Skocz do zawartości

[hamulce] Auriga Comp zamieniła się w syrenę okrętową


rowwwr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeśli problem był gdzieś rozwiązany to nie znalazłem - proszę o link czy coś.

Pacjent: Auriga Comp, która ma obecnie ponad 5 lat; objawy: hamować nawet i hamuje ale dźwięk jest porównywalny do syreny okrętowej (coraz gorzej z czasem, nie stało się to nagle), poczyniona diagnostyka: zmiana tarczy ani klocka nie pomaga (próbowane na 2 parach klocków i 2 sztukach tarczy na krzyż), piasta luzów nie ma, hamulca nie mam jak podmienić już. Czy tłoczki mają już takie luzy że wpadają w drgania czy to może być wina piasty w jakiś sposób? Nie chciałbym wyrzucić na śmietnik względnie ok hamulca z powodu swoich błędów diagnostyki problemu, stąd pytanie o pomysły co do przyczyny. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Owszem był ... I to ze nie znalazłeś to świadczy tylko o tym że nawet nie szukałeś.

Ten temat który na 99% zawiera odpowiedź na twoje pytanie, wisi jako przyklejony ze był widoczny dla ludzi szukających ... no ale szukać to trzeba choć zacząć.

Nadmienię tylko, że wymiana klocków i tarczy na nowe Musi w 100% spowodować znikniecie odgłosów i pojawienie sie siły hamującej. Musi i to z wykrzyknikiem. Jeżeli tego nie zrobiło, znaczy ze źródłem problemu jest osoba zmieniająca owe podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepne sie pod temat. W moim Rockrider 900 zaczął dzwonic tylny hamulec ( tektro auriga) , dzwoni tylko w czasie jazdy, bez znaczenia zakret czy prosta. Hamulce maja 860km nalatane, klocki ok. Dzisiaj wymienili mi tarcze ale problem nie ustapil. Chodzi o hamulec z tylu nie jak w wiekszosci przypadkow z przodu. W zeszly piatek klocek tak blisko byl tarczy ze tylny trojkat dostawal drgania. Wyczyscilem tloczki , szczelina miedzy klockami a tarcza jest w porzadku. Probowalem zacisk ustawiac , nic nie dalo. Jakies pomysly? W serwisie chca wymienic cale hamulce, moze bez podstawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...