Skocz do zawartości

[smar] DT do Ratchet gdzie jeszcze można użyć


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem smar, aby przesmarować bębenek w Piaście DT. Niestety nie spojarzałem ze mam wersję piasty 350 wiec bez piescieni ratchet , tylko trzy zapaski. No i został mi ten smar. Jako że próbowałem go użyć na zapadki standardowe bebenka , troche zurzyłem i nie moge odesłąć. Gdzie jeszcze można uzyć tego smaru przy serwisie roweru? Wykonuje go samodzielnie. Z tego co zauważyłem to średnio nadaje się na zapaski bębenka bo skleja je. Lepiej użyc jakiegoś płynnego. Ja uzywał od Paru lat rohloff-a.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 350 smaruje smarem Motorex'a, czyli prawie zwykłym smarem i też jeździ, pomimo że jest tam Ratchet i "use only DT lube for it", lol.

Smar to smar, bez przesady, a ty masz zapadki(aka DT 350), wyczyścić je i dać np po kropelce smaru do łańcucha na każdą.

Ten DT z tego co czytałem jest gęstszy i bardziej lepki, możliwe ze dłużej sir będzie tam trzymał na tym Ratchecie, ale Ratchet po 1 może pracować na sucho i tak jeżdżą ludzie zeby było głośniej, a 2, bębenek schodzi razem z kaseta i zrobienie mu serwisu to jest dosłowni zdjęcie koła + 1 min na serwis więc nawet jak gorszym smarem będzie się to robiło 2x częściej, to nikomu korona z głowy nie spadnie. A kiedy bębenek wymaga serwisu to słychać, bo chodzi coraz głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piastach 370 (3 zapadki) bębenek też schodzi razem z kasetą. Smarować te (jak i wyższe modele) smarem warto chociażby z powodu stworzenia tym sposobem dodatkowej bariery dla wody. Wymiana łożyska piasty po stronie napędowej to nie jest takie hop-siup. Nie mówię o waleniu smaru na zapadki tylko usmarowaniu łożysk na zewnątrz. Na zapadki świetnie sprawdza się olej przekładniowy w ilości symbolicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...