Skocz do zawartości

[Składanie] Dirt/Street


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mój problem to mianowicie złożenie lub kupno roweru. Jestem młodą osobą ,która lubi rozwijać swoje umiejętności na rowerze. Nauczyłem się już Wheelie. Ale mi to nie wystarcza, a zależy mi na wyglądzie i wygodzie jazdy. No bo każdy wie że jazda na starych rowerach nie robi za dużego wrażenia XD. Jak na razie złożyłem sobie taki zestaw(na allegro tylko tak testowo). I prosił bym was o opinie na ten temat. Co mam poprawić, czego nie brać, co rozważyć. Jak byście mieli gotowy zestaw w tym budżecie to też by mi ta opcja odpowiadała. Budżet jak najniższy ale tak max 2300zł.

Proszę o wyrozumiałość, jestem tu nowy i nie chcę się zniechęcić.

 

screenshot_20180825_200138.png

ss1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kierownica, sztyca, tarcze hamulcowe itd itp?

Jak dla mnie Primal w połączeniu z takim amortyzatorem to jakieś nieporozumienie. Raz że skok nie ten, a dwa że ten amortyzator nadaje się do spokojnej rekreacyjnej jazdy.

2300 masz na cały rower czy masz już jakieś części? Jeżeli na cały to zapomnij. Rama + amor + koła i budżet masz z głowy, a i tak cudów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

A gdzie kierownica, sztyca, tarcze hamulcowe itd itp?

Jak dla mnie Primal w połączeniu z takim amortyzatorem to jakieś nieporozumienie. Raz że skok nie ten, a dwa że ten amortyzator nadaje się do spokojnej rekreacyjnej jazdy.

O kurcze no faktycznie zapomniałem o tarczach :D Kierownice i sztyce będę miał. 

To co muszę zmienić? Chce otrzymywać konkretne odpowiedzi bo jestem zielony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić? Przecież tutaj połowy roweru brakuje :) Łańcuch, koła, tarcze itp itd

Wybrałeś dość mocno budżetowo. Z tego co kojarzę przerzutki SRAM z manetką Shimano nie połączysz.

Korbę bym kupił inną i przerobił na 1x. Możesz kupić np Shimano Deore HT2, sprzedać zębatki i kupić Narrow Wide, będziesz sporo do przodu.

Wejdź sobie w dział "Mania lekkości", tam masz spis wszystkich części w rowerze.

Pamiętaj że będziesz musiał też kupić smar, linki, pancerze, jakiś zestaw do odpowietrzania hamulców, trochę kluczy itd

Pytanie też czy potrzebujesz takiej ramy jak Primal. Z tego co widzę fabrycznie tam siedzi amor 140mm. Krótko mówiąc jest to sprzęt to ostrego "tłuczenia" a nie jakiegoś tam Wheelie i fajnego wyglądania na osiedlu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 to jest mały budżet, niezależnie czy chcesz składać czy kupić nowy. Za 2300 kupisz rower do weekendowych przejażdżek po leśnych ścieżkach.

Ja na Twoim miejscu celowałbym w jakąś ramę do dirtu + sztywny widelec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej może być ciężko znaleźć wszystko w jednym sklepie, stwierdziłbym nawet że to niemożliwe.

Ja od siebie polecam 3 sklepy:

rowerowy.com

biostern.abstore.pl

centrumrowerowe.pl

Najpierw zastanów się czego chcesz. Wybierz ramę, do tego widelec który będzie pasował geometrią, na koniec koła. Jak będziesz miał już taki zestaw to wtedy dobieraj resztę części. 

Natomiast według mnie pakowanie osprzętu pokroju Acera do roweru który łatwego życia miał nie będzie, to słaby pomysł.

Tak jak pisałem, patrząc zupełnie realnie to Twój budżet starczy na 3 elementy które wymieniłem. Możesz rozglądać się za używanymi, ale być może z jakiś powodów ( tak jak ja) możesz nie lubić używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, skom25 napisał:

sztywny widelec

Do roweru który łatwego życia nie będzie miał ?

@grytus obserwuj 2-3 największe grupy ogłoszeniowe na FB, może coś w Twojej okolicy się trafi - mowa o używanym rowerze. Tyle, że budżet jak pisał skom słaby, nawet na używkę w dobrym stanie ( a używka wyjdzie Ci  i tak w 99% taniej niż składanie z części ). W okolicach 3k pln można już coś sensownego trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Biesz766 napisał:

Do roweru który łatwego życia nie będzie miał ?

No to ma dwa wyjścia: kupić najtańszy amor i po krótkim czasie bawić się w reanimację trupa lub sztywny widelec i zapomnieć o temacie. 

Ewentualnie gdyby zdecydował się na inną ramę to są dość tanie widelce przeznaczone do Dirtu. Tyle że nie ma sensu wkładać tego do Primala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...