Skocz do zawartości

[2500-3000] MTB na początek i do startów


Macowca

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Przymierzam się do kupna MTB. Mój wzrost 173cm, a waga 73kg. Szukam czegoś, na czym mógłbym w niedalekiej przyszłości zacząć startować. Oczywiście rozbudowa roweru też wchodzi w grę. Myślę nad kołami 29''. Jakby co, to przeglądałem poprzednie wątki, ale może usłyszę coś nowego.

Może być używany, albo nowy. Z nowych wpadły mi w oko:
- Mustang 29

- Giant Talon 2

Jeśli macie jakieś propozycje, sugestie co wybrać, to z chęcią posłucham. Moglibyście też wspomnieć, czego warto szukać z używek w tym przedziale cenowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Macowca napisał:

na czym mógłbym w niedalekiej przyszłości zacząć startować.

No to w tych pieniądzach używki bym szukał.

Kupisz tego np. talona, i okaże się: 

- amortyzator ciężki i nie można go ustawić (bo sprężyna),

- przerzutki chodzą tak sobie (bo słabe manetki),

- korba nierozbieralna,

-opony ciężkie

itd ...

i zostanie Ci w końcu goła rama, a resztę wymienisz....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na takich struclach się ludzie ścigają w przeróżnych maratonach, itp.

Po pierwsze - nie wszyscy są rowerowymi pasjonatami wymieniającymi co chwilę rowery, części, itp. i wydającymi na to hobby kupę kasy

Po drugie - lepiej jest jeździć na czymś słabszym i mieć zajawkę niż mieć najlepszy sprzęt i być zblazowanym piździpąkiem co więcej gada/pisze o sprzęcie niż jeździ i guzik umie

Po trzecie - o ile ktoś od najmłodszych lat nie robi kariery w kolarstwie (czy szerzej w sporcie), to sobie może później co najwyżej ego łechtać swoimi "poważnymi" treningami, sprzętem, trenerami, zawodami o pietruszkę, itp. także nie ma co zgrywać "poważnych zawodników wybierających tylko poważny sprzęt"

Macowca, są wyprzedaże, kup to na co Cię stać, jeździj i baw się. Oczywiście zakładam tu, że rzeczywiście sprzęt będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, bo jeśli nie to szkoda na forum tym czy innym głowę zawracać. W tym budżecie jak już napisano wyżej cudów nie będzie. Skupiłbym się przede wszystkim na sensownej ramie i w miarę możliwości widelcu. To rama definiuje rower, a widelec jest rzeczą raczej drogą w detalu i nie ma sensu kupować czegoś na zasadzie "kiedyś się wymieni". Koła będą jakie będą, rurki to samo, osprzęt byle nie z najniższej półki i też na początek będzie ok.

Jeśli coś używanego to trzeba po prostu ileś przysiedzieć nad aukcjami/ogłoszeniami, wybrać kilka pozycji w odpowiednim rozmiarze i niedaleko domu do obejrzenia, sprawdzić i ewentualnie zakupić + zostawić część budżetu na wymianę zajechanych elementów czy jakieś inne doraźne naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. M0D, szczerze to stwierdziłem że zmieniam dyscyplinę sportu, właśnie chcę spróbować z MTB, więc to nie jest tak, że nigdy nie trenowałem. Wiem, że dobry sprzęt naprawdę robi różnicę i szkoda mi czasu bawić się w kupowanie szmelcu, żeby potem kupować coś lepszego od zera. Już raz to kiedyś przerabialem.

2. Ogarnę tego Treka i Rockridera, chociaż szczerze jest to już trochę ponad budżet. A co najnajlepszego mogę dostać do 3000? Bo im więcej wydam na rower tym mniej będę mógł wydać na jakieś ubranie, narzędzia do roweru itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę  na ten moment za dużo dobrych używek, przynajmniej w pomorskim i zachpom, a gdzieś dalej nie mam zamiaru jeździć, bo nie mam czasu.

Byłem dzisiaj w sklepie rowerowym i został mi zaoferowany  GT Avalanche elite ( http://www.gtbicycles.pl/rowery/2018-gorskie-sztywne/xc-sport/avalanche-elite-29-275 ) za 3000 zł.  Co o nim sądzicie ?  Oczywiście szukam dalej, ale chcę wiedzieć czy ten jest czegoś warty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w okolicy Szczecina wczoraj, na Alledrogo, chyba to była Merida za 2900 zł. Poobserwuj, trafi się na pewno, wielu już sezon kończy.

Hample 315, amor taki sobie ale do jazdy rekreacyjnej i to wszystko za only 3k ;) To to na niedzielne przejażdżki raczej a nie do startów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Biesz766 napisał:

Znalazłem w okolicy Szczecina wczoraj, na Alledrogo, chyba to była Merida za 2900 zł

Szukać CHYBA Meridy dobre sobie...:huh:

 

15 minut temu, Macowca napisał:

Byłem dzisiaj w sklepie rowerowym i został mi zaoferowany  GT Avalanche elite ( http://www.gtbicycles.pl/rowery/2018-gorskie-sztywne/xc-sport/avalanche-elite-29-275 ) za 3000 zł.  Co o nim sądzicie ?

Największy minus jak dla mnie to korba bez sztywnej osi... No i korba 36x22 + kaseta 11-40 to mówiąc szczerze debilny pomysł. Dziurawe stopniowanie kasety plus przełożenia typu 22x40 potrzebne jak druga dziura w d... Ale rama wygląda super jak dla mnie, a może dałoby się dogadać żeby założyli przy zakupie kasetę 11-36:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada ten Trek w porównaniu z GT ? https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-8/p/23156/?colorCode=grey

Mogę go dostać za 3500, to już jest ponad budżet, ale powiedzmy, że w ostatecznej ostateczności mogę dać.

Z tego co widzę, ma lepszy amor i kasetę 11-36, ale czy całość, w tym rama jest w porządku ?


No i czy polecacie może jakiś konkretny model do 3500, bo z racji końcówki sezonu i tak może wyciągnę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Biesz766 napisał:

Tak skomplikowane dla niektórych ameb to jest ?

A wiesz co to jest sarkazm geniuszu? My tu rozmawiamy o konkretnych sprawach, detalach, osprzęcie, rozmiarze odpowiednim dla autora tematu, a Ty wyskakujesz z tekstem że widziałeś 'chyba rower' na jakimś  portalu aukcyjnym. A jak inni nie przybijają braw Twojemu geniuszowi to jeszcze ich obrażasz. Siedzisz na forum żeby wypisywać posty które najczęściej nie wnoszą niczego do rozmowy i tyle w temacie Geniuszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alsew napisał:

A wiesz co to jest sarkazm geniuszu? My tu rozmawiamy o konkretnych sprawach, detalach, osprzęcie, rozmiarze odpowiednim dla autora tematu, a Ty wyskakujesz z tekstem że widziałeś 'chyba rower' na jakimś  portalu aukcyjnym. A jak inni nie przybijają braw Twojemu geniuszowi to jeszcze ich obrażasz. Siedzisz na forum żeby wypisywać posty które najczęściej nie wnoszą niczego do rozmowy i tyle w temacie Geniuszu. 

stfu, tyle mam do powiedzenia szpecu. Jak masz problem do mnie to Zapraszam na PW, jeśli nie to prośba o spokój. Człowieku łazisz za mną, prowokujesz, a potem płacz do mnie, że się odzywam. Takiś sam idiota jak ja, skoro nie potrafisz nie zaczepiać.

A jak nie potrafisz sobie klepnąć miasta w wyszukiwarce allegro i widełek cenowych wąskich to Sorry, nie mój tylko Twój problem.

 

3 minuty temu, Macowca napisał:

A wracając do tematu, jak wypada ten Trek w porównaniu z GT?

Szczerze, to usilnie szukałbym używki. Sezon ma się ku końcowi, naprawdę za 3-3,5k wyłapiesz super sprzęt. Cierpliwości tylko i przeglądania netu ( skupiłbym się na allegro tylko i wyłącznie, OLX to śmietnisko ostatnio i można się grubo naciąć - chyba, że coś blisko Ciebie to podjechać i zobaczyć )

 

Pierwsze lepsze:

https://www.olx.pl/oferta/ktm-ultra-fun-27-deore-29-cali-2018r-CID767-IDvLxxJ.html#c17dd6a37e stargować, wymienić heble i amor i masz za 3-3,5k sprzęcik moim zdaniem bijący na głowę GT, a nie wiem czy nie Treka co pokazałeś.

Next: https://www.olx.pl/oferta/rower-trek-x-caliber-9-18-5-29-CID767-IDvwkhX.html#c17dd6a37e j.w.

i karbon się znajdzie, jeśli ktoś preferuje: https://www.olx.pl/oferta/rower-giant-xtc-composite-3-karbon-CID767-IDvEkWG.html#c17dd6a37e ( nie wiem, czy hamulce nie za słabe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Macowca napisał:

A wracając do tematu, jak wypada ten Trek w porównaniu z GT?

Trek- rowerek na  oponach plusowych,  świetny na wycieczki po bezdrożach , jednak do ścigania trzeba by założyć  opony węższe (lub mieć drugie koła 29 na oponach ściganckich),

Gt- bardziej XC, ale osprzęt nie powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dovectra napisał:

Trek- rowerek na  oponach plusowych,  świetny na wycieczki po bezdrożach , jednak do ścigania trzeba by założyć  opony węższe (lub mieć drugie koła 29 na oponach ściganckich),

Gt- bardziej XC, ale osprzęt nie powala

Chyba pomyliłeś rowery - X-Caliber nie jest w plusie, może chodziło Ci o Roscoe?

3 godziny temu, Macowca napisał:

A wracając do tematu, jak wypada ten Trek w porównaniu z GT?

Oba rowery bardzo podobne, jednak te przełożenia w GT faktycznie jakieś dziwne.
Co do ceny Treka - w wielu sklepach jest już w pudłach rocznik 2019. Jak byłem w sklepie w Łodzi 2 tygodnie temu, 20% obniżki było od razu na rowerach, także 25% spokojnie do ustalenia. Także jeśli nie chcą Ci tego X-Calibra sprzedać za 3k to zmień sklep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Macowca napisał:

A wracając do tematu, jak wypada ten Trek w porównaniu z GT?

Trek ma lepszy amortyzator. Niby najtańszy powietrzny Roch Shox, ale zawsze to lepsze od najtańszego powietrznego Suntoura. Trek ma już korbę ze sztywną osią i 'normalną kasetę. Na minus dla Treka piasty (ale czort wie co tak naprawdę siedzi w GT) no i tylna przerzutka niby XT ale bez sprzęgła (w GT jest nowe Deore ze sprzęgłem). Do tego dochodzą różnice w geometrii, ale to już kwestia preferencji... w każdym razie GT jest długaśny!

 

6 godzin temu, Biesz766 napisał:

A jak nie potrafisz sobie klepnąć miasta w wyszukiwarce allegro i widełek cenowych wąskich to Sorry, nie mój tylko Twój problem.

To ja mam szukać tego, co TY znalazłeś w necie? Myślisz że nie ma co robić w życiu?> Ludzie na poziomie, którzy chcą innym pomóc w znalezieniu roweru wrzucają po prostu link do oferty, a nie prowadzą forumowe 'instruktarze' z wyszukiwarki alledrogo. Wiec wszyscy czekamy na link do tej CHYBA MERIDY! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...