Skocz do zawartości

[wybór] Która z tych dwóch lepsza?


TomaszU84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przy założeniu, że obie są dla mnie odpowiednie (rozmiar ramy), którą byście wzięli dla gościa o wadze 115kg (który już nie schudnie)?

1: https://bdc-bike.com/pl/p/Jamis-Ventura-Sport-2017-Gloss-Black-700Cx61cm/6925
2: https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-kolarzowka-eddy-mercx-CID767-IDwCm4X.html#2a4c0708f5

 

Jest jeszcze opcja 3, szukać czegoś innego...? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch, raczej ten pierwszy, czy to optymalny wybór - nie powiem, są tysiące rowerów w podobnej cenie. Ten drugi to zabytek na Ultegrze 6500, która w chodziła w 1998 roku :) Nie kupuj zabytków, bo potem masz problemy z jakimkolwiek upgradem. Rower może być tani, ale powinien być na klamkomanetkach, normalnych kołach, najlepiej na osprzęcie Shimano (łącznie z korbą i hamulcami, wszystko, albo prawie wszystko pasuje) i korbie na Hollowtech II (wkręcany suport, łatwy serwis i wymiana). Jest to duży skrót, bo temat rzeka.  W tanim rowerze trudno o pełną grupę, ale lepiej mieć Clarisa z korbą na Hollow niż stareńką Ultegrę czy inne wynalazki.

Co byś nie kupił, musisz liczyć się z tym, że koła nie wytrzymają, częste centrowanie, może pękające szprychy. Są oczywiście historie, w których ludzie o wadze 100+ jeżdżą na tanich, "stockowych" kołach, lub jakichś Fulcrumach za 700zł, tego i Tobie życzę Niemniej jednak, aby zapewnić sobie spokój musisz liczyć się z kołami zaplatanymi na zamówienie za ok. 1200-1300zł. Reszta roweru wytrzymuje taką wagę bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"są tysiące rowerów w podobnej cenie"

 

Szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem tańszej szosy na osprzęcie Shimano (tutaj Claris, niby najniżej i najciężej, ale ponoć i wytrzymale). Generalnie uparłem się na rower szosowy i szukam sztuki na sporej ramie (61 - 63) do kwoty 2000zl, nie skreślam nic używanego z tym, ze się na tym nie znam a to już kwota niemała... Byc może ma ktoś coś na oku...? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na co innego, zakupie do mojego 29 cienkie opony (myślę o 1.5 cala) i zobaczymy czy nie będzie to wystarczająca zmiana... Jeździ mi się na nim genialnie, być może uda się po kosztach znaleźć fajne rozwiązanie. 

 

Pytanie zasadnicze, inwestować w system bezdętkowy czy zrobić to klasycznie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...