Skocz do zawartości

[Gravel] +/- 3500 zł kolejny post o pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, woojj napisał:

Jeśli mówimy o mechanicznych tarczach - to ważna jest dobra kombinacja klocka i tarczy. Podpytaj ludzi którzy mają te hamulce jak sobie poradzili.

 

Znalazłem na Instragramie trzech właścicieli tego roweru. Dwóch nie posiadało standardowych hamulców tylko TRP, a trzeci mówi że nie było problemów, hamulce działały idealnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba mogę już napisać kilka zdań na temat #Accent #Furious 2018.

Jak wynika z wcześniejszych postów, jest to mój pierwszy rower z barankiem, pierwszy na napędzie 1x. Pierwszy w życiu kontakt z klamko-manetkami. Trochę się bałem, że nie będę potrafił się tak łatwo przesiąść z mojego starego crossa ale jest pięknie 1f642.png Rower prowadzi się rewelacyjnie, jest lekki, szybki, zwrotny. Zrobiłem dziś dopiero pierwsze 40 km ale to co mogę napisać to że w ogóle nie czuję bólu pleców jaki spotykał mnie na poprzednim rowerze. Na mega napompowanych oponach faktycznie ręce bardzo mocno odczuwają dziury ale po spuszczeniu nieco powietrza sytuacja się mega poprawia. Do tego gruba owijka i rękawiczki i nie ma problemu. Napęd 1x11 jest genialny. Mega wygodny i prosty w obsłudze. Chyba już nigdy nie wrócę na 3x. Na płaskiej drodze idzie jak burza, podjazdy również pełen lajcik!

Z minusów to na pewno fatalny lakier. Kilka razy oparłem delikatnie rower do zdjęcia i już widać rysy na ramie. No i tak jak pisałem wcześniej - rower ma bardzo słabe hamulce a właściwie okładziny. Służą jedynie do zwalniania, o hamowaniu w ogóle nie ma mowy, choć i tak po tych 40km jest już trochę lepiej niż jak wsiadłem pierwszy raz na rower. Z pewnością wymienię te okładziny przy przeglądzie gwarancyjnym. Nie wiem jeszcze na jakie.

20181006_122635-01.jpeg

20181006_122737-01.jpeg

20181006_125906-01.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Accenta właśnie w niebieskim malowaniu, ale mam problem z wyborem rozmiaru. Mam 190cm i waham się pomiędzy L i XL. Wziąłbym mniejszą, ale potrzebuję wysokiej główki ramy, a w L-ce jest zaledwie 160mm i będzie tysiąc podkładek co mi się nie podoba. Z kolei XL-ka jest za długa porównując do innych moich rowerów. Jak na gravela, to ta główka ramy jest jak dla mnie trochę za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ogut napisał:

Przymierzam się do Accenta właśnie w niebieskim malowaniu, ale mam problem z wyborem rozmiaru. Mam 190cm i waham się pomiędzy L i XL. Wziąłbym mniejszą, ale potrzebuję wysokiej główki ramy, a w L-ce jest zaledwie 160mm i będzie tysiąc podkładek co mi się nie podoba. Z kolei XL-ka jest za długa porównując do innych moich rowerów. Jak na gravela, to ta główka ramy jest jak dla mnie trochę za niska.

Ja nie pomogę. Mam 168 cm wzrostu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ogut napisał:

Przymierzam się do Accenta właśnie w niebieskim malowaniu, ale mam problem z wyborem rozmiaru. Mam 190cm i waham się pomiędzy L i XL. Wziąłbym mniejszą, ale potrzebuję wysokiej główki ramy, a w L-ce jest zaledwie 160mm i będzie tysiąc podkładek co mi się nie podoba. Z kolei XL-ka jest za długa porównując do innych moich rowerów. Jak na gravela, to ta główka ramy jest jak dla mnie trochę za niska.

Ten rower ma niską głowkę ramy. Przy 193wzrostu mam XL i pomimo sporej ilości podkładek, kierownica nadal jest poniżej wysokości siodełka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, clavdivs napisał:

Ten rower ma niską głowkę ramy. Przy 193wzrostu mam XL i pomimo sporej ilości podkładek, kierownica nadal jest poniżej wysokości siodełka. 

 

No właśnie to mnie dziwi. W końcu to ma być gravel, więc główka powinna być wyższa. 

Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia jak to u Ciebie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pp516 napisał:

Jak chcesz wysoką główkę ramy, to Marin Four Corners: http://marinbike.pl/four-corners-2018-p106.html?c=58 W rozmiarze L, Accent ma 160, a Marin 229.

Marina widziałem i tu jest przesada w drugą stronę. Model Gestalt wygląda dużo lepiej, ale to i tak nieważne. bo ja szukam ramy, żeby złożyć rower na 1x11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Cześć wszystkim, 

odgrzebałem temat z poprzedniego sezonu poszukiwania nowego roweru i tak pod lupę wpadają w moim przypadku znów gravele VS przełaje. Zacząłem się dokładniej przyglądać i dochodzę do wniosku, że większość rowerów z półki cenowej gdzie szukam mają bardzo podobną lub kosmetyczną różnicę w geometrii ramy (a głównie to mnie zastanawia). Jeśli jestem w dużym błędzie, proszę wyprowadźcie mnie z niego.

 Pod lupę wpadły:

  • accent furious - to zawsze był mój faworyt, chociaż cena jest trochę za duża jak na mój budżet
  •  Merida cyclocross 100   -   jedyny przełaj za takie pieniądze i z takim osprzętem 
  • kross esker 2.0 2020 (z tego roku są składane na Sorze)
  • ewentualnie  romet aspre 1 (chętnie aspre na GRX, ale to nie ten budżet)

początkowo merida wydała się super propozycją (cena vs całość roweru), ale stwierdziłem że przełaj do mojej jazdy to tak chyba nie za specjalnie, ale jak porównałem geometrię ram powyższych modeli, to różnice są kosmetyczne i zastanawiam się co dalej, bo zupełnie zgłupiałem. 

jeżdżę głównie po asfalcie, ścieżkach, zdarza mi się wjechać w las, na szuter, ale głównie jazda po mieście, więc nierówne ulice, przejazdy przez tory, czy krawężniki. Ważę 100kg przy 183cm wzrostu, zależy mi na komfortowym rowerze, gdzie pozycja będzie na tyle komfortowa że ręce i kręgosłup mi nie wysiądą po 50km. Trochę boję się tej meridy choć chyba ona najbardziej mi się podoba i osprzętowo i wizualnie, bo to dalej rower przełajowy 

 

pomóżcie i doradźcie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...