Skocz do zawartości

[Malowanie ramy] Poznań/odnowienie oryginalnego lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

4300-960-80.jpgWitam,

Tak jak w temacie, przyszłościowo chciałbym odnowić lakier w ramie Trek 4300 (srebrno-szary/szczotkowany) oraz pomalować widelec pod kolor.

Rama posiada trochę odprysków klaru, a gdzieniegdzie znajdzie się mała wgniotka, ale tych jest mało. I klasyczne przetarcia od pancerzy. Zależy mi na zachowaniu oryginalnego malowania (kolor+napisy, które nie są naklejkami).

Czy zna ktoś takiego magika w Poznaniu i mógłby podać przybliżony koszt takiej operacji, jakiego mógłbym się spodziewać? Ewentualnie sama "wymiana" klaru z małymi zaprawkami+widelec?

Ps. Zdjęcie piękniocha zapożyczone z internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bojkow napisał:

podeślij zdjęcie swojego sprzętu, zobaczymy czy warto poprawiać czy jednak malować całość:P

Jednak na zdjęciach wygląda trochę gorzej, niż w rzeczywistości. No i wydaje mi się że ten bardziej chromowy kolor to anodowanie, aczkolwiek nie jestem ekspertem, więc to nic pewnego. 

IMG_20180907_130004.jpg

IMG_20180907_130029.jpg

IMG_20180907_130051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam malować a jeśli już to całość trzeba będzie żeby to najlepiej wyglądało.

Możesz też malować tam gdzie więcej otarć jak na zdjęciu od pancerzy ale i tak się pojawią w tym miejscu, chyba że inaczej zagospodarujesz linki lub je weźmiesz na tretytki lub po pomalowaniu zakleisz taśmą przeźroczystą miejsca narażone na przetarcia pancerzy.

Jak dla mnie to za mało przetarć żeby malować:P

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś mieszalnia farb w Poznaniu z dobrym stosunkiem cena:jakość z możliwością pomocy w dobraniu koloru i zakupu małej fiolki? Ogólnie na alledrogo widziałem klar z pędzelkiem za około 10zł, więc myślę że mógłby wystarczyć.

Co do linek i pancerzy, to mam w planach je wymienić jeszcze przed zimą i zrobić system uszczelnień, więc zostałyby lepiej poprowadzone niż dotychczas. Poza tym w przypadku profesjonalnego malowania zastosowałbym jakąś folię ochronną w najbardziej narażonych miejscach, bo mój rower często parkuje i widać tego efekty :)

A to ostatnie zdanie jest bardzo pocieszające, dziękuję! Niemniej jednak chciałbym jakoś zabezpieczyć ramę na zimę, gdyż w moim założeniu będzie jeździć około 15 godzin tygodniowo, więc nie chcę żeby gołe aluminium się utleniło, skorodowało...? Nie wiem... O, nie straciło swoich właściwości! :)

Edytowane przez Thestoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...