Skocz do zawartości

[Napęd-upgrade] Rower Dahon Vybe d7u


Gero

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Z racji, iż jest to mój pierwszy post na forum, serdecznie witam wszystkich Szanownych Forumowiczów: )

A teraz do rzeczy, kupiłem nowego składaczka Dahon Vybe d7u, pierwsze 100 km mam już za sobą i musze stwierdzic ze napęd nie jest najlepszy. Co nie trudno zgadnac, gdyz ten rower posiada wolnobieg (niestety) + 7 biegowego Shimano Tourney SIS (napęd 1x7). Miałem sporo problemów z wyregulowaniem przerzutki, gdyż na najmniejszej zebatce przeskakiwał łańcuch przy mocniejszym obciażeniu. Teraz funkcjonuje to po japońsku - jako tako, ale myśle by w niedługim czasie zmienic napęd na coś bardziej sensownego.

Chciałbym się poradzić bardziej doswiadczonych w temacie kolegów na co mógłbym zmienic grupe napędu.

Moja wstępna koncepcja to:

  • przepleść tylnie koło na piaste pod kasete
  • napęd 1xN (8,9,10, a moze 11?)
  • pytanie jaki producent? Grupa? 
  • są grupy dedykowane po napęd 1xN jak sram NX czy inne, ale są one dość drogie, a rowerek byłby raczej do zastosowań miejskich/podmiejskich + czasem dłuższa trasa szosowa.
  • moze jakaś grupa szosowa, albo mtb dostosowana do 1xN (jest to mozliwe?) -  Sora, albo Alivio...
  • myslałem też o przekładni planetarnej -> Nexus 8, lub Alfine 8 - z tym ze to też bedzie nie tania zabawa i nie wiem czy nie lepiej kupic standardowego napedu w tych pieniądzach.

To tyle z moich aktualnych przemyśleń, jak ktoś dotarł do końca to bardzo dziękuje:)

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przemyśleń zbyt wielu... raczej krótkie uwagi. Co tam ma robić więcej przełożeń? Przerzutka w tym rowerze ma krótki wózek nie bez powodu. Sposób prowadzenia linki z tym dodatkowym kółkiem chyba też ma sens. Tam jest gripshift Shimano? To jest główny bohater tragedii. Jakbym już musiał grzebać to bym się skupił na jakiejś sorze z krótkim wózkiem i normalnej manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...