Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Thomlodz

[przerzutka] Przerzutka przednia Shimano Alivio cięzko chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Thomlodz

Przerzutka jest fabrycznie zamontowana w Kross Evado 5.0 (a tyło jest kaseta 9rz). Rower przejechał ok. 16 tys km. Ostatnio były problemy ze zrzucaniem z przodu na najmniejsze koło. Okazało się , ze jest nieco pogięty wózek - porównywałem z innymi rowerami. Próbowałem prostować, nawet zdjąłem przerzutkę z roweru, poza tym umyłem i nasmarowałem Unizolem. Ale po zamontowaniu do roweru przerzutka zaczęła strasznie ciężko chodzić. Psikałem smarem, trochę jakby pomogło ale teraz znowu nie chce przerzucać na środkową zębatkę. Tylko na największą albo na najmniejszą . Regulacja napięciem linki i śrubami nic nie daje. I co z tym począć? Wymienić na nową?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

A bez linki jak rękami ją poruszasz to też ciężko chodzi? Może linkę źle zamontowałeś? Pewnie to kwestia regulacji, więc wymiana może nic nie dać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thomlodz
Napisano (edytowane)
W dniu 25.09.2018 o 13:28, seraph napisał:

Może linkę źle zamontowałeś?

Linka chodziła lekko. Wymieniłem przerzutkę na nową Acera top swing. Różnica jest kolosalna (stara była down swing)- biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. Przy okazji - wózek przerzutki jest wykonany z bardzo twardej i kruchej blachy, wyginanie może spowodować pęknięcie, zaś wiercenie otworów w celu przykręcenia śrubkami kawałka blachy na pęknięty fragment jest za pomocą zwykłych wierteł niemożliwe.

Edytowane przez Thomlodz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta