Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj (niedziela) rower odpuściłem nie chcąc ryzykować nadmiernych kontroli, a tu ku zaskoczeniu za oknem niemal cały dzień (poza rankiem) widziałem tłumy rowerzystów, w tym na górkach i hopkach (na oko to nawet na niepełnoletnich wyglądali). Było ich tak dużo, że sam to uznałem za przesadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy szukam idealnego siodełka. Do tej pory zawsze jeździłem na jakiś randomowych, które miałem pod ręką i jakoś na te 100-120km dawały radę. Zmierzyłem rozstaw kości, ustaliłem szerokość jaka mnie interesuje i zacząłem zamawiać tanie, drogie, nowe, używane, z otworem i bez. Testuję na zewnątrz, testuję na spinningu, ani jeden model nie pasował mi tak żebym mógł go zatrzymać.

Dzisiaj znalazłem przyczynę, idiotyczną, nie brałem jej w ogóle pod uwagę. Wkładki w moich dwóch ulubionych parach spodenek, najczęściej używanych od prawie 2 lat są po prostu za wąskie do mojego tyłka i ani trochę nie spina się połączenie szeroki tyłek + wąska wkładka + szerokie siodełko

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sytuacja z dzisiaj, w tym miejscu:
https://goo.gl/maps/TXaPFc8D1koW2aXP6

Typowa wydeptana ścieżynka, jaką każdy zna. Na jeden rower lub jednego pieszego. Jadę sobie z zamiarem skręcenia w lewo przez tory, nie za szybko, bo co chwilę ludzie (tak ze 20-25 km/h jak było luźno, jak mijałem ludzi wiadomo - dużo wolniej). Widzę z naprzeciwka typka na damce. No trudno, przecież się miniemy. Ale nie ma tak łatwo. Typ jedzie 8 km/h, ledwo utrzymuąc równowagę - "miota nim jak szatan" - trzyma kierownicę jedną ręką, w drugiej ma telefon, od którego nawet na chwilę nie oderwał oczu! I teraz uwaga...z tyłu w foteliku ma dziecko w wieku góra 2-3 lata, które lata na boki jak manekin! Gość w ogóle mnie nie widział, więc będąc już blisko, ale wciąż w odległości dającej obydwu nam możliwość wykonania dowolnego, bezpiecznego manewru, na maksa już wkurzony, krzyczę "K***A! Albo rower, albo telefon! I jeszcze z dzieckiem jedziesz!!!". Typ - zero skruchy. Najlepsze, że jeszcze coś się do mnie pluł. Gdyby nie to dziecko w foteliku i dwójka kolejnych z matką jadących 15 metrów za nim, pewnie bym się zawrócił. Ale puknąłem się w kask mówiąc mu jeszcze, żeby się "pieprznął w łeb i zastanowił" i pojechałem.

Naprawdę nie rozumiem, jak ktoś tak nieodpowiedzialny dorobił się trójki dzieci. I dlaczego ma jeszcze czelność pyskować w takiej sytuacji, zamiast grzecznie powiedzieć "przepraszam"...

 

A fenomen to był gość wczoraj. Jadę ścieżką szeroką na TIRa, ludzie oczywiście po całej szerokości, więc co chwilę z daleka mówię "uwaga, uwaga" - piesi wiedzą więc o mojej obecności i robią miejsce. I nagle pojawia się on - stojący gdzieś w krzakach 5 metrów od ścieżki - bohater: "Co uwaga, co uwaga!? Sam byś uważał". Na chwilę odcięło mi zwoje, bo nie ogarnąłem sytuacji. :D Chyba po to krzyczę z daleka "uwaga"... Eh...idiotów nie brakuje.

 

Przepraszam moderatorów za ocenzurowane wylgaryzmy, wiem, że takich też nie można, ale to cytat...

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja naprawdę tak podniosła mi ciśnienie, że aż musiałem napisać posta...

Ja wiem, że czasami mogę według innych :Djechać za szybko, że ktoś się wystraszy czy coś. Ale tego co zrobił ten typ po prostu nie mogę pojąć. Dorosły facet, ojciec trójki dzieci, które w dodatku były z nim!

Swoją drogą dzisiaj w Kabackim było w miarę spokojnie, na singlach można było pocisnąć. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...