Skocz do zawartości

[Amortyzator] Suntour Durolux, rc2 2014 zapadanie skoku


lapaczynskiwiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój durolux zasysa mi skok że 180mm na 160mm miałem 2 sprężyny jedną krótką twardą i krótką miękką i 2 podkładki po 2 cm.Potem zmieniłem na krótka twarda i krótka miękka bez podkładek wtedy amortyzator miał 200mm skoku.Następnie zrobiłem tak jak zalecali na forum czyli krótka miękka i długa miękka wtedy bez podkładek wtedy amortyzator miał też 200mm skoku.Co mam zrobić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
32 minuty temu, lapaczynskiwiktor napisał:

Jedyne co zrobiłem to zmieniłem sprężyny negatywne i podkładki dodałem i potem wyjołem moge zrobić tak żeby było tak jak wtedy ale ja chcę mieć stałe 180mm skoku bez zapadania sie do 160mm skoku to napisze ktos sęsowną odpowiedź?

Może ktoś napisze " sęsowną" odpowiedź, gdy zaczniesz pisać całymi zdaniami, z interpunkcją i poprawną składnią. Wiem, że język polski jest bardzo trudny, ale w pewnych sytuacjach warto się wysilić i coś prawidłowo napisać. 

Zapada się sam z siebie? W czasie jazdy? Na zjazdach? Przy jakim ustawieniu? Kiedy był serwis? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy słowo interpunkcja coś Ci mówi?

48 minut temu, lapaczynskiwiktor napisał:

Zapada się w czasie jazdy np zrobie bh

Bh to coś mocno skomplikowanego? Wnioskuję ,że wyjściowo Twój amorek ma 180 mm skoku, po wykonaniu tego czegoś zapada się i nie wraca do poprzedniej wartości skoku?

Sprawdzałeś ustawienie tłumienia odbicia i jego działanie? Tłumienie kompresji działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lapaczynskiwiktor napisał:

Jedyne co zrobiłem to zmieniłem sprężyny negatywne i podkładki dodałem i potem wyjołem moge zrobić tak żeby było tak jak wtedy ale ja chcę mieć stałe 180mm skoku bez zapadania sie do 160mm skoku to napisze ktos sęsowną odpowiedź?

Staramsi e zrozómic ale sie gubiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobił ci się skok 200mm to broń boże żebyś na nim jeździł. Stukanie powoduje już brak zasięgu tłumika przez co idzie go rozdu.....pić

Często się zdarza że te krótkie twarde sprężyny są o innych długościach co już powoduje inną odległość skoku. Ja i tak dodając tą miękką długą sprężynę daje jedną podkładkę  między łebkiem a twardą sprężyną krótką. Grubość jest w zależności od pompowanego ciśnienia i ustawionego skoku. Zazwyczaj 1cm lub czasami kilka mm w - lub +, potem składam i sprawdzam skok oczywiście bez zalewania dolnych lag żeby na wstępie sobie pracy nie utrudniać, jeśli widzę że jest za duży skok to trzeba znów go rozebrać i podkładkę zmienić na takiej długości na której potrzeba żeby skok był odpowiedni. Po dopasowaniu skoku to wszystko idealnie smaruje i składam. Dolne lagi w Duroluxie można zalać już wtedy olejem. Żeby zapobiec szybkiemu zapadaniu się to musić zwiększyć progresję dokładając tokeny. Trzeba się trochę przy nim pobawić a nie poskładać i PANIKOWAĆ bo skok wyszedł 200mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lapaczynskiwiktor napisał:

No i k**wa fajnie cziesze sie.Jak byś chciał wiedzieć to mam dyslekcje.I jak masz pisać nie na temat to sie nie udzielaj.

Dla mnie dysleksja to "choroba" urojona, zreszta sporo sie pisalo o jej genezie powstania, ale nie o to....

Jak nie umiesz nawet poprawnie napisac swojej choroby, to wez lekcje. A tu wyzej sa zdania napisane w taki sposob, ze czytam je 3-4 razy, aby zatrybic o co biega.

Znam Wietnamczyka, ktory bije cie na leb a mieszka w Polsce od 10 lat, chyba, ze ma lat mniej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...