Skocz do zawartości

[pedały] SPD + normalne buty, duzy rozmiar


TomaszU84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jednak spróbuje pójść w ta stronę... Szukam pedałów do których się wczepie, które będą tez ok dla normalnych butów. I teraz trochę teorii, jeżeli będą jednostronne, to ile czasu zajmuje "znalezienie" odpowiedniej strony dla obuwia? Czy w takich 520 da się jeździć w normalnym, zimowym obuwiu?

Jakie modele polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Przemo6435 napisał:

Znajomy ma jednostronne

Prosty przykład ja mam dwustronne i jak stratujemy to ja jestem sporo z przodu a on zaczyna dopiero szukać.

To nie wiem jakie ma pedały ale... moze po prostu jest lamusem, albo kupił jakis krap co mu sie obraca bez ostrzeżenia,

mam 6 rowerów w 3 z nich mam jednostronne A530 w innych dwustronne strone M520/540/8020 i nie widze najmniejszego problemu ze znalezieniem strony z zatrzaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być to koniecznie system SPD? Teoretycznie są pedały, które mają i dużą platformę (także z pinami) i możliwość wpięcia, ale to sprzęt do "zjazdowej rąbanki". Czy się to w praktyce sprawdzi - nie wiem. Na pewno swoje kosztuje i waży, np. niektóre modele Crank Brothers.

Jeśli zostaniemy przy Shimano to:

- na m520/540 są plastikowe nakładki umożliwiające teoretycznie jazdę w normalnych butach, tylko obstawiam niezbyt długą trwałość i upierdliwość przy zakładaniu/zdejmowaniu

- są pedały z obszerniejszą "klatką" jak np. m530, ale nie jest to nadal podparcie dla buta

- są pedały z obszerniejszą klatką z "ząbkami" jak np. m434 - duże, ciężkie, starszy system zapięcia niż w m520 i podobnych

- są pedały turystyczne/trekingowe z serii pd-txxx z typową platformą i spd

- są pedały jednostronne spd z serii pd-axxx

 

Na zimę sugeruję po prostu zimowe buty spd. Wiem, drogo :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo, i niedostępnie! Mam rozmiar buta 50 (albo i 51), znalazłem jedynie szosowe i MTB. 

Zdecydowałem się na M530, poczytałem kilka recenzji, różnica może i niewielka, ale wyczuwalna na podjazdach, a ja mieszkam w mocno pagórkowym terenie. Zimą jeździć będę w platformach + butach zimowych.

 

Dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...