Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
stu22nt

[amortyzator] czy bez miski rur goleniowych można jeżdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

stu22nt

Witam chciałem zrobić serwis amortyzatora gdy go rozebrałem zobaczyłem że po stronie kartridża nie ma miski rur goleniowych. Czy można bez tego jeżdzić ?

http://activia.sgl.pl/cena/czesci-zamienne-suntour/miski-rur-goleniowych/rury-goleniowe-32mm_miska-rur-goleniowych-amortyzatorow-suntour-32mm/563

I ile ml smaru jest potrzebne do serwisu amorka suntour epicon na ślizgi uszczelki i sprężyne negatywną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Z tego co pamiętam to od strony tłumika nie ma takiego elementu. Jest od strony komory.

50ml smaru Slickoleum starczyło na jakieś 3-4 serwisy, także ja bym brał 20ml jeżeli chcesz mieć na jeden raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Ja nie żałuję smaru i staram się porzadnie nasmarować amorek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pidzej

Ta miska stanowi oparcie dla sprężyny negatywnej, i jest tylko z lewej strony. W prawej rurze goleniowej choć może być gwint na końcu to nic tam się nie wkręca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Nie ma co przesadzać z ilością smaru bo po jednym ugięciu nadmiar i tak zostanie zebrany przez ślizgi i większość oblepi wewnątrz golenie dolne nie biorąc udziału w smarowaniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Dokumosa sprezyny negatywne także warto przesmarować, no chyba że składasz je na sucho

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Można ale nie ilością wypełniającą w pełni przestrzeń między zwojami. Poza tym one się raczej nie telepią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pidzej

Na sprężynę negatywną można dać najtańszy smar, choćby i ŁT43.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
stu22nt

A kąpiel olejową robić? Wiem że trzeba tam jakieś dodatkowe uszczelki wtedy dawać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta