Skocz do zawartości
  • 0

Wybór roweru


Gość Tomasz

Pytanie

Hej. Jakiś czas temu zalapalem kontuzje kolana i muszę znaleźć alternatywną aktywność dla biegania. Padło na pływanie i rower. No właśnie. Rower. Kompletnie nie wiem nic o rowerach. Wiem tylko że nie lubię jeździc po drogach. Za każdym razem przeżywam zawał kiedy mija mnie samochód. Po co potrzebuje roweru? Żeby dojechać na basen w mieście i żeby dwa, trzy razy w tydoniu wyczochrac się i wyżyć w podmiejskich  lasach ( jestem ze Szczecina: więc puszcza Bukowa, okolice jeziora Głębokiego i Szmaragdowego). Na poaczątku myślałem o jakims gravelu, ale doszedłem do wniosku że na mieście spoko ale w lasach może być kiepsko z tym czochraniem się. Wiec raczej budżetowe MTB. Na początku myślałem Treku Roscoe 7 z tego roku lub xcalibrem 7. Na obu siedzi mi się dobrze. Różnica jest w cenie. Z tego co się orientuje trzy składowe części roweru to : firma, rama i osprzęt. Skoro jest różnica w cenie prawie o 1000 to różnica między tymi rowerami tkwi w osprzęcie. Na którym się kompletnie nie znam. I moje pytanie -skoro jestem zupełnym amatorem jest sens jest sens dokładać te 1000 zika? Odczuje to w  terenie? Czy różnica między osprzętem tych dwóch rowerów jest jakaś dramatyczna? Nie wiem czy wiąże jakaś większa przyszłość z pedałowaniem dlatego nie chce wydawać miliona monet na rower. Chciałem kupić jakaś tanią marketowke. Ale usiadłem na te Treki...i jedzi mi się na nich o wiele lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet taniej

https://www.dobrerowery.pl/trek-x-caliber-7-2019-2?combination_id=26925&gclid=CjwKCAjw2_LcBRBYEiwA_XVBU7kxnxTvpWVWTrHNvljt8VdD32m0lNCP73Y4po3znKWdGW-NYOG-IxoCKWEQAvD_BwE

https://salon-rowerowy.pl/gorskie-trail/38978-rower-trek-roscoe-7-2018-wyprzedaz-ekspozycja.html

do wyszalenia wg. mnie zdecydowanie warto postawić na Roscoe. (wyposażenie i nowocześniejsze rozwiązania w ramie) jesli jest opcja warto podmienić (dokupić za nieduże pieniądze) zębatkę na 30 (28 jest już na spore góry ) w sklepie- salonie internetowym. 

 

rozważ jeszcze tego https://rower-sport.pl/pl/p/TREK-X-CALIBER-8-29-2017/3031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. xCalibra 8 tez rozważam- w wersji 2019 -tylko tu już monet bym musiał dołożyc. Roscoe 7, xCaliber 7 są na tym samym amortyzatorze ze stalową sprzężoną. XCaliber 8(2019) już chyba jest potwietrzny, a reszta osprzętu chyba na poziomie Roscoe, zgadza się ? Jest ekonomicznie uzasadnione dokładanie kilku stow do xCalibra8 (2019)? Z kołami mam zgryz. Wiem ze na tych 27,5 będzie lepiej i stabilniej w terenie. Ale na 29 fajnie sunie się po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xc30 jest dość wiotkim widelcem. Jeśli ktoś jest niski, lekki to będzie mu to.. Ale jeśli ktoś chce pobawić się i mieć jakieś poczucie frajdy to osobiście radzę go unikać. Wszystkie są na sprężynie.w, ale wolałbym judy lub wymianę na powietrzny z dopłatą - w tej cenie to opcja jedyna z nowych to mustang z powietrznym suntorem lub poszukiwania w podobnej cenie unibike lub medano. (xcr air) plusem ramy widelca w roscoe jest możliwość jego modernizacji już w nowszym standardzie. (boost)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) Poczytałem:) Prawdobnie zdecyduje się na xCalibra 7/8 i w późniejszym czasie dokupie do niego koła 27,5 plus( jaki jest koszt przyzwoitych kół). Na dzień dzisiejszy mam zero obycia, wiedzy i umiejętności wiec wątpię czy porwe się na jakieś hardcorowe trasy a 27,5 na dzień dobry mnie mocno zwolni na mniej wymagających trasach od których będę zaczynał. Będę chciał ostrzej pohasać -zmienię koła. 23.09 jest jakiś maraton w Szczecinie. Z ciekawości się wybiorę. Fajnie będzie się poczochrać w towarzystwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie kół w rozmiarze plus nie spowoduje że rower o geometrii sport/XC stanie się trailowcem, więc proponuję żebyś teraz o tym nie myślał. Pojeździsz i sam zaczniesz oceniać w którym kierunku pójść, może w plusowe opony, a może wkręcisz się w ściganie i zaczniesz maniakalnie odchudzać swojego bike'a. Nie chcę napisać że drugi kpl. kół jest bez sensu, sam do lekkiego fulla XC złożyłem zapasowe koła 27.5, w ramie i widelcu zmieściły się opony w rozmiarze 2.6" i naprawdę fajnie się tym lata po naszych podszczecińskich lasach, ale mam świadomość że do ścieżkowca mu daleko.

 

Odnośnie zawodów, 23.09.2018 w Szczecinie jest wyścig w formule XCO a nie maraton:

http://www.trzywiezexc.pl/Home/EventDetails/26

Wyścigi XCO są znacznie bardziej wymagające kondycyjnie i zwłaszcza technicznie od maratonów XCM. Jeżeli jeszcze się nie ścigałeś to odradzam Ci zaczynać od XCO, może to być naprawdę zniechęcające, ale też niebezpieczne dla Ciebie, a za twoją sprawą również dla innych. Jeżeli chcesz się spróbować w wyścigu, to tydzień później jest w Szczecinie maraton:

https://www.gryfmaraton.pl/zawody/edycje-2018/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to mnie trochę zniechęcaciłeś. O ile kondycyjnie -jak na 35 latka- stoję calkiem przyzwoicie, to umiejętności nie mam żadnych. Ten maraton 30 września wyglada fajnie ale nie wiem czy tego dnia nie wyjeżdżam. Do tego 29.09 mam ważny bieg. Może nie jakiś wymagający ale jednak. Te zawody zwróciły moją uwagę gdyż sami organizatorzy piszą „będzie prawdziwa gratka dla tych co lubią mocne ściganie ale też świetna okazja dla tych, którzy chcą pierwszy raz spróbować XC.” wiec myślałem że pojawienie się się świeżaka na takich zawodach nie będzie wielkim fo- paux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko. Dobór rozmiaru roweru. Roscoe mierzyłem      Na za małej dla mnie ramie (16,5) i czułem się jak na „rowerku” ale generalnie fajnie:) xCalibra ( z kołami 29) mierzyłem już w swoim rozmiarze 18,5 cala(mam 174) i wydawał mi się strasznie wysoki i jakby za duży. Ale jechało się świetnie. Nie wiem czy to uczucie za dużego roweru wynika poprostu z nieobycia czy powinienem zainteresować się mniejszą ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .W poniedziałek obczaje jakie Cieślak ma ramy na stanie. Wolałbym jednak 17,5.Jak nie będzie miał nic w moim rozmiarze zdecyduje się na zakup przez neta. Mam duże wątpliwości czy wogole chce wiązać się z tym sklepem. O ile zapłacenie dwóch trzech stow więcej niż na necie nie jest dla mnie dramatem bo i koszta sklepu stacjonarnego  są większe i dostajemy „wsparcie „ to oczekiwałbym od pracowników sklepu nieco więcej trochę więcej życzliwości i zaangażowania w stosunku do ludzi nie rozeznanych w temacie. Niestety nie uświadczyłem tego. No cóż: jutro podejście numer dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę :) Dzięki za rady :) zdecydowałem się na xCalibra. Kupiłem jeszcze te śmieszne wpinane buty. Wkrótce zarejestruje się jako stały user forum. W środę na miodowej będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...