Skocz do zawartości

[Przerzutka tylnia] Shimano Alivio - dziwne dzwieki


Nexter

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim :)

Jestem swiezakiem, wiec wybaczcie. Mam nastepujacy problem: po niejezdzeniu ok 15 letnim, kupilem sobie rower Kross level 3.0. Rower byl uprzednio zlozony w sklepie dla rzekomego klienta, ktory go nie odebral. Pacjent to tylnia przerzutka Shimano Alivio.Bylem na regulacji przerzutki 2 x, wczesniej nie dalo sie jezdzic bo lancuch skakal np z przedostatniej na ostatnia ( o dziwo tylko w tych srednich np 4-6, skrajne byly ok ). Po regulacjach skrajne przerzutki niemal perfekcja, problem pojawia sie kiedy jestem na przerzutce 4,5  ( przednia przerzutka srodkowa czyli 2, paradokslanie wtedy lancuch jest przeciez prosty) wtedy slysze rzegolenie lancucha tak jakby chcial zmienic przerzutke, ale sam nie wiedzial na jaka. Ktos spotkal sie z czyms takim? Prosze o pomoc, nie najlepiej zaczela sie moja przygoda z powrotem do kolarstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj delikatnie podregulować śrubą baryłkową przy manetce, albo przy samej przerzutce. Np. jeden obrót w jedną stronę, jeżeli jest poprawa, to jeszcze trochę, jeżeli jest gorzej to powrót do ustawienia początkowego i obrót w przeciwną stronę. Jeżeli rower jest nowy, to linka może się trochę rozciągać i taka regulacja jest konieczna.

Śruba jest pokazana na obrazku nr 4 w tej instrukcji : http://blogrowerowy.pl/wpis/regulacja-przerzutki-tylnej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...