Skocz do zawartości

[Buty] Szosowe do 600zł


magik2208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam butów szosowych w budżecie do 600zł. Moje jedyne doświadczenie z butami szosowymi mam o kilka lat wstecz. Nie jestem w stanie okreslić nawet co to był za model - jakies tanie buty Shimano na 2 rzepy, podeszwa standardowa z tworzywa. Pare ostatnich sezonów przejeździłem na szosie i mtb w butach m077.

Chciałbym skorzystać z promocji cenowych, jako, że kończy się sezon i w wielu sklepach są dobre zrzutki cenowe.

Rozmiar nogi - 26,5cm, czyli zapewne butów muszę szukać w rozmiarze 27 - 27,5cm.

Materiał podeszwy - najlepiej chyba full carbon? Z tego co się dowiedziałem - przy większej intensywności jazdy i przy większych przebiegach - sztywniej = wygodniej, lepiej, lepszy transfer mocy?

Buty najlepiej w kolorze czarnym / czarnym z czerwonym. W przypadku czerwonych butów raczej ciężko by było dobrać resztę stroju kolorystycznie. W przypadku białych - boję się, że za rok będą żółte.

Zwróciłem uwagę na modele:

mavic cosmic elite - w budżecie, niestety jest to mieszana podeszwa włókno szklane z carbonem.

SH rc7  - niestety dostępne są w kolorach biały i czerwony

Northwave evolution plus - stylistycznie nie powalają, ale nie są też brzydkie. Cenowo super. Pełny system boa, podeszwa full carbon. Nie jestem natomiast przekonany - nie znam osobicie nikogo kto ma takie buty - co do jakości butów tej firmy - czy słusznie?

Fizik R3B - Wydaje mi się, że ideał, natomiast niestety poza moim wyznaczonym budżetem.

 

Liczę na Waszą pomoc w temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się odniesiesz do moich propozycji? Np do northwave? Żyłka jest, karbon jest. System żyłek też o niebo lepiej działa, bo w tych Decathlonowskich nie da się popuścić lekko żyłki, chyba, że ja nie umiem. Fakt faktem, że wiem iż Decathlon przebija cena/jakość, ale też żadne z podanych przeze mnie butów nie jest aktualnie w cenach katalogowych - northwave 800->400-500

Fizik 1100-> 800

Mavic z jakoś 700->440

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...