Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Shimano 600 w retro szosie - konwersja na indeks


nie_mientki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

Mam problem w swojej retro szosie Milanetti Padova złożonej na osprzęcie Shimano 600. 

Ponieważ jeżdżę od niedawna i w związku z małym "wyjeżdżeniem" przeszkadza mi brak indeksowania w tylnej przerzutce. Moja przerzutka to Shimano 600, fabrycznie nieprzystosowana do indeksowania, zmiana tzw. "tarciowa":

757e335218b23.jpg

Natomiast wiem, że równocześnie produkowali też wersje z systemem SIS:

87247ded66019.jpg

1675976ac2d08.jpg

Myślałem, że problemem będzie jedynie zakup manetek z indeksem odpowiednim do ilości przełożeń (to mam, manetki z innej serii), w moim przypadku 7:

0d24cf8db81ff.jpg

I dla własnej wygody dorobiłem tulejkę z gwintem wewnętrznym umożliwiającą regulację napięcia przy pomocy śruby :

06ffd86ad0be2.jpg

68fcded13e7ed.jpg

No i nie działa. Nie da się tego wyregulować...pierwsze przełożenie jeszcze jako-tako idzie, potem zbija po dwa przełożenia ewentualnie "półtora". Czyli przy każdym skoku manetki przerzutka przeskakuje za dużo. 

Kaseta to 8 rzędowy Shimano CS-HG 41, pozbawionym najmniejszej zębatki (raz ze względów technicznych, dwa że i tak nie korzystam z najcięższych przełożeń, za słabe nogi jeszcze).

Więc do rzeczy: co tu jeszcze nie gra? Tylna przerzutka powinna być bezapelacyjnie przystosowana do systemu SIS, źle myślałem że różnica między nimi to jedynie możliwość regulacji śrubką? Kwestia kasety? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! 

To teraz jeszcze jedno pytanie, bo widzę że czas zakupów nadchodzi. Wersje przerzutek 7s albo 8s różnią się jedynie "zasięgiem" pracy wózka? Bo widzę, że z interesującej mnie serii łatwiej wyrwać 8s, ale jeśli dobrze rozumuję za "skok" odpowiada manetka, a sama przerzutka robi co jej manetka każe i można jej skok utemperować śrubkami regulacyjnymi High i Low.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...