Skocz do zawartości

[Sztyca] Rock Shox Reverb, manetka ciężko chodzi + nie sztyca ugina się


BeniuFilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Kupiłem używanego reverba, problem jest taki, że sztyca nie ugnie się pod moim ciężarem, muszę dopiero zejść z roweru i ręką nacisnąć. Podobno to objawy zapowietrzenia, ale drugim problemem jest manetka - strasznie ciężko chodzi. Po 5 kliknięciąch kciuk już nie daje rady. Jakieś pomysły, co może być nie tak? Wydaje mi się, że gdyby była zapowietrzona, to manetka nie chodziła by tak ciężko, lecz tak samo, a może nawet lżej.

P.S. Wiem, oddać na serwis. Ale wolę się sam pobawić najpierw, bo sztyca kosztowała 200 zł, więc dużo do stracenia nie mam.

P.S.2. Sztyca nie jest zaciśnięta obejmą zbyt mocno. Nawet kompletnie nie zaciśnięta w rowerze chodzi tak ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam serwis 80 zł wiec przynajmniej dowiesz sie czy zje.chana czy zapowietrzona. Zestaw do odpowietrzenia bodajże 50zł. Jak chcesz to pewnie sam złożysz taniej. Pytanie co wolisz.

Obstawiam że jak za 200 to sypnięta bo nówka bodajże 1000 leci, a przypadłość jej dziwna, że pod całym twoim ciałem sie nie ugina a na nacisk ręką reaguje.

ps. a ja ugniesz ręką to później wraca po naciśnięciu manetki ? jak naciskasz manetkę to wraca do pkt. wyjścia czy zostaje wciśnięta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach jazdy sprawa wygląda następująco:

- sztyca blokuje się tylko przy maksymalnym wysunięciu (nie zawsze, czasem od razu pójdzie w dół, czasem za trzecim razem, a czasem nim się odblokuje, zdążę zjechać na dół, wyjechać do góry i jeszcze raz zjechać i wyjechać nim zadziała). Jeśli jest choć trochę wsunięta, to wtedy bez problemu pójdzie na dół, po wciśnięciu manetki i dociśnięciu dupą.

- niekiedy, w pozycji innej niż maksymalne wysunięcie sztyca ma SAG niczym mój przedni amortyzator. No dobra, nie aż taki, ale na oko 5mm. A niekiedy SAGu nie ma. Tak pół na pół. Przy maksymalnym wysunięci SAGu nie było ani razu.

- powrót do góry jest bez zarzutu, przy pokrętle od prędkości ustawionym na maksa siodełko mknie do góry niczym wystrzelone z procy. I naprawdę mam wrażenie, że to siodełki mi wyrzuci z tej sztycy - prędkość świetlna.

- pojawił się minimalny luz przód-tył.

 

Pisałem do poprzedniego właściciela i, jeśli wierzyć jego słowom, to jemu wszystko działało. Spórbuję wyciągnąć z niego więcej szczegółów.

Na dniach powinien dojść zestaw do odpowietrzania, zobaczymy, czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro na rozkreconym pokretle w manetce działa to raczej jest sprawna. U mnie też bardzo szybko chodzi w tej pozycji pokrętła. Nawet lepiej. Pózniej docenisz :-) Musisz prawidłowo odpowietrzyć zestaw na skreconym pokrętle. Powinno wówczas lepiej chodzić i działać regulacja szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed odpowietrzeniem stwierdziłem, że najpierw się przejadę. Niestety, tuż za zakrętem wyskoczyło na mnie jakieś cienkie, długie drzewko. Efektem jest wyrwany kabel/przewód z manetki. Złamany jest ten pin, na który nakręca się przewód. Nie wiecie o jakimś Polskim sklepie (internetowym lub stacjonarnym), który miałby tę część? Szukałem, ale nic w Polsce nie znalazłem, jedynie zagranica.

Na zdjęciu jest ta część, której potrzebuję.

119242.jpg

Aktualizacja: znalazłem na allegro. Wystarczyło wpisać reverb i przeszukać wszystko, co wyskoczyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...