Skocz do zawartości

[gpsies] czy da się znaleźć trasygpx) między dwoma miejscami?


Rekomendowane odpowiedzi

Ten drugi link jest porażkowy, zaznaczasz jazdę rowerem a on i tak wyznacza drogami zamiast np. szlakami z możliwością jazdy rowerem.

Może i jest dobry jak lubisz jazdę gdy Cię zwiewają TIR-y z asflatu...

U mnie sprawdza się: https://www.naviki.org/pl/naviki/

czasami to: https://www.openstreetmap.org

lub to: http://trail.pl/plany/nowy

Niestety wielokrotnie podczas jazdy okazuje się, że jest droga polna, leśna lub ścieżka, tylko przez prywatny teren. Dlatego najlepiej popatrzeć na jakąś apkę w której userzy oznaczają trasy i nimi jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Habibek napisał:

A nie możesz sobie sam narysować trasy i wrzucić do pliku? 

Tak robię (gpsies ma opcje wyznaczania trasy między punktami po drodze przy użyciu grasshopper lub googla), ale wyznaczana droga czasami biegnie leśnymi ścieżkami (mam szosę) lub głównymi drogami (chciałbym bocznymi). Do tego czasami nie wiadomo z mapy czy to leśna ścieżka pod mtb czy asfaltowa droga pod szosę. 

Używając śladu wyznaczonego/przejechanego przez kogoś jest duża szansa że jest przejezdny, prowadzi bocznymi drogami i nadaje się na szosę. 

15 godzin temu, Biesz766 napisał:

Ten drugi link jest porażkowy, zaznaczasz jazdę rowerem a on i tak wyznacza drogami zamiast np. szlakami z możliwością jazdy rowerem.

Jak jadę szosą to wcale nie chcę jazdy szlakami ;) gpsies ma kategorie śladu - np szosa, mtb.

 

Edytowane przez PiotrKaaaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo. Wiele z tych tras jest nieaktualnych i tam gdzie nawet w tamtym roku jeździłem bez problemu tak w tym roku jest płot, albo tabliczka "teren prywatny".

Tak było jak pojechałem w dolinę Sanu w tamtym tygodniu. Trasa już kompletnie nieprzejezdna ( momentami trzeba było nakładać parę km ), a na wielu mapach istnieje jako szlak rowerowy, czy ścieżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być nigdzie tej trasy po prostu. A nie, że błędna klasyfikacja. Ja bym gonił i szczuł psami jak by mi turysty po miedzy jeździli i z drugiej strony robię to samo - nie jeżdżę po czyimś ( szlaki normalne,że dostępne, a drogi między polami to nie jest własność prywatna -to droga dostępowa ). Na odcinku 44 km robiłem 3 objazdy mocno zdziwiony, że coś oznaczone jako ścieżka i ujeżdżana przez wszystkich jest w rzeczywistości za ogrodzeniem drewnianym z informacjami "teren prywatny". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny przypadek 3 miejsca na trasie 44 km ?

Objeżdżę do końca roku jeszcze kilka tras, na których byłem dawno lub nie byłem i zobaczymy jak tam się sprawa ma.

Szkoda,że fotki nie zrobiłem, bo miałem nerwy po 8 km błotnistą drogą zza zakrętu na drzewie tabliczka "teren pryw. wstęp wzbr." i dawaj z powrotem ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei co pamiętam:

1. Z Hoszowczyka do Daszówki wskazuje trasę przez Żuków - niestety po ok. 2 km od głównej drogi w kierunku pasma Żuków tabliczka "ter. pryw" i masz do wyboru powrót na drogę i kierunek na Zadwórze - Rabe - Czarna Dolna i tak kontynuować albo z Hoszowczyka dalej w kierunku Równia i dopiero tam wjazd po szlaku chyba niebieskim. Tak czy tak nadrabiania w cholerkę.

2. Przejazd na odcinku Daszówka - Polana to 3x po ogrodzonych czyichś łąkach. Mijanie tego krawędzią lasu, co jest niestety masakrą.

3. Przed Tworylnym jest most, który prowadzi na drugą stronę Sanu ( bardziej malowniczą ) niestety wiele softów go nie widzi i prowadzi do Zatwarnicy jedyną słuszną ich zdaniem drogą. 

Z planowanych 50 km zrobiło się prawie 80 km z czego 15-20 po trudnym terenie nawet jak na MTB.

.gpx w załączniku

 

Ogólnie taka zadyma jest co praktycznie wyznaczasz nową  trasę, tak jest z trasami do Brzegów Górnych, czy od Kalnicy i Cisnej na północ w stronę jeziora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...