Skocz do zawartości

[Tylna przerzutka] Shimano XT RD-M8000 - nie zrzuca jednej koronki


mordorr

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze póki co nic nie wiem. Wczoraj założyłem nowy łańcuch i od wczoraj leje ;)

Kasetę mam SLX, więc poza pająki na 3 największe blaty to wszystkie koronki są osobno, ale kupić można tylko te najmniejsze. A ja jeżdżę środkiem kasety i najwięcej po dupie dostała 19t I 21t (BTW, w życiu na takich dużych blatach mi nie przeskakiwal łańcuch) 

Przypominam, że napęd działa akceptowalnie dobrze, ale po XT I oczekiwałem idealnej pracy, a taka nie jest. Stąd moje marudzenie.

Bardzo mi się nie podoba to, że tylko dwie zebatki z jedenastu działają średnio... To mocno utrudnia poszukiwanie przyczyny. Najlepiej byłoby pożyczyć kasetę 11t i zobaczyć jak będzie działać;)

Sasiad ma w szosie ultegre 11s to może na próbę wezmę od niego kasetę do testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj test terenowy. 

no czepiam się - działa dobrze. nie perfekcyjnie, ale dobrze :) w góre wbija wszystko, a jedynie sporadycznie nie chce wrzucic (tak jakby zapadka w manetce niejednozancznie blokowala po zmianie ? ) 
wrzucanie na sztywnych podjazdach pod obciążeniem działa bardzo dobrze. 

w dół zrzuca dośc nerwowo, ale bez opóźnień. 

 

za to mam nowy problem - czesto mi podwija lancuch przy zrzucaniu z duzego blatu 36t na 26t - ale chyba juz wiem co jest grane - na jednym ustawieniu korby lancuch wpada na wierzcholki zębów i jakiś czas tak "wisi" po czym wskakuje na zęby lub.... wciska się między blaty. muszę rozebrac korbę zobaczyć czy nie są krzywe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matematycznie i organoleptycznie jest OK na dlugosc - to nie to, ewidentnie w jedym polozeniu korby daje się wciskać między blaty jak sie mocniej naciska na korby. 

wiem, ze szczegolnie przednia przerzutka nie lubi zmian pod obciążaniem, ale czasem trzeba... i wtedy jest brzydko ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...