Skocz do zawartości

[łańcuch] przeskakuje po zmianie na nowy


BabyBuns

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie rowerowe świry :D

Po 3 latach eksploatacji roweru postanowiłem trochę go zadbać. Jako, że łańcuch przeskakiwał mi na 6 biegu głównie przy mocniejszym dociśnięciu, postanowiłem zmienić łańcuch. 

Po zmianie łańcucha na nowy, przeskakuje jeszcze bardziej praktycznie na każdym biegu. Myślicie, że kaseta będzie do wymiany?

Dodam, że przy zakładaniu łańcucha postanowiłem rozkuć jedno ogniwo i założyć spinkę. Chyba nie ma to większego znaczenia? :P

41856503_386853891851759_3730968056298471424_n.jpg

41931864_304684010333635_3627103527899234304_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stary już zaczął przeskakiwać, to nie ma cudów że nowy nagle cudownie zacznie działać. Kup kasetę, z tego co widzę jest to kwestia 40-50 zł żeby mieć model taki jak masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Skoro stary już zaczął przeskakiwać, to nie ma cudów że nowy nagle cudownie zacznie działać. Kup kasetę, z tego co widzę jest to kwestia 40-50 zł żeby mieć model taki jak masz teraz.

No droga nie jest ale chcę się upewnić, że będzie miało to sens i naprawi problem. Nie chcę niepotrzebnie wydawać kolejne 50zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

Niech zgadnę, znów kupiłeś HG40? To jest łańcuch, który 1% wyciągnięcia osiągnął u mnie na nowej kasecie po 700km. Na KMC X8, dwukrotnie droższym przejedziesz tysiące km.

No już trudno :D Na wiosnę wymienię na coś lepszego. Teraz i tak coraz zimniej to będą dojazdy do pracy tylko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sobek82 napisał:

Ta kaseta nie wygląda na zużytą.

też tak mi wygląda.

Zwykle i tak wymienia się komplet jak w aucie rozrząd.

Ciekawe jak wygląda przód jeśli przeskakuje tył to albo łańcuch jest za długi albo konkretna zębatka albo co najpewniejsze niestety trzeba dobrać łańcuch a może wymienić też niestety cały komplet (nie są to duże koszty ale wyjdzie ze 40-120zł), no i też zależy czy warto, bo rower może nie być tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2018 o 14:01, Bojkow napisał:

też tak mi wygląda.

Zwykle i tak wymienia się komplet jak w aucie rozrząd.

Ciekawe jak wygląda przód jeśli przeskakuje tył to albo łańcuch jest za długi albo konkretna zębatka albo co najpewniejsze niestety trzeba dobrać łańcuch a może wymienić też niestety cały komplet (nie są to duże koszty ale wyjdzie ze 40-120zł), no i też zależy czy warto, bo rower może nie być tego wart.

Długość łańcucha jest taka sama jak starego. Kasetę już zamówiłem. Mam nadzieję, że jutro przyjdzie i wszystko zadziała po wymianie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gocu napisał:

No i co, eksperci od "ta kaseta wygląda jak nowa"? Teraz cicho siedzicie? :)))

Kaseta była dobita. Ciulowe zdjęcia dałem. Po zdjęciu się przyjrzałem i było wyraźnie widać, że niektóre te "zagłębienia", przerwy między zębami są dużo większe od pozostałych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...