Skocz do zawartości

[Do 3000zł] Rower MTB


perKac

Rekomendowane odpowiedzi

Przymieżam się do kupna roweru w najbliższym czasie. Główne zastosowanie do leśnych dróg, rekreacyjno-sportowa jazda. Moja waga - niecałe 60kg, wzrost +/- 173cm. 

W rowerze zależy mi przede wszystkim na amortyzatorze powietrznym (gł. ze względu na moją zawrotną masę). Myślałem też nad kołami 29', ale oczywiście jeśli miałbym dostać lepszy rower z 27,5' to raczej wezmę taki.

W grę wchodzą zakupy za granicą, choć przyznam że małe mam w tym doświadczenie. Zależy mi na nowym sprzęcie, ale jak się okazja trafi z ledwo co używanym rowerem to jak najbardziej tak.

Wypatrzyłem Treka Roscoe 7, którego można zdobyć w granicach 3k ale mało niestety o nim opinii, amorek z tego co widzę nie ma powietrza.

Calibre Line 20 wydaje się być bardzo dobrym wyborem, lecz kiepsko sprawa wygląda z transportem. Co gorsza nie mam jak go przymieżyć, za to przekonuje dobra cena..

Rose Count Solo bardzo mi się spodobał ale wykracza mocno ponad budżet. A może znajdą się gdzieś jakieś rabaty? :teehee:

Za każdą radę i pomoc byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli odpowiada Tobie napęd 1x11 (wada to brak ciężkiego przełożenia na szybkie odcinki, większe skoki między przełożeniami) to popatrz na  MTB ROCKRIDER 900 27,5" B'TWIN ( cena 3300 pln),  natomiast z napędem 3x9 dobrym wyborem będzie Romet Mustang 29 1(cena 2700 pln), ale zwróć szczególną uwagę, aby wybrany egzemplarz miał amortyzator powietrzny-są takie z SR suntour Raidon sprężynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aB'Twina sobie na starcie odpuszczę. Wiele przeciętnych opinii o nich słyszałem i mimo lepszego osprzętu nie przekonuje mnie rama. O Romecie też myślałem lecz jego wygląd bardzo mi nie przypada do gustu. Ramę wolałbym w bardziej sportowych kształtach.

Dopytałbym natomiast o tego Treka. Widzę wysyp aukcji na olxie gdzie ludzie sprzedają model z 2019 roku w cenie niższej o ponad 1k od katalogu. Tutaj przykład: https://www.olx.pl/oferta/trek-roscoe-7-2019-nowy-rama-195-wysylka-gratis-CID767-IDvxHDH.html. Skąd się to wzięło i na boku spytam czy ten rower jest wart uwagi? Niezły osprzęt, świetnie się prezentuje, rama wygląda na wyższą półkę.. Nie wiem jak z tym amortyzatorem, z tego co widzę to nowość na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że trek ma agresywną geometrię, bardziej na zjazdy niż jazdę xc, amortyzator sprężynowy i napęd 1x10. Rower jest w okazyjnych cenach, ponieważ był nagrodą w konkursie organizowanym przez sieć sklepów. Kupując z olx, uważaj na oszustów- nie wysyłaj pieniędzy w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...