Skocz do zawartości

[gravel] Pomoc przy wyborze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! 

Od długiego czasu przymierzam się do zakupu wymarzonego gravela. Wiele okazji uciekło mi sprzed nosa, raz już miałem zamówiony rower, ale nie starczyło dla mnie. Uważam że jest to dobry czas na zakup, bądź złożenie zamówienia. Jeśli macie inne zdanie lub porady to dawajcie śmiało. Nie potrzebuje go na już, aczkolwiek chciałbym w końcu sfinalizować cel i wydać oszczędności i mieć pewność że w nowym sezonie będę od początku miał na czym śmigać i mógł planować kilkudniowe wyprawy/wypady z sakwami. 

Tak jak wspomniałem: 

Budżet : 4,5 tyś, max 5 ale to w ostateczności, gdyż chciałbym zostawić coś sobie na podstawowe akcesoria.

Cel użytkowania : codzienna jazda, wycieczki, trasy ok 100 km, kilkudniowe wyprawy, trening dla przyjemności i kondycji. 

Dla ułatwienia sobie i Wam stworzyłem zestawienie w arkuszu google wraz ze zdjęciami 4 modeli które najbardziej przypadły mi do gustu i są lub będą osiągalne do kupienia. (Aczkolwiek bez przymiarki prawdopodobnie) 

Instrukcja co do zestawienia:

  • Wszystkie rowery są aluminiowe z karbonowym widelcem ( czy któryś widelec jest lepszy to nie wiem bo się nie znam na tym) oraz posiadają zewnętrzne łożyska suportu
  • Wszystkie maja obydwie sztywne ośki co jest dla mnie podstawą w rowerze takiej półki cenowej 
  • Mam 176 cm i 81 cm przekroku więc raczej celuje w rozmiar M (54) we wszystkich, aczkolwiek słyszałem że Fuji wypadają większe więc tam chyba w 52, ale to musiałbym się upewnić więc jeśli ktoś wie to proszę o radę. 
  • Podane ceny to realne minimalne ceny które sobie ustawiłem na dany model biorąc pod uwagę rabaty oraz będąc po analizie rynku, jeśli ktoś wie gdzie można taniej kupić to oczywiście proszę o info ale komentarzy typu "za tyle to nie kupisz" proszę nie pisać :) Jeśli nie dostanę w tej cenie to nie kupie :)

Wklejam zestawienie LINK do arkuszu

Oczywiście jeśli ktoś ma jeszcze jakieś swoje propozycje modeli oraz rady i sugestie co do wyboru to będę baaaardzo wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez HubiBubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
miałeś wcześniej rower z barankiem? już o tym wspominałem w innym temacie ale napisze tutaj, dla mnie jednym z minusów Grida jest wąska kierownica 420 mm (w każdym rozmiarze ramy) oraz jakość wykonania/wykończenia ramy. Poza tym to fajny rower, choć nie kupiłbym go dla siebie.

Wszystkie te rowery są zbliżone do siebie, to już kwestia własnych preferencji co do koloru/wyglądu oraz osprzętu. Mi osobiście pasuje napęd z jednym blatem i kupowałbym właśnie taki. Osobiście brałbym Fuji 2019 ale z osprzętem z 2018 :P ew. Kellysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arty napisał:

hej
miałeś wcześniej rower z barankiem? już o tym wspominałem w innym temacie ale napisze tutaj, dla mnie jednym z minusów Grida jest wąska kierownica 420 mm (w każdym rozmiarze ramy) oraz jakość wykonania/wykończenia ramy. Poza tym to fajny rower, choć nie kupiłbym go dla siebie.

Wszystkie te rowery są zbliżone do siebie, to już kwestia własnych preferencji co do koloru/wyglądu oraz osprzętu. Mi osobiście pasuje napęd z jednym blatem i kupowałbym właśnie taki. Osobiście brałbym Fuji 2019 ale z osprzętem z 2018 :P ew. Kellysa

Nie właśnie nie miałem. Co do kierownicy to mam wrażenie że w każdym modelu jest 420 mm w rozmiarze M tylko że zazwyczaj są rozgięte boki a tu nie :( 

A dlaczego akurat 1 x 11 uważasz za lepszy dla siebie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na żywo Gridd nie zachwycił wizualnie mimo że od stajni NS mam już 3 rowery i nigdy mnie nie zawodzą. Po przesiadce na 1 blat nigdy bym już nie wrócił do innego napędu. Stałem przed podobnym wyborem i podobnym budżetem i jednak zdecydowałem się na Octane Kode i dokupienie do niego napędu sram APEX 1x11 - efekt rewelacja. Pozycja przyjemniejsza niż w Grid, ciut mniej sportowa + stal. Całość mnie wyszła ok 4000 zł z tym że mam zniżki na cały asortyment NS itp bo mieszkam po sąsiedzku.  Gdybym był chudszy brałbym pewnie NS Rag bo świetnie też się na nim jeździ ale na stali czuje się pewniej - 130 kg wagi jest.

Tak wygląda z napędem i wymienionym siodłem

20180718_202120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubiBubi, jak nie jesteś pewien jaki zakres przełożeń jest ci potrzebny, to polecam przeliczyć. Można to zrobić tym kalkulatorem : http://rowery.zbooy.pl/biegikal.html

Np. ja mam obecnie korby 44/32/22 i kasetę 11-32, co daje zakres od 0.6875 (najlżejsze) do 4 (najcięższe). Jest to zakres bardziej mtb niż szosowy, ale taki właśnie chciałem mieć po doświadczeniach z korbą 48/38/28 która jak dla mnie dawała za mało miękkich przełożeń. Przy mocno obciążonym rowerze jazda pod większe górki stawała się niemożliwa (zakres dla korby 48/38/28 z tą samą kasetą był od 0.875 do 4.363636).

Dla napędu 1X11, z korbą 40 i kasetą 11-42, zakres wychodzi od 0.95 do 3.63. Jeżeli to jest akurat w takim zakresie którego używasz, to taki napęd będzie ok, ale np. dla mnie to by było na pewno za mało na miękkich przełożeniach ( czyli do jazdy pod większe górki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...