Skocz do zawartości

[Bielizna termoaktywna] Gdzie kupię na zimę?


robertrobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś doradzi jaki model bielizny termoaktywnej kupić i gdzie, tak w okolicach 300 zł.

Chciałbym, żeby nadawała się już na zimę.

Czy przy zestawie, który na razie posiadam, bielizna pozwoli pojeździć przy niższych temperaturach?

Na razie mam: krótkie spodenki z szelakami i wkładką, oddzielne nogawki ocieplające, spodnie Endura Thermolite Tights 2018 (jeszcze nie używałem), koszulka z krótkim rękawkiem, bluza Scraper z Go Sport (dość ciepła).

Jeżdżę dosyć dynamicznie, ale lubię też przystanąć i pozwiedzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, parmenides napisał:

brubeck 3d bike pro. jeżdżę w tym, biegam, chodzę w góry. znakomita bielizna. Mam od nich kilka rzeczy, ale ta seria najlepsza. 

http://www.brubeck.co.uk/en/content/3d-bike-pro-ls-top-men

Ale wystarczy pod bluzę rowerową, czy trzeba jeszcze zakładać grubszą kurtkę?

To samo dotyczy spodni - wystarczy dolna bielizna + przylegające spodnie?

Teraz bez bielizny przy +15 daje radę i nie czuję zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, robertrobo napisał:

Ale wystarczy pod bluzę rowerową, czy trzeba jeszcze zakładać grubszą kurtkę?

A to zalezy o jakiej temperaturze mówimy :> czy wieje wiatr, czy jest slonce, wilgotność czy jezdzisz na szosie z prędkościami powyzej 30km.h czy po lesie .... itd. Z mojego doswiadczenia dany komplet sprawdza sie w zakresie 5-8 stopni, wieksze roznice  temperatur, plus wymienione czynniki inne, powodują, że albo zaczyna byc za zimno albo za cieplo :P

I co to za kurtka/bluza i co to za za spodnie.  Bo mozliwosci jesli chodzi o cieplote ubran rowerowych sa rózne :> i jest tego sporo.

Kurtka jest np Mavic inferno i kurtka jest wiatrówa..... spodnie mogą być długie bez ocieplanie, typowe legins, a moga byc np Craft Storm Bibsy....i  jedno jest ok w +10C a drugie w -10C ale nie oblecisz tym calego tego przedziału :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o to czy używając tej bielizny czujemy, że jest nam wyraźnie ciepło. Czy warto zainwestować, czy wystarczą zwykłe "kalesony" :).

Nie chodzi o pieniądze, tylko o sens kupna. Czy nie lepiej kupić innych cieplejszych spodni i kurtki cieplejszej do kompletu (przy dużych mrozach to i tak nie będę miał wyjścia).

Spodnie mam te: https://endurastore.pl/spodnie_thermolite®_tights_2018_(bez_wkladki),44,127.html

Bluza ta (na polskiej stronie już nie ma, ale podobny materiał do spodni) https://www.go-sport.com/sports/cycle/equipement-cycliste/tenue/veste-cycle-homme/jkt-ultimate-7-52311.html

Do tego pod spód mogę założyć nagawki, też z podobnego materiału. 

W tym roku zacząłem przygodę z rowerem i powoli kompletuję stroje na każde okazje pogodowe..ale chciałbym to robić z głową :)

W deszczu nie jeżdżę. Mrozu się nie boję. Rower Kross Level B1. Na razie 70% to szosa, 30% lasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak pisalem, to zależy od warunkow, glównie temperatury, na pewno warto kupic góre, i na nia zakladac rozne rzeczy aby bylo komfortowo przy danych warunkach. W mojej szafie oprocz rożnych termo mam ok 18 sztuk, od luznych bluz, przez bluzy na windstoperze do kurtek typu Mavic inferno.

Co do dolu, ja nie jestem fanem zakladania wielu warstw na nogi, bo przewaznie te 2 warstwy nie pracuja ze soba i stawiaja b. duzy opor, zle sie jezdzi w kilku warstwach.  Wole dobrac jedne spodnie pasujace do aktualnych warunkow. Mam ok 7 spodni o roznej ceieplocie... 

Jak chcesz jezdzic w naprawde komfortowych warunkach, to nie ma opcji szafa musi bycz szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, robertrobo napisał:

Czy warto zainwestować, czy wystarczą zwykłe "kalesony"

To zależy od stylu jazdy. Do jeżdżenia po bułki wystarczą kalesony. Jeżeli jeździsz intensywnie to docenisz odprowadzanie wilgoci w bieliźnie termoaktywnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinol123 napisał:

Z mojego doswiadczenia dany komplet sprawdza sie w zakresie 5-8 stopni

Ale to żaden cud jak na odzież w tej cenie. Mam 2 inne marki spodni za 60-100 zł i spokojnie wytrzymuje w nich przy wieczornej / nocnej jeździe gdy jest w okolicach 5-6 stopni.

Prane już były spokojnie z kilkadziesiąt razy i zużycia też specjalnie nie ma. Po portkach za 2-3x więcej chyba oczekiwał bym, że przy delikatnym wietrze lub niższej temperaturze będzie komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ze dany komplet sprawdzi sie w przedziale temp ktory nie jest szeerzy niz 5-8temp. po przekroczneiu niego bedzie albo za zimno albo za cieplo.

Czyli przykladowo Spodnie xxx sa dobre od +10C do +2C, przy niższych temp jest w nich juz zimno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Eazy napisał:

To zależy od stylu jazdy. Do jeżdżenia po bułki wystarczą kalesony. Jeżeli jeździsz intensywnie to docenisz odprowadzanie wilgoci w bieliźnie termoaktywnej. 

Jak tylko nie pada to jeżdżę około 40 km dziennie.

Chyba że zwiedzam, to wtedy wychodzi z 20 km.  Średnia prędkość około 20km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

O to ze dany komplet sprawdzi sie w przedziale temp ktory nie jest szeerzy niz 5-8temp

A przy jakich temperaturach najniższych jeździłeś w tych spodniach komfortowo ? Mowa o spokojnej pogodzie, bez większego wiatru. Szukam też czegoś co da komfort przy temp. w okolicy 0 stopni do ok. +5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy.. najlepsze spodnie jakie mam to craft strom bibs, i jeszcze jakies crafty b. Cieple ktorych nazwy nie pamiętam. -5 do -10 jest b.dobrze. ale zdaje sie ze jezdzilem i przy -15. Generalnie przejeździłem cały poprzedni rok i bywaly zimne dni.

I mam jeszcze jakies spodnie Giordany, oparte o windstoper, z mocnym ociepleniem od wewnatrz. Dodatkowo windstoper jest tez na plecach i na tyłku. ;-) One też daja rade na mrozei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali koledzy, wszystko zależy od warunków. Ta seria 3d bike pro to świetna bielizna, nawet przy bardzo intensywnej jeździe świetnie odprowadza pot i przy dobre kurtce po prostu nie marzniesz. 

Trudno opisywać takie rzeczy, bo każdy z nas ma inne potrzeby, jeździ w innych warunkach i ma inną tolerancję na temperaturę. Jednak moim zdaniem ta seria jest bardzo uniwersalna, bo zapewnia znakomite odprowadzanie wilgoci. 

U mnie sprawdza się na rowerze jako podstawowa warstwa przy temperaturach od 15 stopni C do - 15 stopni C. Oczywiście na to zakładam różne rzeczy na górę. I tak, na szybką jazdę z kolegami po płaskim przy ok 15 stopni C założę samą koszulkę z krótkim rękawem i nie będę zakładać bielizny termo. Na samotne wolniejsze przejażdżki na szosie przy tej samej temp. założę tego brubecka i na to koszulkę z krótkim rękawem... itd. Przy niższych temperaturach założę na tego brubecka jakąś bluzę. W zimie intensywnie nie jeżdżę, ale na dojazdy do pracy mam brubecka z wełny merino. I ta koszulka jest zdecydowanie cieplejsza, ale nie ma tak świetnego odprowadzania potu jak ten plastik 3dpro. powodzenia w poszukiwaniu św. Grala, bo ciuchy sportowe to niezła jazda. 

A, biegam też w tej koszulce bike 3dpro. Również tu sprawdza się w szerokim zakresie temperatur. 

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, parmenides napisał:

powodzenia w poszukiwaniu św. Grala, bo ciuchy sportowe to niezła jazda. 

To prawda, nie istnieje jedna kutka i jedna podkoszulka, jak i nie ma jednych spodni w ktorych oblecisz cala jesien-zime.

Jak pisalem, przez lata zebralem i przerobiłem dość spora ilosc ubrań rowerowych, idzie to w grube dziesiatki, rzeczy ktore sie sprawdzily zostawiałem, te które nie sprzedawałem, jak dodamy do tego czapki, rekawiczki, buty... to  trzeba szykować na to sporo miejsca i kasy : P

Po taniosci jakbym mial załatwic góre na cały sezon zimny, to chyba bym szedł w  3 warstwy, Wiartowka, polar, jakies termo i daje rade, wymieniając tylko polary na inne grubości, mozna mieć komfort termiczny.

Ja tam jednak nie jestem wielkim fanem wiatowek. Sprawdzilem to rozwiązanie i według mnie dedykowane ubrania odpowiednio dobrane 2 warstwy są lepsze niż 3, do tego lepiej to oddycha, szybciej schnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, ktos na alle sprzedaje kurtke mavica zdaje sie ze to inferno https://road.cc/content/review/135604-mavic-inferno-jacket

Jesli ktos szuka mega kurtki na juz duze chlody, to jest to najcieplejsza jaka mam i jaka widzialem na oczy. Jesli stan jest niezly jak pisze sprzedajacy to warto rozwarzyc....w kolnierzu powinna byc wszyta kominiarka tez dosc fajna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Craft, opisany na mojej stronie.

Generalnie, bielizna daje bardzo dużo, tylko musi być obcisła. Pot sam odparowujący ze skóry powoduje odczucie chłodu, obcisła bielizna termo wchłania go od razu i wywala na zewnątrz. Przy tych samych pozostałych ciuchach zmiana ocieplanej luźnej koszulki rowerowej z długim rękawem na bieliznę termo daje bardzo dużą różnicę w odczuciu chłodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, cinol123 napisał:

Btw, ktos na alle sprzedaje kurtke mavica zdaje sie ze to inferno https://road.cc/content/review/135604-mavic-inferno-jacket

Jesli ktos szuka mega kurtki na juz duze chlody, to jest to najcieplejsza jaka mam i jaka widzialem na oczy. Jesli stan jest niezly jak pisze sprzedajacy to warto rozwarzyc....w kolnierzu powinna byc wszyta kominiarka tez dosc fajna :-)

Patrząc na tą fotkę

https://photos.google.com/share/AF1QipMAq2F-sudtwiB5cyZxTsatLXm_nfllSQzzJlAU9fSRK-89LdkPi1r3415T-3pevw/photo/AF1QipOzdmubJIC8CusXGzkpm8H5ATUkGRJAl9kg9zav?key=el9qN0ZyM0pYeHpLblg4cDBsbWlFLUtOMzkxUW13

To wygląda jak by psu wydarł już z przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Biesz766 napisał:

To wygląda jak by psu wydarł już z przełyku.

No nie wiem, gdzie Ty to widzisz. Bo ja przejrzalem teraz te fotki jedna po drugiej i kurtka jest w całkiem fajnym stanie. Mankiety całe, ściągacze widac sciagaja. Nie widze nic co by wskazywalo ze ma jakies wady, albo byla miliard razy prana i jest juz do taplania w blocie conajwyzej.

Silikony przeżroczyste... matki nie sa zprane. wyglada niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się - myślę o Brubeck Dry na temperatury 0-10 stopni.

https://allegro.pl/brubeck-dry-xl-meska-bielizna-termoaktywna-hit-i7570491487.html

Na to oczywiście zależnie od temperatury spodnie + kurtka + bluza, spodnie + kurtka, spodnie + bluza, może sama bluza im bliżej 10 :)

W KAŻDYM Z PRZYPADKÓW NA BIELIZNĘ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI TRAFIĄ SPODENKI KRÓTKIE Z WKŁADKĄ NA SZELKACH.

Kurtki, spodnie, bluzy dedykowane rowerowe, nie uniwersalne do wszystkiego, czyli do niczego.

Wystarczy? Raczej w serię Extreme Wool nie ma sensu się pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...