Skocz do zawartości

[Pedały] Shimano M-520


Svatekl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z pedałami Shimano M-520, a mianowicie przykręciłem je do roweru i nie mogłem się wpiąć, przekręciłem na minus śrubki dalej nic a więc postanowiłem całkiem do końca na + przekręcić ile się dało. I teraz mam problem bo nie mogę ich z powrotem na minus odkręcić ani imbusem ani toxem, ponieważ jak kręcę to robi się w tej śrubce kółko. Próbowałem już WD-40 żeby poluzować śrubkę, podkładałem różne materiały żeby mieć grubszy imbus ale niestety bez zmian. Stąd moje pytanie czy macie jakieś pomysły jak odkręcić tą śrubkę od wpinania na minus? Pedały są nowiuśkie nawet w nich nie jeździłem, próbowałem też odkręcić inne śrubki na pedałach bo chciałem się dostać jakoś żeby rozłożyć te pedały wtedy może by śruba puściła ale niestety ani drgną te śrubki. A na gwarancję raczej nie ma co oddawać. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajechałeś pedał nawet na nim nie jeżdżąc, brawo ;)

A co do tematu, nie wrzuciłeś foty ale możesz spróbować w miejsce uszkodzonego łba włożyć gumkę recepturkę i dopiero imbus. Ja kilka śrub tak odkręciłem. Od biedy płaskim śrubokrętem spróbować.

Mam nadzieję tylko że nie psikałeś WD na łeb, bo poślizg będzie tam niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD-40 tylko od dołu psikłem, więc nie ma poślizgu. Pomysł z gumką recepturką nie wyszedł, ani z śrubokrętem. Nie wiem co robić, jakby chociaż się wpinały to bym tak zostawił ale one nic. Nie wiem czy trafiłem na jakiś wadliwy zestaw czy co, już nigdy więcej takich pedałów szczególnie tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie szło wpiąć się na max minusie,od początku robiłeś coś źle,one same wskakują.

Jeżeli standardowe nabicie torxa nie pomoże,można jeszcze całkowicie popuścić główne śruby i zrzucić sprężynę,wtedy jakoś łapać w kombinerki itp.

Nie dokręca się tych śrub na maxa ,w ani jedną ani drugą stronę,są dosyć delikatne.

To nie wadliwy zestaw,po prostu na chama dokręciłeś coś ,gdzie się tego nie robi,po skoku jest dobrze wyczuwalny moment,gdzie wiadomo ,że jest koniec,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze robiłem, bloki dobrze założone nawet specjalnie patrzyłem instrukcje bo w końcu moje pierwsze SPD. Główne śruby... Śmieszne bo one, żadna z nich ani drgnie, nie wiem czy u was też tak jest. Na YouTube oglądałem serwis tych pedałów to nikt tych śrub nie odkręca. Czyli sprężyny nie zrzucę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Svatekl napisał:

nigdy więcej takich pedałów szczególnie tego modelu.

To jest bardzo popularny model i ludzie (w tym ja) zrobili w nich bez przesady miliony km. Albo rzeczywiście trafiłeś na felerny egzemplarz, albo jesteś kompletnie sam sobie winien przez brak wyczucia, albo jakieś badziewne klucze, które obrobiły gniazdo śruby.

Jedyna opcja to jest demontaż wszystkiego tylko jak to możliwe, że się odkręcić nie chce? Próbujesz trzymając pedał w ręce, czy masz taki dobry śrubokręt? Dalej w gniazdo imbusa można wbić klucz przez kawałek dętki, albo go naciąć pod śrubokręt płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seraph napisał:

Jedyna opcja to jest demontaż wszystkiego tylko jak to możliwe, że się odkręcić nie chce? Próbujesz trzymając pedał w ręce, czy masz taki dobry śrubokręt?

żeby się dobrać do tej śrubki kombinerkami to trzeba zdjąć przednią blachę i wykręcić ośkę sprężyny - może kolega już nie być w stanie ich złożyć.

Pedał w imadło, odpowiedni ostry i płaski śrubokręt albo jedno oczko większy trox - wbić i kręcić.

Ale to coś musi być nie tak, dorosły facet to wbije nogę w skręcony niemal na maksa pedał, a kolega twierdzi, że nie dawał rady jak było maks na "minus"... w obu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tam nie ma się co o co zablokować. Niedawno rozbierałem bardzo podobny mechanizm zatrzaskowy w pedałach VP i sprężyny jest bardzo łatwo założyć potem, bo wcale nie są jakoś wstępnie naprężane. No, ale może to i rzeczywiście średni pomysł po tym co się już narobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41213392_676235542759854_912926810939850752_n.thumb.jpg.3414ff95d9ca6438eee15715f3607881.jpg41205904_686891841673205_3204437707560321024_n.thumb.jpg.7afaafd952788dfbbaf491e3c76dd646.jpg

Tyle razy próbowałem żeby wskoczył ten blok, aż jest tak poobcierany jak widać a w butach zanim klocki montowałem chodziłem. Ściągnąłbym te blaszki z pedałów ale właśnie te śruby ani drgną. Raz mi się udało wpiąć ale tylko w prawym pedale. Nawet jak mam na plus przekręcone to przecież chyba powinny się normalnie wpinać tylko ciężej odpinać prawda? A właśnie tak nie jest. Powiedzcie czy jest np. sens trochę przyszlifować tył klocka? Może wtedy by się normalnie wpinał bo innego wyjścia nie widzę śruby ani drgną. A na gwarancję raczej nie przyjmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to nie masz za dużo gumy po bokach bloku? U mnie jest tak:
tył.jpg

Hak jest we wnęce ale po bokach jest spora sekcja płaska na której się pedał opiera. U ciebie są od razu klocki bieżnika to nie wiem czy to dobrze styka. Chyba sie pedał opiera na nich i nie sięga hak do zacisku. Może to buty pod inny rodzaj zaczepów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet jak przesunąłem do tyłu ten klocek to nie wchodzi. 

Teraz, huskarl napisał:

A tak w ogóle to nie masz za dużo gumy po bokach bloku? U mnie jest tak:
tył.jpg

Hak jest we wnęce ale po bokach jest spora sekcja płaska na której się pedał opiera. U ciebie są od razu klocki bieżnika to nie wiem czy to dobrze styka. Chyba sie pedał opiera na nich i nie sięga hak do zacisku. Może to buty pod inny rodzaj zaczepów?

Jak wsuwam ten początek klocka wraz z butem do pedała to wszystko wygląda na to, że pasuje. Z resztą większość ma taki zestaw M-520 i buty te Rockrider za 150 i innym pasuje.

Teraz, abdesign napisał:

No bloków samych to nie wbijesz młotkiem na pewno, dopiero nogą ubraną w but - samym butem też jest problem.

Trochę dziwne mają podeszwy te buty  zobacz jak to wygląda w normalnych butach:

but.jpg

Pokażesz zdjęcie całego buta jak to u Ciebie wygląda? Bo mi się wydaje czy masz w przeciwną stronę założone niż ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...