Skocz do zawartości

[velostrada] Jaworzno


znajomy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego podjeżdżasz pod wjazd do parkingu podziemnego przy galerii Galena, tam zaczyna się ścieżka rowerowa (nie da się jej nie zauważyć), która po przejechaniu przez kładkę (150 m od Galeny) zamienia się w pełnowymiarową Velostradę. Jak już na nią wjedziesz to nie da się zgubić, całość przejedziesz w 7-10 minut i będziesz na Osiedlu Stałym :)

IMO dużo szumu o nic po prostu 4,5 km droga osiedlowa wyłączona z ruchu samochodowego :) Fajnie jakby to było przynajmniej 15 km, ale początek dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem z Jaworzna dlatego pytam o ewntualny ślad (narysowane na mapie).

Mam smak podjechać i zobaczyć - ale potrzebuję szczegółów coby zaplanować trasę.

Wiele o niej piszą ale nikt się nie wysilił na oznakowanie jej na mapie.

Dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dobrze że mi się ta nazwa kojarzy głównie z Velo firmą która "produkuje" czy branduje produkty sprowadzane z Azji, Chin?

Szkoda też że jest taki podział na rolkarzy na chodniku (przynajmniej mają chodnik asfaltowy oraz krawężnik oddzielający od rowerówki nie jest wysoki ale to chyba bardziej dla rowerzystów na +).

Hulajnogami też można jeździć w takim przypadku tylko chodnikiem...na szczęście asfaltowy a nie kostka nieodwrócona która ma frezy.

Trzeba kiedyś podjechać i się przejechać pomału autostradą ;-)

Psssy...Velo jest firmą z Gliwic:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to chyba jesteś w marginalnej mniejszości z tym skojarzeniem. To jest słowo jednoznacznie rowerowe i mogę wymienić co najmniej kilkanaście marek, które używają go w swojej nazwie np. velonews, greenvelo, wavelo... Pewnie to wszystko lobbing velo.pl :D

Odnośnie hulajnóg i rolkarzy to bardzo dobrze, że są na chodniku (ewentualnie mogli im wydzielić jeden osobny pas, ale wtedy nie dostaliby dofinansowania z UE - inna kategoria projektów). Nie chciałbym jechać 50 km/h i mijać rolkarzy, którzy dla większości rowerzystów poruszają się w sposób mocno nieprzewidywalny. Mają 2 m chodnik, powinno im wystarczyć. W innym rejonie miasta jest ciąg pieszo-rowerowy (w całości asfalt) o szerokości 4 m i długości porównywalnej do velostrady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamfan napisał:

Mają 2 m chodnik, powinno im wystarczyć.

jeszcze nie wiem jaki jest szeroki chodnik, ze zdjęć na YT i Google wydaje się węższy oraz krawężnik oddzielający wygląda na nie wysoki ale kanciasty:-/

Wiadomo jest to duży postęp ale czepiać się można jeśli było to wszystko pod okiem rowerzystów zorganizowanych, przywódczych XD

Oczywiście zazdroszczę takiej drogi:-)

W Gliwicach jak zrobią kawałek nowej drogi to zaraz coś rozkopują, łatają po czasie nieumiejętnie oraz ani na ulicy ani tym bardziej na drodze rowerowej kratki, włazy/dekle czy krawężniki nie są równe z powierzchnią drogi :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...