Skocz do zawartości

koszt wysylki roweru za bagatela 558 zł


vitesse

Rekomendowane odpowiedzi

dostalem wezwanie do zaplaty przesylki krajowej z rowerem, wszystko odkrecone oprocz widla i korby

wymiary paki

100 cm x 25 cm x 75 cm waga 18 kg

winowajca zamieszania jest firm zlapkuriera.pl wezwanie do zaplaty 520 zl za nadgabaryrowa paczke, obslugiwal to kurier kex(geis)
Za wysylke paczki zaplacilem juz w dwie strony po 19 zl, bo mi ja zwrocili, niechcialem sie za 19zł uzerac, juz mnie straszyli e-sadem w Lublinie

oczywiscie te oplaty to sa firmy zlap kuriera, przewoznik geis nie nalicza takich wysokich oplat

najlepsze jest to  

"Staram się Państwa zrozumieć, nie mniej jednak proszę pamiętać, iż weryfikacja leży po stronie przewoźnika, nie mamy z nią nic wspólnego. Jako płatnik opłaciliśmy fakturę za Państwa przesyłkę, teraz prosimy o zwrot środków pieniężnych, następnie o ponowne złożenie reklamacji. Proszę nas nie winić za działania firmy kurierskiej.

Dodatkowo nadmienię, iż posiadamy sztab specjalistów ds. reklamacji, którzy są do Państwa dyspozycji, zrobimy wszystko by jak najszybciej odzyskać Państwa środki pieniężne, ponieważ dobro klienta jest dla nas najważniejsze. Czekamy na dokonanie wpłaty, jak również ponowienie procesu reklamacyjnego.

Przypominam, że posiadamy szeroki wachlarz usług, wiele firm kurierskich w jednym miejscu. W przyszłości proponuje przetestować inną firmę kurierską. Mocno wierzę, że przykra sytuacja się nie powieli, dzięki temu podtrzymamy naszą współpracę."

 

drugi mail

Informujemy, że w serwisie Zlapkuriera.pl w dalszym ciągu widnieje zaległość. Brak spłaty zadłużenia, w terminie 3 dni od otrzymania dzisiejszego wezwania, będzie skutkować umieszczeniem Pana danych w Krajowym Rejestrze Dłużników.


Umieszczenie danych jako dłużnika w KRD BIG skutkuje ograniczeniem funkcjonowania na rynku i prowadzenia działalności gospodarczej nawet do 10 lat. Przeszkody można również napotkać w przypadku chęci zawarcia umów z bankami, firmami pośrednictwa kredytowego, operatorami telefonii komórkowych.

Jak sie odwolac myslem by napisac ze mam zdjecia z pakowania i pomiarow paczki ze miescila sie w normie, oraz zazadac przeslania protokolu z sprawdzenia ze zdjeciami.

Ogolnie radze szerokim lukiem omijac firmy zlapkuriera, duzo z nimi przepychanek 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie tylko, że naliczyli mi dodatkowo jakieś 20zł za ponad gabaryt wysyłany kurierem DPD. Tłumaczenie z ich strony to samo co u Ciebie. Zapłaciłem i napisałem im, że mają usunąć moje konto. Od tamtej pory nie korzystam z ich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt widzę sens tego tematu na forum ale dobra. Liczysz że ci jeszcze to odwołanie napisać? Klika chwil i wszystko jasne: https://www.geis.pl/pl/przesylka-kurierska-krajowa

Masz przekroczony jeden wymiar, do tego ogólny wzór na standardową paczkę wychodzi u ciebie dokładnie tyle ile limit czyli 300. Albo nie zmierzyłeś dokładnie, albo komuś w geis się wymiar przesunął. Kolejnych kilka chwil w google - złap kuriera i google samo podpowiada "oszuści". I już wiem żeby z tego nie korzystać, plus wpisy na forum prawnym. Co do wpisu to tu masz ładnie wyjaśnione: https://www.kancelariakufieta.pl/kancelaria-wroclaw/przykladowe-sprawy/kto-kiedy-i-na-jakiej-podstawie-moze-wpisac-dluznika-do-krd/
To wszystko razem z napisaniem postu nie zajęło mi nawet 10 minut, więc na przyszłość trochę inicjatywy, bo jak masz takie olewackie podejście do tematu to wcale się nie dziwię że takie kwiatki wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat jak najbardziej ma sens bo praktycznie kazdy cos kiedys wyslal kurierem, dostalem takie maila i nie wiem co mam o tej firmie teraz myslec :) 

Witam serdecznie,


Przypominamy, iż w związku z przesyłką nr 1230894 widnieje zaległość w serwisie zlapkuriera.pl na kwotę 520,00 zł

W związku powyższym proponujemy Ci CZĘŚCIOWE UMORZENIE 50 % Twojego długu.
Aby skorzystać z oferty wystarczy dokonać jednorazowej wpłaty w wysokości 260 zł  do dnia 26.09.2018

Dzięki temu szybko zamkniesz sprawę, zaoszczędzisz środki pieniężne, nie będziesz już więcej narażony na koszty sądowe.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mają rozmach skur......y" cytując klasyka.

Przesyłki standardowe:

  • o kształcie regularnego prostopadłościanu,
  • maksymalna waga rzeczywista - 30 kg,
  • obwód (2 x wysokość + 2 x szerokość) + najdłuższy bok do 300 cm,
  • najdłuższy bok do 200 cm,
  • szerokość do 80 cm,
  • wysokość do 60 cm.

Wychodzi, że byłeś na granicy. Podstawiając wymiary Twojej paczki pod powyższy wzór wychodzi idealnie 300cm.

Może ktoś to pomierzył w sortowni i wyszło mu 301cm.

Nie wiem naciskaj ich aby wyegzekwowali od firmy kurierskiej protokół pomiaru czy inny dokument z kontroli paczki. 

Edycja: Koszt dodatkowy przesyłki niestandardowej czy przekraczającej wymiary wynosi w Geis 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...