Skocz do zawartości

[Rower] Crossowy czy Góral.


foulpsyche

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się doradzić w sprawie doboru roweru. Nie bardzo rozróżniam typy rowerów oprócz miejskiego. Z informacji które wyczytałem Crossowy to taka mieszanka górskiego i trekkingowego.

Mój wzrost 174cm wyczytałem że rama 19" jest idealna. Niestety nie moge się zdecydować nad typem.

Przeznaczenie roweru będzie proste dojazd w różne miejsca drogą asfaltową, nie wykluczam jednak dłuższych wypadów drogami żwirowymi i mniej stabilnymi niż asfalt.

Rowery nad którymi się zastanwiam.

ORKAN ROMET

Kross Evado

Merida Crossway

Proszę o pomoc w doborze i inne propozycje cena nie może niestety przekraczać 1200zł, budżet ograniczony :(.

Z Góry Dziękuje za Pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ok 175 cm wzrostu, w przekroku 82-83 cm. Posiadam Orkana 5 z 2016 roku właśnie w rozmiarze 19 cali, jeździ się bardzo wygodnie, ale  uważam, że to jest maks rozmiar dla tego wzrostu. Do tego, jeśli masz krótkie nogi to możesz szorować klejnotami po górnej rurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem na forum, ludzie pisali że rozmiar ok, więc kupiłem. Jedynie trochę czasu zajęło, żeby wszystko dobrze ustawić i wymienić (np. siodełko i gripy). Robiłem tym rowerem trasy rzędu 160 km bez żadnych problemów typu ból pleców itp. W sumie do jazdy turystycznej lepiej mieć ciut większy rower niż za mały.

Z tego co pamiętam, to Lazaro w rozmiarze bodajże 18 cali odpowiadał mniej więcej rozmiarowi Orkana 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...