Skocz do zawartości

[licznik] Jaki rozwojowy licznik do synchronizacji ze Strava/endomondo/ant+ itd?


xchaotic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ostatnio calkiem czesto udaje mi sie przejechac 40-70km dziennie na mtb xc

Rozwazam przesiadke na szosowy ale tymczasem chce szlifowac osiagi.

Chce jakis licznik bezprzewodowy, ktory na biezaco bedzie mi pokazywal predkosc predkosc srednia itd.

Docelowo chcialbym tez miernik kadencji, moze w przyszlosci nawet pomiar mocy w korbie.

Prawie zawsze mam i tak wlaczony telefon z gps + strave zeby sledzic czasy przejazdu i potem sobie w domu obejrzec i pochwalic przed rodzina.

Fajnie gdyby mogl jakos synchronizowac info z licznika z tym z GPS ktore mam w telefonie.

 

Nie chce wydawac nie wiadomo ile na licznik z GPS, bo GPS mam juz i w telefonie i w zegarku, w dodatku wolalbym zeby licznik pracowal dlugo na baterii - czas pracy liczony w tygodniach/miesiacach a nie godzinach.

Ostatnie wymaganie to lacznosc bezprzewodowa.

Nie mam budzetu, ale fajnie gdyby nie kosztowal wiecej od roweru ;)

Co polecacie?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Quell napisał:

Huawei Watch 2 z Google WearOS 2.

 

Rzadko go uzywam do dluzszych wypadow bo z wlaczonym GPS 4-5h i bateria pada.

Natomiast rzeczywiscie moze opcja telefon + powerbank + czujniki to ma sens.

Moj aktualny telefon nie ma ant+, kolejny raczej tez nie bedzie mial. Jest sens kupowac przekaznik bluetooth czy jakis inny system?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Garmina 910XT. Ma GPS, wspiera HRM i liczniki kadencji, prędkości i podobno też mocy. Wszystkie czujniki tylko Ant+. Na bieżąco można ustawić chyba 12 lub 16 wartości do wyświetlania, po 4 na ekranie. Posiada podział na kilka rowerów. Bateria po 4 latach nadal trzyma kilka wypadów po 2,5h. Synchronizuje się po Ant+ z laptoptem po zakończeniu treningu, więc nie na bieżąco a serwery Garmina potem rozsyłają to do Stravy czy Endomondo. Zegarek przydaje się też do biegania i pływania. Nie jest to najnowsza konstrukcja. Nowsza wersja to 920XT i ma dodatkowo bluetooth i potrafi coś tam jeszcze więcej.

Jakby taki kupić używany to koniecznie musi być w zestawie odbiornik Ant+. Nie jest tanio taki dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużywa mniej energii, szczególnie ważne w akcesoriach. Ja w pulsometrze na Ant+ nie zmieniłem jeszcze baterii a mam go już 4 lata. Przebiegłem i przejechałem z nim setki godzin, tak koło 600 pewnie ma. Wcześniej miałem pulsometr z Bluetooth LE i zmieniałem baterię co trzy miesiące, więc nawet nie 1/10 tego trzymał.

Dodatkowo Bluetooth jest technologią 1:1 więc czujnik sparowany z telefonem nie będzie nigdzie więcej rozsyłał danych. Ant+ to 1:X, więc możesz odbierać prędkość w telefonie z Ant+ i dodatkowo jeszcze w zegarku, jakbyś chciał kiedyś dokupić.

Garmin miał czujnik kadencji i prędkości w jednym https://allegro.pl/garmin-czujnik-kadencji-i-predkosci-gsc-10-i7579788125.html. Nie jest to najnowsza konstrukcja i już chyba nie produkują, bo teraz wolą sprzedać dwa czujniki po 150 zamiast jednego za 200. Jakbyś taki miał to dwie rzeczy na raz ogarnięte jednym zestawem. Aplikacja Garmina na telefonie by zbierała położenie i wyświetlała dane. Montuje się go na rurę koło korby, jeden magnesik na ramię a drugi na szprychę. Dodatkowa zaleta, że działa z trenażerem który nie posiada własnej elektroniki. Te montowane na piastę trzeba wtedy zakładać na tylne koło (bo przednie się nie kręci), a jak ktoś zmienia koła do trenażera to jeszcze przekładać między kołami. A tak to tylko magnesik trzeba przełożyć na drugie koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 20:40, cervandes napisał:

3% na godzinę kręcenia to katowanie baterii? Nie dramatyzuj...

Pokaż mi 1 telefon, który z GPS, Stravą/Endomondo, BT/ANT+ i włączonym ekranem zje 3% baterii na godzinę. I nie używaj argumentu, że przecież może być wyłączony. Wtedy chyba mija się z celem "na bieżąco".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2018 o 11:19, huskarl napisał:

Zużywa mniej energii, szczególnie ważne w akcesoriach. Ja w pulsometrze na Ant+ nie zmieniłem jeszcze baterii a mam go już 4 lata. Przebiegłem i przejechałem z nim setki godzin, tak koło 600 pewnie ma. Wcześniej miałem pulsometr z Bluetooth LE i zmieniałem baterię co trzy miesiące, więc nawet nie 1/10 tego trzymał.

Dodatkowo Bluetooth jest technologią 1:1 więc czujnik sparowany z telefonem nie będzie nigdzie więcej rozsyłał danych. Ant+ to 1:X, więc możesz odbierać prędkość w telefonie z Ant+ i dodatkowo jeszcze w zegarku, jakbyś chciał kiedyś dokupić.

Fajna sprawa, zamowilem te Magene - 1 do kadencji, drugi do szybkosci chwilowej. Okazuje sie ze moj aktualny telefon ma ANT+ takze na razie potestuje w tej konfiguracji a potem zobaczymy czy dokupie jeszcze jakis dedykowany licznik.

Telefon i tak zawsze musze ze soba wozic, wiec nie wiem czy telefon + powerbank to nie jest lepsze wyjscie niz kupowac drogi licznik z GPS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego magene, szmira dla mnie. Jeszcze jako kadencja cośtam pokazuje, ale na całej trasie daje średnią kadencję a nie średnią gdy pedałuję. Wynik przy kręceniu 85-90 po dojeździe do mety... 24. Założyłem jako sensor prędkości, jadę stałą 28km/h (mam licznik na mostku). Prędkość jest podawana z próbkowaniem co kilka sekund, do tego waha się w przedziale 26-32km/h mimo, że staram się pedałkować idealnie równiutko i licznik to potwierdza. Badziewie i tyle. To się nadaje tylko na raz czy dwa żeby dowiedzieć się z jaką prędkością się pedałuje, widać na wykresie max prędkość obrotów jaką się osiąga gdy się już ciśnie. 

 

Trening z magene - zapis w endomondo na LG V30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wnioski  cervandes wyciągasz.

Mam licznik Sigme 23.16 z czujnikami prędkosci i kadencji STS  oraz Sigme Rox 11.0 z podpiętymi czujnikami Magene (hybrydy) działające w trybie ANT+.

Na tej samej 30km trasie treningowej uzyskuję bardzo zbliżone wyniki średniej prędkości (ok 20km/h)  i średniej kadencji ok 80 rpm. Szczerze mówiąc nie widzę różnicy.

Może to jednak kwestia platformy rejestrującej i współpracy sprzętowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...