Skocz do zawartości

[koła] koła 28/29 pod tarcze


123pla

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kół 28 lub 29 pod tarcze (wolę IS niż CL no chyba że tarcze by były w komplecie), z tylnią piastą w standardzie 135mm na szybkozamykacze (mogą być sztywne osie jeżeli idzie przerobić na QR), bębenek shimano (najlepiej 11s) i z maksymalną szerokością wewnętrzną obręczy 20mm

Idealnie gdyby obręcze były tubeless a komplet ważył do 2kg

Cena poniżej 1000PLN w zależności jak blisko będą poszukiwanego ideału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taki komplecik.

29" pod tarcze IS.

Oryginalnie tył na 135mm na szybkozamykacz,ale jest przerobiona na sztywną oś(moge zmienić z powrotem)

Bębenek zmieści kasety od 11s.

Waga kompletu 1544g

Jedynie co to szerokość obręczy bodajże 22,5mm. Ale za to trzymają ciśnienie rok spokojnie na bezdętkach. Są lekkie i bardzo sztywne. Łożyska maszynowe-piasty novatec. Więcej info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koła są w idealnym stanie jak dla mnie. Przejechały około 3000,albo mniej.

Złożyłem je za około 1000zł z części w promocji w kwietniu 2017

Dodatkowo, oryginalny bębenek na 3 zapadki pokruszyłem w ,,parku"(słaba konstrukcja), novatec mi przysłał 4 zapadkowy(lepszy) bębenek gdzieś w czerwcu 2017 także przejechałem na nim może 3-4 miesiące. Załóżmy 800zł. Komplet z zaciskami pod qr 9, oraz kompletem pod x12. Do tego wentylki czerwone do notubes. (moge zmienić qr/x12 w miare potrzeb.) Konwersja na x12 wyszła mnie coś koło 100zł bez robocizny. Koła po złożeniu wycentrowałem i tak zostawiłem. Po roku praktycznie bicia nie było. Drugie centrowanie robiłem przed wakacjami,ale to tylko minimalne poprawki. Także trzymają się bardzo dobrze.

Fotki moge podesłać na maila.

Posiadam zdjęcia nowych części, w procesu składania etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bębenek jest uniwersalny.(podkładkę mam). Wystarczy poczytać jak skonstruowana jest kaseta 11s, by dowiedzieć się, ze na każdy 10s bębenek wejdzie.

Szczerze ? Obręcze kupowałem 25mm, ale dostałem jedną w innym malowaniu. Odesłałem, a potem dostałem w tym samym malowaniu jak druga. Byłem tak zapalony do składania że nie zaułważyłem szerokości.jak się przy składaniu koła okazało, jedna była 22,5. Mówię uczciwie. Tył złożyłem na 25(wiadomo ciężej ma) a przód na 22,5.

Nie widać różnicy,ani nie czuć. Jeździłem na różnych oponach 29x2.25, lekki nie jestem i jeździ się super. Koła są lekkie i bardzo sztywne.

Mleko również dobrze przyjmują,wystarczy dobra taśma/umiejętności manualne i zwykła taśma gumowa(taka ala izolacyjna) Bo zwykła się odkleja. Tamta tworzy jednolitą opaskę ścisłą. Ponad pół roku powietrze mi trzymały koła z oponami i tymi wentylkami.

Do mtb, w sumie im szerzej tym lepiej.

Co do ceny, myślę, że nie ma co negocjować na forum. PW, albo adres mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...