Skocz do zawartości

[Linka Hamulca] do klamki domino brevettato


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

Poszukuje linki hamulca do klamki Domino  Brevettato. Wydaję mi się, że owa linka powinna być zakończona walcem.

Tyle, iż mam problem ze średnicą gdyż po pomiarach suwmiarką wychodzi mi średnica 0.8 mm.

Czy można dostać takie linki gdyż szukałem w necie i ciężko coś znaleźć. Chyba, że ktoś z forumowiczów ma taką linkę? Rower retro Gazelle Tour de France .

Z góry będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Podsyłam zdjęcie klamki  :

IMG-20180909-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kupiłem w ciemno bo mnie zapewniali, że będzie ok linkę z zdjęcia zamieszczonego poniżej

I się okazało, że końcówka czyli walec jest za krótki i o zbyt małej średnicy.
Nie mam pojęcia jaka to powinna być linka.
Są jakieś inne jeszcze?
 
Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia gdzie szukać takiej linki.

1231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś typową linkę uniwersalną. Z lewej strony jest pod klamki szosowe (czasami bywa tam zamiast walca kulka/grzybek) z prawej pod pozostałe klamki. Średnica linki to zapewne 1.6mm (to standard dla hamulcowych). Inną ciężko będzie znaleźć.

Image result for linka hamulcowa szosowa

Ty masz chyba coś mocno nietypowego, albo cos źle mierzysz. Daj dokładne zdjęcia miejsca, gdzie montujesz linkę w klamce. Jeśli to faktycznie coś dziwnego, to sugerowałbym po prostu wymianę klamek na standardowe. Oszczędzisz sobie w przyszłości kłopotów przy wymianie linki. I osobiście bałbym się montować linkę o średnicy 0,8mm jako hamulcową. Nawet te przerzutowe maja średnicę 1,2 a tam siły są niewielkie. Jak się trochę wytrze czy pęknie kilka drucików to przy awaryjnym hamowaniu może zrobić kuku.

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie udało mi się ustalić jak przymocować linkę do klamki.

Mam takie coś jak na zdjęciu tylko nie wiem jak to się nazywa. Sprzedawca powiedział, że to jest do rowerów marki Romet :)

Niby pasuje ale wygląda to nieestetycznie i nie trzyma się stabilnie .

Może wiesz jak to się nazywa i gdzie szukać tego do retro Gazelli ;)

Uwagę o lince przyjąłem i chyba wymienię :)

Poniżej zdjęcia :

https://zapodaj.net/4f1454320b75b.jpg.html

 

https://zapodaj.net/878644029f79c.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BigU77 napisał:

Może wiesz jak to się nazywa

To chyba nie ma specjalnej nazwy :(. Trzpień dźwigni hamulca mocujący linkę? Brrr, ohydnie. Ale innego pomysłu nie mam.

Pomierzyłbym dokładnie i szukał na bazarach, pchlich targach, może coś się dopasuje. Tylko byś musiał mieć suwmiarkę przy sobie. Albo kupować na czuja, drogie raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...