Skocz do zawartości

[do 1800zł] praca związana z jazdą na rowerze


seeba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Od pewnego czasu pracuję w norweskiej stolicy jako dostawca jedzenia na rowerze. Do tej pory jeździłem na pożyczonym rowerze TREK fuel 95, który sprawdzał się całkiem dobrze.

Część pierwszych zarobionych pieniędzy postanowiłem przeznaczyć na zakup własnego roweru. Tutaj pytanie do ekspertów (was), jaki typ rower będzie najlepszy do jazdy wyłącznie po mieście.

Najbardziej przekonany jestem do roweru trekkingowego, chociaż jestem otwarty na wasze propozycję

Rower szosowy raczej nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ jeżdżę z dużym plecakiem na jedzenie i myślę że jazda w tej specyficznej pozycji nie byłaby komfortowa. 

Zależy mi przede wszystkim na prędkości i trwałości roweru. Dziennie robię 30-50km w 90% po ulicy lub ścieżce rowerowej po pagórkowatym terenie (jeśli to ma znaczenie) i jeżdżę niezależnie od pogody.

Jaki typ roweru w moim skromnym budżecie 1800zł będzie najlepszy do takiej pracy. Lepiej kupić nowy czy używany rower. Na co zwracać największą uwagę przy zakupie?  Może wyślecie jakieś przykładowe rowery. Mój wzrost 190cm waga 78km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym że tam nie ma w czym grzebać... to moje obiekcje:

15300 gram... w mieście w kółko start - stop - start, do tego rolkowe hamulce, dla chłopaka który z całym tym żarciem i rowerem załapie się na grubo ponad 100kg jak nie 110... będzie się również zabawiał siedmiobiegową manetką microshift... to na pewno to najlepszy wybór?

Mam świadomość, że raczej nie znam się na tego typu rowerach ale nr 4 wygląda mi jednak na zły wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że rower na służyć do jazdy w norwegii. Do tego codziennie, niezależnie w jakich warunkach. W takim użytkowaniu napęd 1 rzędowy jest lepszy, nawet jak zaniedbasz łańcuch to i tak będzie to dobrze działało, zwykła przerzutka może sprawiać humory. Pytanie też czy będzie używany w zimę. Jak to tak to zdecydowanie piasta wielobiegowa, jak nie to można ryzykować zwykłą przerzutkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...