Skocz do zawartości

[4000] Rower FR


Tredu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed wakacjami mam zamiar zakupić rower w budżecie do maksymalnie 4000 zł. Przez tegoroczne wakacje jeździłem HT i opanowałem wiele technik oraz czuję się komfortowo w powietrzu. Z ram ht celował bym w Stal czyli NS SURGE EVO, lub ostatecznie NS BITCH, aluminium zdecydowanie odpada. Co do ram FULL SUSPENSION będzie to pierwszy rower z pełnym zawieszeniem dlatego nie wiem na co zwracać uwagę przy kupnie takiego roweru a celowałbym w coś takiego jak BIG HIT czy Commencal Supreme. W jaki osprzęt muszę celować, co do hamulców to SLX'y wystarczą, ważę 60kg. Jakich widelców szukać czy damperów, lepiej dalej katować czy ht czy przesiąść się na full suspension, nie powiem że w wielu sytuacjach czułem że ht mnie ogranicza jak np. skok z większych schodów. Jakie przerzutki żeby wytrzymały moją jazde oraz obręcze, ogólnie doradźcie mi coś przy wyborze roweru czy zbudowania go od nowa na używanych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem będzie ciężko z fullem, zarówno składać jak i nowego kupić. Zobacz sobie mój rower, na częściach używanych i nowych wyszedł mnie w graniach 5k, a to tylko 120 mm skoku, no i w dodatku długo zajęło mi skompletowanie go. Z kolei szkoda składać na starych standardach, za to nowe kosztują więcej. Przede wszystkim zacznij od ramy, jak trafisz używaną w dobrym stanie i za dobre pieniądze to wtedy możesz startować jeśli chcesz składać. Przy składaniu albo licz budżet z górką, albo jak chcesz przekładać stare części to dokładnie sprawdzaj czy podejdą. NS bitch z tego co wiem to już nie ma nowych, zastanów się nad Dartmoor hornet, z tym że to dalej ht. Budżet sztywny czy przez zimę jesteś w stanie dozbierać? Na czym teraz jeździsz?
@edit
Przegapiłem że alu odpada. Jak tak to surge powinien być w porządku.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...