Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pekaes napisał:

Bandyta za czynną napaść dostaje dozór...

Bo to smarkacz który się jeszcze sam zgłosił.  Istotne ze powinien dostać max wyrok i to nie w zawiasach. I tu jest problem ze pewnie dostanie zawias.  W sumie to może lepiej by było jak by codziennie przez mc miał stać pod jemu pobliskim sklepie  z tablicą na której było by napisane co zrobił a potem miał jeszcze kilka mc prac społecznych.....   może by smarkateria bała się wyśmiania bardziej niż zawiasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gorąco

2. Wieje

3. Podczas sięgania po bidon wpadłem w największą możliwą dziurę na trasie (jeżdżę tamtędy 1-2 w tygodniu i doskonale o niej wiem. A w sumie to dobrze, że występują punkty 1 i 2 bo jechałem cirka 25kmh a nie 35kmh więc koło przeżyło, może 1mm bicia

4. Podczas czyszczenia szkieł pękła mi ramka okularów więc zaczynam zaraz poszukiwania nowych a na tajne, rowerowe subkonto jeszcze za mało "lewych" przelewów wpłynęło żebym kupił to co planowałem po sezonie. Rozważam naprawę obecnych poprzez sklejenie na stałe szkła i ramki

5. Garmin znowu coś odwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://oknonawagrowiec.pl/z-ostatniej-chwili-sprawca-smiertelnego-potracenia-zlapany-oprocz-niego-policja-zatrzymala-jeszcze-dwie-osoby/

A teraz przydałoby się, żeby chociaż porządny nagłośniony wyrok dostali.  Może jak by tak ostatnie kilka przypadków zakończyło się karami wieloletniego więzienia i zostałoby to nagłośnione to by ludzie zaczęli, choć minimalnie myśleć. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jadę dzisiaj autem wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej. Pada deszcz. Dwóch kolarzy przede mną. Jeden, mały, w kapturze, bez kasku. Dojeżdżam do przejścia/przejazdu i koleś, nie oglądając się na nikogo, ostro skręca i grzeje na drugą stronę ulicy. Nie zaskoczył mnie, bo wcześniej mocno zwolniłem. Gdyby trafił na kierowcę, z tych beztrosko pokonujących asfalty ze światłami dziennymi w nocy, to byłoby źle. Trzeba bardzo uważać w takich miejscach. Dzieciak nawet się nie odwrócił, żeby zobaczyć czy ktoś nie jedzie. Wpadł na przejazd jakieś 20 km/h. 

Edytowane przez maq7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selekcja naturalna tak działa.

A mnie wkurzyły:

a) Na wiosnę wymieniałem baterię w liczniku, a parę dni temu już wyskoczył komunikat Low Batt... A ujechałem na tej nowej baterii lewo 1800 km...

b) Dzisiejsza i wczorajsza pogoda. Nawet samochodem źle się jedzie. Ale przynajmniej sucho w środku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że w końcu jest zimno, bo ścieżki rowerowe, bulwary i inne miejsca, gdzie najczęściej jeżdżę, mocno opustoszały. Szkoda, że Ci, co pozostali, często zapominają o oświetleniu albo jedyne, co oświetlają, to swoją twarz telefonem. No naprawdę, jedzie matka z dzieciakiem w foteliku całą szerokością ścieżki i gapi się w telefon. Nie rozumiem tych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uzależnienie od telefonów powinno być leczone. Jak bardzo trzeba się w to wciągnąć żeby prowokować takie ryzykowne sytuacje?

Często rano jak z piesełem chodzę na spacer spotykam takiego gostka co chodzi ze swoim, i zawsze, ale to zawsze cały czas się gapi w telefon. Chore to. Ale przynajmniej nikomu krzywdy nie zrobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qaroll napisał:

Fajnie, że w końcu jest zimno, bo ścieżki rowerowe, bulwary i inne miejsca, gdzie najczęściej jeżdżę, mocno opustoszały. Szkoda, że Ci, co pozostali, często zapominają o oświetleniu albo jedyne, co oświetlają, to swoją twarz telefonem. No naprawdę, jedzie matka z dzieciakiem w foteliku całą szerokością ścieżki i gapi się w telefon. Nie rozumiem tych ludzi.

Do tego dodajmy ameby, które tak maja ustawione światła, że oślepiają tych z  naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie światła, to ja się tak starałem, produkcja i tuning "odbłyśnika" do Convoya zajęła mi sporo czasu, potem testy na znajomych, czy ich nie oślepia, jak idą, jak siedzą na ławce i jak siedzą w samochodzie :D A potem jadę ścieżką i mi lampa z naprzeciwka oczy wypala. No ale telefony to dużo większy problem jednak. U kierowców, pieszych, rowerzystów. I nie żebym psioczył, że "kiedyś to było", no ale te 5 lat temu nie pamiętam, żebym się tak często na to irytował. Tylko co z tym zrobić? Wyższe mandaty? Kampanie społeczne? Póki co ograniczam się do znajomych i jak widzę, że korzystają, to leci szydera, komentarze i w ogóle wszystko co najgorsze z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 25.05.2020 o 23:07, WaGiant napisał:

Gaz jest bardzo skuteczny w odstraszaniu agresywnych psów . Trzeba wziąć pod uwagę że po wsiach , polnych drogach itp nie pałętają się raczej luzem amstafy czy inne pitbule tylko zwykłe burki nie większe od taboretu . Niby niegroźne ale użerać mogą , szczególnie jak jest ich kilka . Zresztą na pasterskie psy gaz też działa . Oczywiście mówię o gazie na psy . Taki wielkiej krzywdy zwierzęciu nie zrobi ale atak powstrzyma . Trzeba kupić taki strzelający chmurą . Nie trzeba celować w pysk czy oczy wystarczy w kierunku psa , a nawet w ziemię między nas , a psa . W moim przypadku żaden nie przekroczył tej bariery . Najczęściej nadal ujadają ale biegną już w drugą stronę . 

Na pojedynczego małego burka nie potrzeba gazu , wystarczy woda z bidonu . Tylko tu już trzeba trafić .

Aha , ja lubię psy .

A czy nahajka by była skuteczna? https://whip-sport.pl/forum/index.php?topic=10.0

Oczywiście jakaś własnej roboty, bo te z Allegro to prawie 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...