Skocz do zawartości

[rower] czy jamis xc jest warty uwagi


kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

 

Skąd wiesz, że mam Sparka? :)

Pierwszy full nie znaczy, że dla mnie...

Biorąc pod uwagę komponenty to nie ma tragedii, jedynie marka... a cena katalogowa za niego to 1200$ więc nawet jak chodził taniej, to nie wydaje mi się że za mniej niż 3k.

Widziałeś kiedyś fulla w takiej promocji?

 

Fakt skoku mogłoby być więcej. Ja mam 100. KWestia napompowania mocniej i się nie dobije..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogową cenę mógł mieć i 10 000 usd a teraz zjechać mogli na 800 usd. Czy to znaczy, że to kosmiczna promocja ? Serio nabierasz się na takie tanie chwyty marketingowe ?

Osobiście wolałbym dozbierać i kupić używkę jakiejkolwiek znanej marki mało jeżdżoną za 3,5-4k, a takich będzie coraz więcej końcem sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo obawiam się o jakość ramy - pieron wie co tam siedzi.

Budżet do 3k  i start na nowego Full-a ?

Napisałem Ci moje zdanie: dozbieranie do używki, które w kwocie 4k można ładne już kupić. Nawet już to wolałbym https://www.olx.pl/oferta/trek-fuel-ex5-full-enduro-deore-fox-CID767-IDvflfM.html#24f77db2bc niż tego no name. No chyba, że to Twój sklep i promujesz kosmiczną promocję, to Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, że nie wolałbym ze względu na 8 lat użytkowania, kolo 26, stary typ napędu. Ta tora to olej?

A propo budżetu to nie szukam fulla, tak ot mi się to trafiło.

JA tego Jamisa w żaden sposób nie promuję, oczywiście dla mnie największą bolączką jest mało znana marka, aczkolwiek cośtam słyszałem o tych rowerach.

Oczywiście na plus ma niezłe 2 amorki powietrzne. Policz ich sam koszt.

Pełna grupę (oprócz hebli) deore. Zsumuj

Koła może nie powalają ale w trekach też takie montowali.

nowszy typ napędu 2x10 i średnie koło.

Same części bez ramy są więcej warte...

Na minus brak sztywnych osiek, no ale czy od zawsze na takich latali? Duża waga. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kosmos napisał:

Zgadzam się, ale dlatego trek wyjściowo kosztuje zupełnie inne pieniądze

 

Teraz, kosmos napisał:

HT, bo za 3k można kupiś fajny używany sprzęt

A ja uparcie Ci mówię, że za 4k kupisz używanego full-a całkiem przyzwoitego. Ja jeszcze sezon na HT, a potem kupuje właśnie Fulla i już sporo fajnych widziałem w podanej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biesz766 dlaczego uważasz, że Jamis to 'marketowa' marka? Amerykański producent, który jest blisko 40 lat na rynku i ma wiele udanych modeli rowerów został przez Ciebie sprowadzony do firmy robiącej sprężynowe kowadła z marketu. To, że u nas jest mało popularny, nie znaczy, że jest zły. Salsa i Surly też są mało popularne a nie nazwałbym ich marketowymi.

Jamis ma niedrogie rowery, ale ma też sprzęty za grubo ponad 10k: https://www.jamisbikes.com/usa/jamis3vo.html albo https://www.jamisbikes.com/usa/xenithseries.html

Moim zdaniem za tą cenę i przy tym osprzęcie to jest to warte rozważenia. To nie jest firma 'krzak'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma nie jest krzak na pewno, ale pytanie do czego w ogóle ten rower? Waży prawie 15kg, a to zawieszenie to jest sorry ale atrapa. 100% lepiej w okrojonym budżecie kupić nawet używanego HT z oponami 2,6 i założyć sztycę obniżaną i taki rower będzie dużo przyjemniejszy w jeździe, szybszy i bezpieczniejszy niż ten "full".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO w tym rowerze producent przyoszczędził na najistotniejszym elemencie czyli zawieszeniu. Jakiś tani napęd, itp. można by przeboleć bo to rzecz eksploatacyjna, ale jak dla mnie kupując coś takiego to chciałbym mieć na jakimś poziomie komplet rama + wideł + damper (no, w sumie Monarch jest ok, tyle że najprostsza wersja), bo to nie tak prosto potem wymienić (przede wszystkim w sensie finansowym żeby to miało ręce i nogi). A tu mamy rower nie wiadomo do czego, ot budżetowy full do mamienia przeciętnego Janusza Kowalskiego, a że rocznik 2017 to i wyprzedają bo pewnie czeka już powoli dostawa z kolekcją na 2019... Jak to miał być full do XC to trochę nie ta waga, nawet biorąc pod uwagę pierwotną cenę.

Autorze tematu - najważniejsze to gdzie i jak masz zamiar jeździć i żebyś do tego dobrał sprzęt, a nie żebyś kupił fulla bo gdzieś tanio sprzedają...

Sam się jakiś czas temu napaliłem na inną wyprzedaż z tego sklepu, Jamisa Renegade, tylko po spojrzeniu na ten rower jako całość ochłonąłem, bo tam też przyoszczędzono na istotnym elemencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amor z przodu jest sprężynowy, a na 99% jest to sobie odpuść. Tył sobie napompujesz ile chcesz, ale nie zgra się to z przednim widelcem. Albo będzie to pracowało równomiernie, czyli zapewne za twardo, albo tył będzie chodził dobrze, a przód będzie odstawał. Wybitnie denerwujący efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...