Skocz do zawartości

[kaseta, suport, łańcuh] Kross B7-wymiana


ore88

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam potrzebuję pomocy w wyborze części do Krossa B7 2017 r. muszę wymienić suport ( nie chcę tego oryginalnego Shimano Press Fit SM-BB71  bo szybko się rozleciał

proszę to o pomoc w wyborze łańcucha i kasety

suport do 200 zł

kaseta do 250-300zł

łańcuch do  150 zł

poproszę o konkretne modele z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, kasetę M8000 bym kupił bo w przyszłości nie będziesz musiał pytać o nową kasetę tylko będziesz miał możliwość zmiany najmniejszych koronek luzem.

Ale łańcuch to nie wiem czy Shimano, moim zdaniem za te same pieniądze dwa sramy 1110 przejadą więcej. Tylko powłok im brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi Ale poprosilbym o konkretne linki z czesciami :-) a nie jest tak ze suport w Kossie b7 pasuje tylko ze srama bo korba to prawdopodobnie to Sram NX 32T

Na tych oryginalnych czesciach przyjechałem tylko  1 tys km i juz zajechalem chcialbym cos trwalszego zeby tak czesto nie wymieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup pan dwa, trzy łańcuchy i zmieniaj okresowo w tej samej kolejności. Np. takie:

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-ancuchy-ancuch-sram-pc-x1-powerchain-pc-x1-11-speed-o_l_168_9398.html

Skręcany suport:

https://allegro.pl/lozyska-suportu-suport-token-ninja-bb841t-41-i7156888278.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=EAIaIQobChMI_rTi89a73QIVTImyCh1QcAcwEAYYASABEgKLe_D_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CLWdwfbWu90CFcsWGAodLIYByg

Adapter pod korbę GXP:

https://rowerplus.pl/zewnetrzne-lozyska-suportu/6526-token-r231-adapter-hollowtech-ii-gxp-do-bb86-bb90-bb92.html

Doprecyzuj jeszcze jaką tam masz obecnie kasetę bo koledzy ci radzą Shimano, a bębenek piasty masz pewnie pod SRAMa. No i swoją drogą musiałeś się dobrze postarać, żeby zajechać napęd w 1000 km. Czyszczone i smarowane było regularnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten suport co podałeś linka będzie pasował do mojej kroby Sram NX 32T  pod warunkiem że dokupię adapter ? i będzie to lepsze rozwiązanie niż zakupienie tego samego suportu co był oryginalnie Sram GXP PRESSFIT ?

Obecnie mam kasetę SRAMa 42 rzedową SRAM PG-1130 11-42T Czyli jaką kasete polecasz taką samą jak teraz mam ? łańcuch ten co zaproponowałeś ?

Tak sam się postarałem w zajechaniu napędu gdyż nie czyściłem regularnie  i nie smarowałem tylko sporadycznie Teraz już wyciągnę wnioski  i będę to robił często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ore88 napisał:

Czyli ten suport co podałeś linka będzie pasował do mojej kroby Sram NX 32T  pod warunkiem że dokupię adapter ? i będzie to lepsze rozwiązanie niż zakupienie tego samego suportu co był oryginalnie Sram GXP PRESSFIT ?

Dokładnie tak. Rozwiązanie to jest o tyle lepsze, że łożyska będą osadzone w skręconych ze sobą miskach, co usztywni całość. Sam mam podobne rozwiązanie i jestem zadowolony. Potrzebny jest do tego specjalny klucz i praska. O ile praskę można zorganizować sobie z nagwintowanego pręta, podkładek i nakrętek, tak klucz już trzeba kupić albo pożyczyć.

 

Teraz, ore88 napisał:

Obecnie mam kasetę SRAMa 42 rzedową SRAM PG-1130 11-42T Czyli jaką kasete polecasz taką samą jak teraz mam ? łańcuch ten co zaproponowałeś ?

Kaseta najlepiej taka sama, żeby przejść na Shimano musiałbyś zmienić bębenek w tylnej piaście, a to już dodatkowy koszt. Co do łańcucha to zależy ile możesz za taki dać. Jeżeli 100 zł za jeden to nie problem to bierz ten z linka. Po 400-500km dokup drugi i wymień, po kolejnym takim dystansie trzeci, a potem już na zmianę. Dzięki temu przejedziesz dużo więcej na jednej kasecie. Łańcuchy się wyciągają i jak już są zużyte to moment niszczy się cały napęd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda . Masz normalny bebenek Shimano bo kaseta srama NX jest właśnie na taki system. Dopiero wyższe modele kaset są kasetami XD i zaczynają się chyba zawsze od koronki 10T. Więc pasuje zarówno kaseta Srama NX jak i XTR/XT/SLX Shimano. Zresztą zobacz sam jaką masz piastę w kole - Shimano, prawda? Bo Kross nawet do rowerów ze SRAMem daje piasty Deore. A czy Shimano ma jakąkolwiek piastę pod XD? No właśnie...

Najtaniej będzie kupić kasetę SLX M7000, ale niewiele zyskasz pod względem wagi. XT jest troszkę droższe ale zauważalnie lżejsze a od kasety srama ważącej pół cegły różnica to całe 100g. Różnica w cenie to 30pln? Więc chyba warto dołożyć do znacznie lżejszego rozwiązania.

 

I teraz zauważ dlaczego polecamy kasetę Shimano. Zajechałeś Srama? Kupujesz nowego, całego, za 260pln. W Shimano 5 najmniejszych koronek kupisz za stówę i wymienisz je, bo są zakładane LUZEM a nie nitowane w całość jak w Sramie.

 

A łańcuchy ja używam obecnie Srama 1110. Jak już pisałem tylko powłoki im brak, trwałość bez zarzutu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cervandes napisał:

Zresztą zobacz sam jaką masz piastę w kole - Shimano, prawda?

zgadza się na tylnej piaście jest napis Deore :) w takim razie kupić coś w tym stylu?

https://www.centrumrowerowe.pl/kaseta-shimano-deore-xt-cs-m8000-pd16046/?v_Id=88730 

42 rzędowa bo chyba 46 nie będzie pasowała do korby ?

5 godzin temu, cervandes napisał:

A łańcuchy ja używam obecnie Srama 1110. Jak już pisałem tylko powłoki im brak, trwałość bez zarzutu

czyli nie ma sensu kupować tego droższego SRAM PC-X1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta owszem. Taka. Co do suportu to się nie wypowiadam, bo nie mam pressfita ani doświadczeń z nim. Nie chcę wprowadzić w błąd. Łańcuch 1110 to to samo co X1 tylko nie ma na zewnętrznych ogniwach srebrnej powłoki i jest dwukrotnie tańszy.

 

Kaseta nie jest 42 "rzędowa" tylko 11 rzędowa. Liczy się ilość zębatek w kasecie - liczba rzędów. Od tego czy ogarnie 46T czy nie jest przerzutka a nie korba, korba nie ma żadnego znaczenia. Pytanie po pierwsze czy przerzutka srama ogarnia taką kasetę w 11rzędowym systemie, po drugie pytanie czy Ty takiej kasety potrzebujesz? Pamiętaj, że zwiększenie zakresu przełożeń sprawia, że zwiększa się różnica między przełożeniami - czyli tak zwane stopniowanie. Odpowiedz sobie czy atakujesz takie górki, że Ci 42T z tyłu jest za mało i potrzebujesz jeszcze zwiększyć przełożenie? Jeśli tak - dociekaj, czy do Twojej przerzutki da się założyć większą kasetę. No i pamiętaj, że wtedy odrobinę dłuższy musi być też łańcuch.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cervandes napisał:

11rzędowym systemie, po drugie pytanie czy Ty takiej kasety potrzebujesz? 

Nie potrzebuje takiej kasety Zostawię taka jak byla czyli 42 zebatek

Szkoda ze nie moge zamowic wszystkiego z jednego sklepu bo np w centrum rowerowe nie ma skrecanego suportu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2018 o 10:45, cervandes napisał:

Nieprawda . Masz normalny bebenek Shimano bo kaseta srama NX jest właśnie na taki system. Dopiero wyższe modele kaset są kasetami XD i zaczynają się chyba zawsze od koronki 10T. Więc pasuje zarówno kaseta Srama NX jak i XTR/XT/SLX Shimano.

To w takim wypadku faktycznie lepiej XT. Myślałem, że wszystkie kasety SRAMa 11sp są pod bębenek GXP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2018 o 01:53, Brombosz napisał:

To łańcuch i kastę mam z głowy Teraz tylko się zastanawiam czy ten TOKEN Ninja BB841T-41 plus adapter  nie będzie przekombinowany ? i np będzie ciężko korba chodziła itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, grzybu napisał:

Ja miałem niezbyt pozytywne doświadczenia z Tokenem. Tutaj to opisałem:

Niestety nie wiem, na ile te przygody to wina produktu, a na ile serwisu.
W każdym razie wklejam chociażby dlatego, że wypowiedział się tam ktoś z Tokena.

 

Widze ze to tyczylo sie krossa b8 i do tego przednich przezutek w B7 nie mam przednich wiec raczej nie powinno byc problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zakupiłem ten suport ale jest problem mianowicie Pan w serwisie który zabrał się za wymianę suportu powiedział że stary pressfit jest dobry a winą trzasków jest wada fabryczna ramy ponieważ suport lekko wyszedł rękami ( nie na ciasno) mierzył sofmiarką i z jednej strony jest większy otwór niż drugiej i ogólnie że jest za duży, a łożyska suportu są dobre.

Teraz pytanie dlaczego ta wada objawiła sie dopiero po 1,5 roku jeżeli to rzeczywiście fabryczna ? i drugie pytanie , rower jest na gwarancji z tym że dałem ciała ponieważ zrobiłem 1 przegląd w serwisie autoryzowanym krossa niestety ten  drugi który trzeba zrobić po roku zrobiłem w innym serwisie nie autoryzowanym Krossa  i wczoraj Pan tam gdzie kupowałem rower powiedział że mi nie uznają gwarancji...  jest na to jakiś sposób ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...