Skocz do zawartości

[Buty] Pytania o Shimano SH-MT500 i SH-ME700


2ziu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytania odnośnie butów Shimano .
Potrzebuje butów do dojazdów do pracy (35+km) i od czasu do czasu poszalenia w lesie.
Ważna jest tez dla mnie "kultura chodzenia" czyli żeby normalnie dało się w  nich chodzić wygodnie i w miarę cicho.
Poprzednio miałem Sepcialized Sport, które podczas jazdy sprawowały się świetnie ale jak trzeba było w nich chodzić (a zdarzało się nawet po kilkanaście km ..) .to czołem to nawet parę dni później.Spece miały wysokie śródstopie a niska piętę, wiec chciał bym tego uniknąć.
Planuje jadzic cały rok (na zimę ochraniacze).

Na obecna chwile rozpatruje takie modele:

Buty SHIMANO SH-ME700 ME7 (preferowany model jako ze bardziej pancerny )
https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-me700-me7-pd7845/?v_Id=109316

SH-MT500 MT5
https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-mt500-mt5-pd7850/?v_Id=109889

I nasuwają mi się następujące pytania :
Jak ME7 sprawują się podczas "cywilnego" użytkowania?
Czy niema w nich wysokiego śródstopia?
Jak jest z cichością chodzenia w blokach? (zależny to może od systemu? poprzednio miałem Crancki )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mt500 maja niższy indeks sztywności wg. shimano więc do marszów będą wygodniejsze.

1 godzinę temu, 2ziu napisał:

Jak jest z cichością chodzenia w blokach?

Zależy jak głęboko są bloki schowane. Ale jak chcesz dużo chodzić to podeszwa z biegiem czasu się utrze i blokami będą stukać jak podkuty koń. Nawet jak na początku będzie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm MT500 i używam je w dojazdach do pracy i wszędołażenia na gravelu.

Na nowych sztukach MT500 blok jest na tyle schowany że swobodnie da się chodzić bez stukania czy ocierania.
Oczywiście mówię tu o równych powierzchniach typu kafelki, panele czy lastriko, bloki typu shimano - ja akurat używam Xpedo.
Wygoda chodzenia też na wysokim poziomie ... to ze względu na dość elastyczną podeszwę.
5km marszu w Louis Garneau  Monte kończy się obdartymi piętami ... w MT500 nawet nie zauważyłem że tyle przeszedłem.
Shimano MT500 klasyfikuje jako MTB Adventure ... po staremu można je nazwać trekingowymi, LG Monte to generalnie buty do ostrego haratania XC.

Słowem MT500 but wygodny ale jak masz zamiar w nich bić się o pudło lokalnego ogórka MTB to możesz być nieco zawiedziony.

Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, możecie doradzić czy MT500 to dobry wybór do XC/Trail w charakterze wyłącznie turystycznym? Jeżdżę po Beskidach na trasach 50+ km i poza samą jazdą zdarzają się podejścia piesze ze względu na duże nachylenia na szlakach górskich. Dlatego nie myślałem o twardych butach typowo do XC. Chcę zaznaczyć, że nie mam doświadczenia z butami/pedałami zatrzaskowymi i będzie to mój pierwszy zakup. Drugim typem są SH-ME300 ale nie wiem czy ten but będzie komfortowy przy pieszych podejściach. Chyba, że macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...