Skocz do zawartości

[przerzutka] Przerzutka przednia Shimano Alivio cięzko chodzi


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przerzutka jest fabrycznie zamontowana w Kross Evado 5.0 (a tyło jest kaseta 9rz). Rower przejechał ok. 16 tys km. Ostatnio były problemy ze zrzucaniem z przodu na najmniejsze koło. Okazało się , ze jest nieco pogięty wózek - porównywałem z innymi rowerami. Próbowałem prostować, nawet zdjąłem przerzutkę z roweru, poza tym umyłem i nasmarowałem Unizolem. Ale po zamontowaniu do roweru przerzutka zaczęła strasznie ciężko chodzić. Psikałem smarem, trochę jakby pomogło ale teraz znowu nie chce przerzucać na środkową zębatkę. Tylko na największą albo na najmniejszą . Regulacja napięciem linki i śrubami nic nie daje. I co z tym począć? Wymienić na nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2018 o 13:28, seraph napisał:

Może linkę źle zamontowałeś?

Linka chodziła lekko. Wymieniłem przerzutkę na nową Acera top swing. Różnica jest kolosalna (stara była down swing)- biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. Przy okazji - wózek przerzutki jest wykonany z bardzo twardej i kruchej blachy, wyginanie może spowodować pęknięcie, zaś wiercenie otworów w celu przykręcenia śrubkami kawałka blachy na pęknięty fragment jest za pomocą zwykłych wierteł niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...