Skocz do zawartości

[rower dla 9latka] jaki rozmiar ramy


mike78

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Syn ma obecnie 8lat i 145cm wzrostu, w przekroku 63cm. Rosnie dość szybko. Chcialbym kupic mu teraz rower do uzytku za rok (od maja)

I waham się miedzy rozmiarami ram:

XS            przekrok 68 /53cm rura górna/

S(inna)    przekrok 71cm , /55cm RURA górna/
S              przekrok 74cm , /55cm RURA górna/

Osprzętowo najchetniej kupiłbym rower na ramie "S    przekrok 74cm ,/55cm RURA górna/ ,ale obawiam się że to za dużo i na przyszły rok będzie jeszcze za mały żeby pojeździć.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma niecałe 9 lat, 150cm i jeździ na 24" kross level replica pro z ramą 13". Rower wystarczy jeszcze na przyszły sezon. Potem przesiadka na 26". IMHO 5-7cm/rok więcej nie urośnie. Wszystkie wymienione przez Ciebie rowery są za duże. W efekcie jak nawet starczy mu nogi żeby kręcić korbami siedząc na siodle to zatrzymanie się będzie bardzo bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będzie wyciągnięty jak śledź, bo rama za długa, a kierownica będzie za szeroka. Mój brat ma niecałe 11 lat i nadal jeździ na rowerze na kołach 24' (Rockrider 500) i ten rower jest dla niego bardzo dobrze dopasowany i wygląda na to, że w przyszłym roku nadal będzie. Sztyca ma jeszcze z połowę zakresu, a kierownica jest nawet opuszczona przeze mnie o 1 cm. Zdarza mu się robić po kilkadziesiąt km i zjeżdżać w teren bez obaw. Za rok może mu podniosę kokpit, a jak za 2-3 lata wyrośnie to się zmieni rower...

Nie kupujcie rowerów na wyrost, bo zniechęcacie dzieci do jazdy. Nie żyjemy w PRL, że za rowerem trzeba stać jak za lodówką. Chłopak wyrośnie to się stary sprzedaje, a nowy kupuje w odpowiednim rozmiarze. Wiadomo, że może być dziwnie przekonany, że "chłopaki" mają "dorosłe" rowery to niby lepsze, ale jak się porządnie przymierzy to pewnie da się przekonać i zobaczy, że mu wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzień dobry, pierwszy raz piszę na forum.

Chciałem się podpiąć ze swoim pytaniem - mój syn również ma 9 lat i około 145 cm wzrostu.

Czy taki np. Romet Rambler JR będzie odpowiednim wyborem? Mam dylemat, bo ten model występuje również w odmianie "pełnej" i w rozmiarze ramy 14". Oba warianty występują w rozmiarze kół 26 cali, z tym, że JR ma nieco inną (wgiętą pośrodku) ramę. Rozmiary ramy w modelu JR wynoszą: S - 15" / M - 17" / L - 19", czyli o dziwo więcej, niż dla odmiany "nie-JR". Ale pewnie wynika to z innej geometrii ramy. W ogóle JR wygląda po prostu jak nieco zubożona wersja, niekoniecznie dla młodszych rowerzystów.

Przyznam, że nieco obawiam się kupowania roweru w rozmiarze 24 cale, z uwagi na to, że już za rok-dwa może się okazać za mały.

Kolejne pytanie - czy jest jakaś większa różnica między rowerami Kross (myślałem np. o Evado / Dust w wersji JR), wymienionymi Romet i tymi w podobnym rozmiarze / cenie z Decathlonu? Precyzując - czy preferować którąkolwiek markę, czy ich poziom jest zbliżony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko tak szybko rośnie, że nie kupisz roweru na zapas. Ja zmieniałem swojemu co sezon a później co 2 sezony. Nie chciałem dzieciakowi krzywdy robić rowerem za dużym nad którym nie będzie w stanie w pełni panować jak również nie chciałem żeby obijał kolanami o kierownicę więc trzeba było zmieniać. Jak doszliśmy do kół 27,5 tak teraz zmieniam tylko ramę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...