Skocz do zawartości

[wybór amora] Rock Shox Revelation vs Suntour Auron RC2


Agnosticfront

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie co brać pod koło 29 do fulla (Treak Fuel): Rock Shox Revelation RL 130mm boost czy Suntour Auron RC2 130mm (tez boost). Auron jest tanszy...i w sumie mi sie podoba, tylko martwi mnie trochę blak blokady....jazda trail / AM i w góre i w dół....

Oba amory mają golenie 35mm

musze sie zdecydować jutro max.......dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sznib napisał:

Co proszę?

literówka...jak widzisz późno bylo jak pisalem....

54 minuty temu, malutki napisał:

Z tego co mi wiadomo to Aurony mają golenie 34mm.

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/auron/29-cali_amortyzator-suntour-auron-rc2-pcs-29-boost-czarny-mat-2018/129

pod boost mają 35mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego Pike'a jeszcze tam znalazlem

https://www.bike-discount.de/en/buy/rockshox-pike-rc-29-27.5-solo-air-150-tapered-boost-737979

tylko nie potrzebuje az 150mm skoku....

i nie ma blokadu skoku.....a to mnie zastanawia równiez w tych Suntourach.....

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmieni. Zmiana skoku w RSach to wymiana AirShaft. Koszt ~100zł standard i ~140zł upgrade do DebonAir. W pike masz na standardzie charger'a. Poza tym co istotne we wszystkich RSach masz dwie komory powietrzne (pozytywną i negatywną) a w SR negatywna jest stalowa. Nie ma bólu jeśli ważysz 75-85kg w przeciwnym wypadku żeby to działało jak należy trzeba wymienić sprężynę negatywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wagą się łapię :-) mam 85kg 

Zmiana skoku w RS w tym wypadku masz na mysli zmniejszenie ?  mój kłopot polega na tym, że musze wymienić amor - jezdzilem na fabrycznie wsadzonym RS Revelation SoloAir 130mm (boost, golenie 35mm) - niestety dokupienie identycznego jest raczej niemożliwe...(i dostepność i cena jednak nie pomaga....) Jako zamiennik zwrocilem uwage na tego SR Auron (skok odpowiedni, szerokosc wlasciwa, itd) natomiast zaczalem analizowac ten brak blokady skoku...i tym sposobem przegladam ofery i teraz trafilem na tego Pike....który bylby de facto upgradem (w stsounku do revelation) ale nie chce sobie zac geo wsadzajac 150mm........

zadzwonie do Treka co radza w kwestii skoku i jakie sa zalecenia producenta dla tego modelu..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dokumosa napisał:

A co się stało z fabrycznym revelem?

Niestety uległ uszkodzeniu... :-(  kraksa.... wygięte górne lagi i uszkodzony tłumik...dostałem info w serwisie ze nie da się naprawić  

14 godzin temu, durnykot napisał:

Dlaczego blokada jest super ważna ? Mało który amorek do Am ma pełną blokadę.

może nie super ważna - ale w revelation przyzwyczailem sie że jest i faktycznie sie przydawala - moze brakuje mi porównania do amorów bez blokady stad to przekonie, ale jednak w gore wole zeby dalo sie zblokowac i sztywno trzymal ....mam ponad 80kg wiec jest takie ryzyko niestety ze troche moze bujac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt. Yari w wersji RC czyli z motion control. Natomiast revelation tez mialem w tej wersji tlumika - wiec zakladam ze nie bedzie duzej roznicy (roznica w skoku 10mm dla Yari, tlumik ten sam, grubosc goleni to samo 35mm) 

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...