Skocz do zawartości

[Shimano M446] pomimo nowych klocków hamulec słabo hamuje oraz piszczy.


Slay3r12

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniłem klocki z przodu i z tyłu. Z tyłu wszystko działa git po dotarciu, a z przodu hamulec piszczy i słabo hamuje. (tył: metalki, przód: półmetalki)

 

Wyczyściłem tarcze, klocki i problem nie zniknął.

Co może być powodem?

Edytowane przez Slay3r12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slay3r12 napisał:

Wyczyściłem tarcze, klocki i problem nie zniknął.

Zrób odpowietrzenie układu, bo tego nie robiłeś chyba.

Tarcze jeszcze raz odtłuść ( ja odtłuszczam benzyną ekstrakcyjną i jest OK ).

Jak to nie pomoże to być może masz zatłuszczone klocki i o ile przy metalikach ścieranie i wypalanie pomoże, to przy 1/2 metalikach klocki do wyrzucenia.

Może być też, że na uszczelkach tłoczki trzyma i trzeba zrobić serwis zacisków, może coś w klamce powoduje, że tłoczek nie pracuje jak powinien.

Powodów może być kilka, podstawa to to co pisałem pierwsze:

- odpowietrzenie układu,

- odtłuszczenie tarcz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze nie nadają się do pół i metalików. Chociaż nie wiem, czy jest to problem główny, bo nawet jeśli nie nadają się to w początkowej fazie ( zanim się zgrzeją ) powinny jednak łapać.

Piszczenie stawiam, że jest właśnie z powodu tarczy jaka jest. Na Twoim miejscu wrócił bym do dobrych klocków żywicznych, jak jeździsz typowo amatorsko to wystarczą. Jeśli się upierasz na pół i metalikach ( chociaż nie wiem po co, skoro masz średniej, jak nie niżej klasy zaciski ) to wymieniłbym tarcze na coś dedykowane pod metaliczne klocki. Ale to takie robienie z malucha mercedesa: kiepski zacisk a ładowanie w to metalików i tarcz wartych połowę zacisku.

Jeszcze jedno: co to za klocki masz, jaka marka ? Kiepskie pół metaliki hamują gorzej niż najsłabsze żywiczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sabarolus napisał:

Jeżeli chcesz hamulec, który będzie Cię stawiał na przednim kole bez problemu to kup Shimano SLX

Chciałbym zauważyć że, do streetu jest potrzebna bardzo duża modulacja, której akurat slx nie ma za bardzo.

Bardziej bym się rozejrzał za sram guide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sabarolus napisał:

Shimano SLX i tarcze hamulcowa Shimano RT66 w rozmiarze 180mm.

Podejrzewam, że ta klamka i zacisk to połowa wartości roweru kolegi.

Wiem,że SLX królem jest, ale czasami trzeba mieć jakiś hamulec proponując kupno czegoś komuś.

 

Sądzę, że samo założenie tarczy SM-RT66 180MM już dużo zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...