Skocz do zawartości

[Rower] dojazd do pracy i zabawy w czasie wolnym ciężkie poszukiwania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po wielu poszukiwaniach wciąż mam dylematy i ograniczenia finansowe. Dlatego proszę Was o pomoc. Rower ma posłużyć na dojazdy do pracy jak i zabawę w czasie wolnym. Dojazd do pracy w mieście. Niby są ścieżki rowerowe ale duża część to także chodniki, krawężniki, kostka brukowa itd. W czasie wolnym lubię pojechać do lasu poszaleć ale raczej rekreacyjnie po ścieżkach leśnych. Biorąc pod uwagę powyższe potrzebuję roweru bardzo uniwersalnego. Budżet 2.500

http://ambike.pl/rower-giant-toughroad-slr-2-2018.html 

3200 zl

Super lekki 11.5 prawie ideał, może trochę zbyt szerokie opony ale powinien w miarę sie dobrze toczyć po asfalcie ścieżkach rowerowych no i bardzo fajny w teren. Niestety cena...

 

http://ambike.pl/rower-crossowy-giant-arx-2-2018.htm

2250zl

Jego to tańsza propozycja. Niestety koła 27.5 Przy wzroście 185 przypuszczam ze koła 29 były by lepsze. No i waga 12.5 kilo, a wiec kilo więcej niż powyżej. Ale bliżej mojego budżetu.

 

https://allegro.pl/rower-cube-hyde-black-yellow-58cm-15-rabat-i7442649939.html

2720 zl Tutaj waga jeszcze więcej 13.5 ale 29 calowe koła i trochę naciaga budżet 

 

 

https://www.halarowerowa.pl/marin-muirwoods-29er-p635.html

2000 zl zielony. W budżecie, koła 29, mogę zmienić na większe ale stal chyba się nie sprawdzi. Rower trzymam na balkonie, czasami pod wiatą więc ciągłe narażenie na wilgoć = rdza. Waga tez nie powala 13 kg

 

No i na koniec coś co mogę kupić za 1700 zl

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-crossowe/rowery-fitness/fx/fx-2/p/17455/

Koło 35 c a więc mała uniwersalność, jeździłem już na sztywnym widelcu przy 38 c i niestety wszystko odczuwalne nawet kostka. Zamiast jechac szybko zwalnialem i nie miałem przyjemności z jazdy. A rower kupujemy po to żeby sie na nim dobrze czuć. Chyba żeby jeździć na niskim ciśnieniu, nigdy nie sprawdzałem ale może by to znacznie pomogło?

 

Chyba temat postu ciężki do rozwiązania ale może ktoś pomoże? Z góry dziękuję!

Co do osprzętu, to że gdzieś coś będzie klasę niżej nic dla mnie nie znaczy. Osprzęt z czasem można wymienić;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu ograniczył się do 29erów jak ma to być rower uniwersalny. Jak chcesz koniecznie ze sztywnym widelcem, to kupuj ze sztywnym. Większy wybór jest jednak z widelcami amortyzowanymi. W razie czego można sobie zablokować, a jak byś chciał po większych wertepach pojeździć, to się przyda. I w tej cenie, to wagą roweru bym się za bardzo nie przejmował, chyba nie będziesz nim raczej startował w zawodach.

 

Edytowane przez pp516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pp516 napisał:

Ja bym na twoim miejscu ograniczył się do 29erów jak ma to być rower uniwersalny. Jak chcesz koniecznie ze sztywnym widelcem, to kupuj ze sztywnym. Większy wybór jest jednak z widelcami amortyzowanymi. W razie czego można sobie zablokować, a jak byś chciał po większych wertepach pojeździć, to się przyda. I w tej cenie, to wagą roweru bym się za bardzo nie przejmował, chyba nie będziesz nim raczej startował w zawodach.

 

MTB nie chcę bo na dojazdy do pracy to koło 2.1 / 2.2 z dużym bieznikiem to raczej słabo- duże opory toczenia a crossy za taką samą cenę mają okropne amortyzatory. Wydaje mi się że jednak szersza opona będzie lepiej amortyzowac niż tani amortyzator i odpada problem z serwisem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No np. ten Cube który masz na liście, ma opony Schwalbe Big Apple, Active, 29x2.15 , a piszesz, że nie chcesz takich ?

W każdym 29er, czy to z amortyzatorem, czy ze sztywnym widelcem możesz założyć węższe opony rozmiaru 29 albo 28 z bieżnikiem takim jak Ci się podoba. Jak będziesz miał sztywny widelec, to zawsze będzie jakiś kompromis, albo będą małe opory toczenia, albo większa wygoda od szerszych opon. Chyba że kupisz drogie opony które mają jednocześnie małe opory toczenia, pomimo sporej szerokości.

Zależy też jak daleko masz do pracy i na ile często chcesz jeździć w teren i jaki stopień wygody/niewygody jesteś w stanie zaakceptować.

Ja np. jeżdżę prawie codziennie do roboty 15 km w jedną stronę, rower aluminiowy (cross) z widelcem aluminiowym sztywnym, opony 28 cali 32 mm. Po drodze mam różne chodniki, kostki, itp. Na początku było trochę niewygodnie, ale potem się przyzwyczaiłem. W terenie nie za dobrze się na tym rowerze jeździ, chociaż na leśne utwardzone ścieżki, to akurat wystarczy. Jak założę opony 42mm, to tym bardziej.

Poziom wygody jest jednak nieporównywalny z 29erem w którym mam opony 29x2,25. Po mieście też nim czasem jeżdzę i wcale nie jest wbrew pozorom wolniej, Kluczowe jest tylko dobranie dobrej jakości opon, o niskich oporach toczenia. A w terenie jeżdżę jednak głównie 29erem. Taka szeroka opona jest dużo wygodniejsza czy to na korzeniach, błocie, a w szczególności w piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zwróć uwagę jaki bieżnik ma opona z cube . Zalaczylem zdjęcie. chcę szerokie opony z małym bieznikiem. Najlepiej 1.7 tj 44c dobry kompromis. I wtedy niepotrzebny mi jakis uginacz. Mam amortyzację w oponie nie nabijajac ja na fulla. Problem jest taki że praktycznie nie ma rowerów gdzie zmieści się taka opona.  Tych co znalazłem podałem w linkach. W tym problem. 

66EE859A-2CA3-4D4A-87CE-2CCF8F43FE56.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym brał tego Marin Muirwoods 29er. Fabryczne opony są dość słabe, ale mozesz sobie w razie czego wymienić na coś szerszego i/lub szybszego. Wchodzą nawet opony MTB 29x2.1, plus oczywiście dowolny model opon turystycznych 28 cali. Marin ma też ten plus, że jest ze stali, co zapewni ci lepszą amortyzację niż aluminium (co do warunków przechowywania, to czy jest stal czy aluminium, to i tak trzeba zabezpieczyć przed wodą, pokrowiec powinien wystarczyć).

Edytowane przez pp516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sporo info o Muirwoodsie (i co nieco o paru innych modelach też), temat niemal identyczny i aż się prosi o scalenie:

 

17 godzin temu, Rowerowo40 napisał:

jeździłem już na sztywnym widelcu przy 38 c i niestety wszystko odczuwalne nawet kostka

Dziwne. Pewnie opony zbyt nabite. 38c to jest IMHO aż nadto na wszelkie twarde nawierzchnie.

16 godzin temu, Rowerowo40 napisał:

MTB nie chcę bo na dojazdy do pracy to koło 2.1 / 2.2 z dużym bieznikiem to raczej słabo- duże opory toczenia a crossy za taką samą cenę mają okropne amortyzatory.

I bardzo dobrze :) Tak BTW w tym budżecie żadnego typu rower nie będzie wyposażony w pełnoprawny amortyzator - to wszystko będą atrapy. No, tak jak teraz po sezonie na wyprzedaży ewentualnie można coś dorwać, ale IMHO nie kontynuuj tego kierunku jeśli jesteś zdecydowany na "sztywnego" pomykacza :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...