Skocz do zawartości

[rower] Rower do 4000 zł


No_namE123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru do 4000 zł. Po naprawdę długich poszukiwaniach w sklepach online nie mam zielonego pojęcia co będzie najlepszym wyborem. Najbardziej podobają mi się rowery Canyona, jednak czasy oczekiwania na wysyłkę roweru są w mojej opinii nieakceptowalne (przy zamówieniu roweru Canyon Grand Canyon AL 4.0 / 5.0 w moim rozmiarze na dzień dzisiejszy daty wysyłki są nawet na grudzień). Moją uwagę zwrócił również Accent Peak 29 NX, jednak piasty oraz hamulce są jakimś tworem autorskim Accenta i nie wiem czego się po tym osprzęcie spodziewać. Trek X- Caliber 8 również wydaje się fajny, lecz piasty Formula nie cieszą się dobrymi opiniami użytkowników... Wszyscy mi mówią że w tej cenie najlepszy jest Romet Mustang 29 2 lecz według opinii użytkowników powłoka lakiernicza uszkadza się od samego patrzenia, no i nie podoba mi się zapis o tym że trzeba wykonać odpłatny przegląd gwarancyjny (do 20% wartości roweru) by gwarancja była ważna. Czy ktoś ma jakiś pomysł za czym najlepiej rozglądać się w tej cenie? Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)

Edit: Znalazłem jeszcze taki rower: Rose Count Solo 1 - czy warto się nim zainteresować?

Edytowane przez No_namE123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze w tym zakresie cenowym trzeba szukać kompromisu. Ja też słyszałam o wielu za i przeciw ale postawiłam sobie za cel zrealizowanie tego co dla mnie najważniejsze było-z listy. 

Dodam że piasty opisane działają bez zarzutu. Równie dobrze można powiedzieć że koła są podejrzane bo sygnowane ich logo, postawili na inne stopy, lekkość, na pewno nie są do katowania enduro, czy zakładania opon powyżej 2.3,hamulce są po prostu wzorowane na tektro klocki pasują z trzech gatunków do nich, na pewno siła hamowania i funkcjonowania jest o niebo lepsze niż gumiakow (wg mnie) avida 1 czy podstawowego shimano(np 315) czy tektro. (np 285)

Reszta to tzw ryzyko kupna. Porownujesz dwa typy rowerów. Napędowo i wyposazeniowo. Więc trudno doradzić ci bierz tego czy tego. W jednym sztywna os i napęd z innej bajki drugi teoretycznie bardziej renomowane np koła i napęd też z innej bajki. Oba łączą geny maratończykow jedynie. 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na temat do 5tys ponieważ jest koniec sezonu, więc przeceny są na poziomie 20-30% ceny katalogowej. Myślę, że w tej cenie rowery oferują to samo i na Twoim miejscu skupiłbym się raczej na dopasowanej geometrii pod siebie. No i przede wszystkim rower musi cieszyć oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ostatecznie kupić nowego Krossa Level R7 2017 za nieco ponad 3 tys zł. RockShox Recon, Sram NX, dwie sztywne osie, piasty deore.... Za resztę pieniędzy dokupię mu lepsze hamulce gdyż te fabryczne (SRAM Level T) mają jak dla mnie słabą modulację. Rower dziś do mnie dotarł i jestem mega ciekawy jak będzie się sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...