Skocz do zawartości

[siodło] Wygodne mtb na trase


Zaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałbym wymienić siodło w moim rowerze (Kellys Spider 70).Planuje zrobić trasę na około 110km. Jechałem już 90 km na oryginalnym siodełku i przez tydzień nie potrafiłem usiąść ...

Czy możecie polecić jakie siodło będzie wygodne i przy okazji rower nie straci na wyglądzie i funkcjonalności.Najlepiej jakby było w niedużej cenie.Dzięki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kolarzjedrek napisał:

Używam specialized phenom wobu rowerach wcześniej selle italia sl carbon. Oba wygodne do mtb na dłuższe trasy.

Mam phenoma fabrycznie  w swoim specu Chisel Expert i to jest świetne siodełko ale jednak bardziej na zawody, maratony niż wielogodzinną jazdę turystyczną w porównaniu do tego selle italia sport gel flow. Selle jest szersze i nieco miększe. Daje poczucie większego komfortu, kosztem transferu mocy  oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ja polecę Brooks Cambium C17 Carved w porównaniu z SI Man Gel Flow L to przepaść. Można bezstresowo cały dzień jeździć i potem da się wsiąść na rower dnia następnego.

I cena też przepaść :devil:

Tylko prosżę cię nie sugeruj swoim wpisem że Si Man Gel Flow nie da długo się jeździć (skoro taka przepaść) bo to nie prawda.

Zapewniam cię że się da . 10 dni pod rząd w terenie  po 5-6h bez problemu. Sprawdzone organoleptycznie.

Więcej i tak trudno ze względu na ogólne, narastające zmęczenie organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2018 o 14:09, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Zadzwoń do lokalnych sklepów rowerowych czy robią pomiary pozwalające na dobór siodełka.

Myslę ze to bardzo dobra porada- ba, przezyłam szok że w dość małym miasteczku jakim sa Puławy panowie z salonu rowerowego dokonują pomiarów 'pup' klientom szukającym siodełek :) 

I nie trzeba zasuwać po większych miastach, czasem wystarczy trafić na prawdziwych fascynatów kolarstwa którzy otworzyli sklepy. 

Dobór siodełka że komuś coś pasuje i powinno Tobie nie do końca się sprawdza :) temat siodełek wałkowany jest często i zwykle te same nazwy pojawiają się w zbiorowym repertuarze, kwestia wymiarów po prostu pod Ciebie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq mam SI man gel flow w dodatku z czasów kiedy pracowałem w salonie autoryzowanym SI wraz z ichniejszymi narzędziami i metodologiami, przejeździłem znaczną część posiadanego na stanie repertuaru, byłem przemierzony kilka razy itd... Man gel flow na tamten czas (kilka lat temu) był ideałem. No ale sytuacja zmieniła się diametralnie wraz z odkryciem cambium. Cenowo cambium da się kupić za kilkadziesiąt zł więcej niż SI. Konkretnie dałem za nie 340zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie temat który akurat mnie interesuje. Kupiłem siodełko w decathlonie z promocji z 60 za 30 zł ale po przejechaniu 25 km krece sie wierce na nim mozna powiedziec że rzerwę muszę zrobić bo az 4 litery piec zaczynaja. Cudem wytrzymałem 60 ale tylko raz. I teraz mysle o zakupie Sell Italia w przyszłym roku. Kwota jaka chce wydac od 150-200 zł Dzisiaj sprawdzajac miekkość siodełka to to za 200 mi sie wydawało najlepsze jest żelowe wiec powinno byc  dobrze. Coś polecicie ciekawego w tych cenach dośc wytrzymałego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie siodełko z linku (duża dziura) posiadam od około miesiąca bodajże. Bardzo wygodne. Wszystkie problemy dotyczące siedzenia zostały rozwiązane. Plus bardzo dobra amortyzacja dodatkowa. Dedykowane wg mnie bardziej na mtb niż szose ale co komu pasuje. Jedyny minus to na szwach trze po spodenkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie (wspomniałem o tym już w innym wpisie),ze generalnie czuje duża zmianę na lepsze ale siodełko nie jest idealne bo nie dobierałem fachowo ,jedynie przez pomiar i porównanie do wcześniejszego ,tej samej firmy. Myśle,ze na pozytywne zmiany jakie odczułem po zmianie siodełka,składa się tez nowa węglowa sztyca z amortyzacja ,która daje bardzo pozytywny efekt „wybierania” drobnych uderzeń na tylne koło . W trudnym terenie i na zjazdach i tak stoję  na blokach wiec ...wiadomo ,chodzi o dłuższe przejazdy i komfort 

ADF07F7E-A1A5-49C8-AF47-407B78BF1C95.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak samemu zmierzyc odstep kosci kulszowych i dobrac szerokośc siodełka. Raz miałem takie szerokie do jazdy to jakas masakra poobcierało mnie. Teraz mam takie typowo do jazdy mtb z pochyłem 30' bodajrze nie obciera ale znowu za twarde tyłek bolec zaczyna po 20 km. Takie sell italia powinno byc lepszym wyborem oczywiscie wersja żelowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...