Skocz do zawartości

[prognoza pogody] jak sprawdzić pogodę na trasie?


porywacz_zwlok

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha. No dziś się zdziwiłem, bo wczoraj późnym wieczorem sprawdzałem prognozę pogody w miejscu startowym i żadnych opadów nie było. A w trasie po przekroczeniu dużej rzeki nagle lunęło. Na szczęście tylko przez kilka minut, ale informacji w prognozie o opadach konwekcyjnych nie było. I tutaj pytanie, czy znacie aplikację (najlepiej na iOS), która wyznacza prognozę pogody na trasę z czynnikiem czasowym i przemieszczania się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogodynka.pl/radary

Masz obraz radarowy całego kraju, czyli opady na żywo razem z kierunkiem przemieszczania się. W nowszej wersji jest z mapami google zintegrowane i można dowolnie powiększać. Oczywiście na opady konwekcyjne w upalne dni pojawiające się i znikające praktycznie w tym samym miejscu nic nie poradzisz i pozostaje czytanie z chmur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na telefon https://play.google.com/store/apps/details?id=de.wetteronline.wetterapp

Uzywam od roku (EDYTA: od czerwca 2017 mam wersje PRO, wiec uzywam tego pewnie z 2 lata, musiala byc nizła skoro zdecydowalem sie to kupic :P w zasadzie to ja nie kupuje APek wogole :P) prakrycie codziennie, najważniejszy bajer, to właśnie wspomniane tu zdjęcia radarowe z ktorych widac czy jakas chmura sunie w nasza stronę.

 

W Upalne dni całkiem dobrze działały Alerty burzowe, nawet się to sprawdzało z tym co działo się w rzeczywistości.. PAre razy zdarzyło się że Apka z rana nie pokazywała że bedzie padać, ale prognoza na dany dzien jest stale aktualizowana, dodajac do tego widok z radaru, można dmuchnac na zimne i przygotowac sie na to co  z rana jest niezapowiedziane :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko i wyłącznie http://meteo.org.pl/radary

Oczywiście radar "bieżącej" sytuacji nie przewiduje tworzących się chmur burzowych ale generalnie można na tej mapie polegać. Wychodząc widzisz, czy gdzieś w okolicy nie pada a jeśli pada to czy spodziewać się 10 minut deszczu czy całego dnia ulewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę aplikacji które opracowują dane z radarów IMiGW i mi się taka forma "prognozy" najlepiej sprawdza w czasie wycieczek. Dane historyczne i kierunki wiatru pozwalają przewidzieć +- co będzie się działo z opadami i burzami. Same prognozy numeryczne nie sprawdzają się w praktyce jeśli potrzebujemy takiej dokładności - a dzięki danym z radarów jestem w stanie objechać zlewę czy wstrzelić się między burzami. 

Osobiście używam windy.com bo ma dość wygodny interfejs. Jest też apka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SoloTM napisał:

Meteo.pl  

Bardzo dobra. Wpusujesz lokalizację i patrzysz na wykresy. Dodatkowo sat24.com w czasie niemal rzeczywistym widzisz chmury, opady i co przyniosą najbliższe godziny.

Dokładnie - meteorogramy najdokładniejsze.

Ja do sat24.com jeszcze mam:

http://awiacja.imgw.pl/mapa-burz-rad/burzrad_p.html

i wg. mnie doskonałą mapkę pokazującą układ chmur: https://radaropadow.com/gdzie-jest-deszcz/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja używam windy w połączeniu z meteo w okresie burzowym dokładam burzowo i w zasadzie to wystarcza żeby wiedzieć że w większość weekendów będę mokry i ubłocony... :D:D:D  W sumie to głównie mnie wiatr interesuje bo po przekroczeniu pewnej prędkości odpuszczam sobie bo opad deszczu to pikuś ale opad gałęzi albo drzew jest mało przyjemny. ;)    A i jeszcze w okresach anomalii włączam ostrzeżenia pogodowe bo czasem dobrze wiedzieć że ktoś będzie do nas prał piłkami golfowymi.

A poza tym prognoza dla polski jest stała....  Będzie za zimno, za ciepło, za sucho, za mokro.... Zapewne opcja która nastąpi będzie odwrotnie proporcjonalna do tego na co się przygotujemy... Jak się przygotujemy na wszystko to będzie piękna idealna pogoda a my spłyniemy z nadmiaru szpeja antypogodowego przy sobie  :D

 

PS

Windy coraz więcej funkcji łączy w sobie ale sposób prezentacji z meteo daje dobry obraz prawdy o opadach jak się człowiek nauczy co znaczą te kreski wszystkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...