Skocz do zawartości

[2018] Czterotłoczkowy zacisk Deore MT520


marcin1378

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie podejdzie? (Moze i nie ale widzę to inaczej) Był taki hamulec br-m447 masz go z dwoma klamkami bl-m445 albo bl-m506 (Ta druga z servo) ale na tej taniej m445 (Ten sam dziad co m315) ten hamulec rowniez działa. Br-mt520 jest pakowany przez Shimano z klamką bl-mt501, z tą samą klamką masz następcę/zamiennik zestawu 447/506 - bl-mt501 plus br-mt500. Czyli ta sam klamka w zamyśle Shimano ma obslugiwac zarowno 2 (i te o srednicy 21mm i te 22mm) jak i 4 tłoczki. Empirycznie mam sprawdzony zacisk Saint na klamce XT (polamalem Sainta roznicy nie czuję). Działał mi też normalnie stary XT na nowej klamce XT... Wnioski są proste na stareńkiej 590 tracisz na pewno servo ale hamulec zadziała, bo wychodzi na to że płynu klamki Shimano przepychaja podobne (może nie identyczne ale zblizone) ilości niezależnie od modelu.

 

Ps. To luźne przemyślenia a nie tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum pisał, że klamki z grupy Deore i niżej tłoczą mniej oleju bo dedykowane zaciski mają mniejszą średnicę, przez to i mniejszą objętość. Zakładając, że sumaryczną objętość tłoczków jest taka sama przy 2 i 4 tloczkach to i klamka z niższej grupy powinna dobrze działać i nie zapadać się do gripów. Jednak życie pokazuje, że logika i praktyka nie zawsze idą w parze. Mechanizm servo wave jest powiązany z klamką a nie zaciskiem, więc jego nie tracimy przy zacisku MT250 połączonego z klamką M590. Strasznie mnie kusi aby to przetestować. Do codziennej jazdy mocy mi nie brakuje ale przy większych prędkościach i nachyleniu terenu czuję niedosyt. Noszę się z zamiarem zmiany poczciwych Dworek na ZEE albo MT5, ale jak zacisk podejdzie to wolę dozbierać do  mykmyka. Jestem ciekaw co Shimano Polska odpowiedziałoby na take połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem na FB do Shimano-MTB Polska czy zacisk MT520 będzie współpracował z klamką M596
W odpowiedzi napisali tyle:

Dzień dobry, wszelkie informacje o kompatybilności naszych części odnajdzie Pan na stronie http://si.shimano.com/#/
Nie zalecamy innych rozwiązań niż te, które dostępne są w dokumentacji technicznej
Pozdrawiam
Michał - Team Shimano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może świadczyć o tym, że powyższa rozmowa albo jest fejkiem, albo odbyła się za pośrednictwem facebooka/innychMediówSpołecznościowych, które są obsługiwane przez ludzi nie znających tematu. 

Jak wytrzymacie do jutra, to postaram się jutro zagadać do przedstawicieli shimano na targach, może wiedzą coś konkretniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mają mówić przedstawiciele producenta? Oczekujecie, że zaczną polecać mieszanie grup albo rozwiązania na pograniczu druciarstwa? Oficjalne stanowisko producenta jest takie, że do zacisków BR-MT520 zalecaną klamką jest BL-MT501. A że będzie działać z każdą inną klamką shimano... to wiedza ludowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2018 o 16:10, MMMAAACCC7 napisał:

Co może świadczyć o tym, że powyższa rozmowa albo jest fejkiem, albo odbyła się za pośrednictwem facebooka/innychMediówSpołecznościowych, które są obsługiwane przez ludzi nie znających tematu. 

Jak wytrzymacie do jutra, to postaram się jutro zagadać do przedstawicieli shimano na targach, może wiedzą coś konkretniej :)

Pisałem na FB, nie spodziewałem się elaboratów na temat mechaniki płynów czy czegoś tam. Mniejsza o to. Ja będziesz mógł to wypytaj jak to jest z klamkami z serwo z niższych grup w połączeniu z czterema tloczkami. Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowymi hamulcami, Durnykot poleca Magury i pewnie już bym je kupił ale nie mam gdzie ich pomachać a w ciemno nie kupię. Z drugiej strony jak ww. zacisk podejdzie do starych Dworek to różnice mogę przeznaczyć na myk myka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...