Skocz do zawartości

[Napęd e-bike'a] prośba o wskazanie odpowiedniego zestawu.


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.01.2020 o 16:24, radziuGD napisał:

Mała kobieta 45 kg na skuterze spalinowym  97kg to mniej Niż typ 120 kg na rowerze 25kg

Ale to się sprawdza tylko w skrajnych przypadkach - i takimi musisz się posiłkować, by cokolwiek wykazać. Statystycznie skuter z kierującym będzie dużo cięższy.

Teraz sprawdziłem na allegro - skuter niezbyt obudowany (nazywany też hulajnogą elektryczną, ale z siedziskiem) waży 75 kg. Udźwig 146 kg.

Edytowane przez Prekompilator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro nie jesteście w stanie zaakceptować, że średnia prędkość poruszania się na drodze rowerowej oscyluje w okolicach 20km/h i musicie się podpierać skrajnymi przypadkami kogoś, kogo ktoś kiedyś widział, że leciał z górki 70...

Dla mnie dopuszczenie na drogi rowerowe pojazdów, które są w stanie ciągle poruszać się kilkukrotnie  szybciej niż przeciętny użytkownik wspomnianej drogi byłoby najzwyczajniej skrajnie...nieodpowiedzialne.

 

PS. Zipp quantum 50ccm 97kg

Dezamet setla 52kg

Romet pony 40kg

 

Edytowane przez radziuGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radziuGD napisał:

No skoro nie jesteście w stanie zaakceptować, że średnia prędkość poruszania się na drodze rowerowej oscyluje w okolicach 20km/h i musicie się podpierać skrajnymi przypadkami kogoś, kogo ktoś kiedyś widział, że leciał z górki 70...

Ja podpieram się częstymi przypadkami kogoś, kto jedzie 35 km/h po ścieżce, która właściwie jest fragmentem chodnika. Trudno mi było za kimś takim utrzymać prędkość - oczywiście nie ze względu na moc, lecz liczne zakręty, dosyć duży ruch pieszych i słabą widoczność. Odpuściłem od razu, a rajstopkowiec nadal legalnie sobie zapierniczał na swoich cienkich oponkach.

Z tym "są w stanie poruszać się" to co za problem? Że są w stanie nie oznacza, że ktoś się będzie tak poruszał. A jak wyjadę na jezdnię, to wtedy daję full wspomaganie zamiast jechać 25 km/h.

Romet pony 40 kg? Ja widzę w danych 72 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radziuGD napisał:

Podobnie można powiedzieć, że nie potrzeba w mieście ograniczenia do 50 na jezdniach, bo nikt przecież nie będzie jechał szybciej.

Nie - prawidłowa analogia jest taka, że po mieście nie mają prawa jeździć samochody z prędkością maksymalną wyższą niż 50 km/h. Bo o ograniczaniu prędkości pojazdu tu mówimy chyba?

A ten romet, o ile waży 25 kg i nie smrodzi ani nie hałasuje, to nie widzę przeciwwskazań, by mógł jeździć po ścieżkach rowerowych.

Edytowane przez Prekompilator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierujący samochodem dowiódł na egzaminie państwowym, że potrafi kierować pojazdem jak i zna przepisy prawa dot. kierowania tym pojazdem, opłaca obowiązkowe ubezpieczenie oc, dokonuje okresowych badań stanu technicznego pojazdu oraz za każdy przejechany kilometr odprowadza w jeździe miejskiej przynajmniej 20 groszy podatku do kasy państwa między innymi na to, żeby policja przypilnowała, że przestrzega przepisów wcześniej wspomnianego prawa. Kierujący motorowerem nie dowiódł, że zna prawo więc obcięto mu technicznie prędkość do 50km/h, podatek płaci ciut mniejszy ale w dalszym ciągu.

Uzasadnij proszę, dlaczego e-rower ma mieć warunki techniczne jak motorower a być przy okazji zwolniony z wszelkich obowiązków jego (motoroweru) dotyczących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, radziuGD napisał:

Uzasadnij proszę, dlaczego e-rower ma mieć warunki techniczne jak motorower a być przy okazji zwolniony z wszelkich obowiązków jego (motoroweru) dotyczących.

Ale przecież było mowa o tym - i to nie raz - że e-rower nie ma takich samych warunków technicznych jak motorower, bo jest dużo lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, radziuGD napisał:

Jeśli wracamy do dyskusji o masie, to pamiętaj, że 100kg jadące 50km/h ma tę samą energię kinetyczną co 400kg jadące  25km/h

Ale tu porównujemy pojazdy jadące tą samą prędkością, ale mające różne masy. Porównujemy motorower do e-roweru, zgadza się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można motorowerem jeździć po drodze rowerowej?

Polecam lekturę, jeśli dalej masz wątpliwości z jakimi prędkościami poruszają się rowery.

http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.baztech-15201cc0-901f-4013-bc41-934719e00945/c/003_BUDA_BRONOWSKA_GORKA_KRUKOWICZ.pdf

Edytowane przez radziuGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, radziuGD napisał:

A można motorowerem jeździć po drodze rowerowej?

Jak już pisaliśmy wielokrotnie, nie można - uzasadnieniem jest jego dużo wyższa masa niż roweru, a nawet e-roweru. To wszystko już było - nie wiem, po co to powtarzasz.

40 minut temu, radziuGD napisał:

Polecam lekturę, jeśli dalej masz wątpliwości z jakimi prędkościami poruszają się rowery.

Całkiem szybko, jak widzę. Zwróciłeś uwagę, że są to prędkości w m/s, a nie w km/h?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, radziuGD napisał:

80% badanych poruszało się ze średnią nie przekraczającą  20km/h, tak jak pisałem wcześniej, więc e-bike z obecnym ograniczeniem i tak jest sporo szybszy.

Tak, jest w tych najszybszych - nikt z tym nie polemizuje. Ale nie jest szybszy niż rajstopkowiec na kolarce - chyba że jest prosta, pusta droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, radziuGD napisał:

Czego żeś się tak uczepił tych szosówek, przecież jak ma się takim rowerem jechać po ddr, to lepiej w ogóle nie jechać, a co dopiero rozpędzać się powyżej 30.

Nie uczepiłem się, tylko piszę, jakie są fakty. Na szosówkach jeżdżą po ddr często szybciej ode mnie - ja po prostu już nie chcę szybciej jechać. A mimo to im wolno, a mnie nie.

Mój kolega z pracy osiąga na kolarce średnią prędkość (z postojami na światłach) 23 - 26 km/h.

I może jeszcze raz przeanalizuj, kto tu się czego czepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posty trochę odbiegają od tematu, więc wskażę źródła informacji o przeróbkach.

Forum:

Forum Pojazdy elektryczne

Kanały na YT:

Tas Tasowski

Taba na rowerze

W powyższych miejscach jest dużo informacji jak dobrać zestaw/części. Jakie są typy przeróbek, od najprostszych do najbardziej ekstremalnych (monsterów). Każdy podejmuje własne decyzje wg swoich potrzeb i możliwości (finansowych, lokalowych, narzedziowych itp).

Sam przerobiłem swój rower i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...