Skocz do zawartości

[Himalaje 2019] Annapurna Circuit + Upper Mustang


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wybieram się z kolegą (31 i 49 lat) w kwietniu 2019 w Himalaje na rowerach. Szukamy jednej lub dwóch chętnych osób, bo w grupie raźniej. Wyjazd na 3 tygodnie w kwietniu. Całkowity koszt powinien spokojnie zamknąć się w 5000 zł, ale przydałoby się mieć ze sobą rezerwę (jakieś 2000 zł). Tempo będzie turystyczne z odpowiednią aklimatyzację, niemniej jednak szukam osób, który jeżdżą w ciągu roku w miarę REGULARNIE i robią rocznie powiedzmy 3-4 tys. km. Zimą przez luty i marzec też będzie trzeba pojeździć na trenażerze/spinningu jakieś 6 godzin tygodniowo (25 miesięcznie). Mamy doświadczenie wyprawowe (Gruzja, Islandia, Alpy, Pireneje), a teren wyprawy ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną (jak na nepalskie warunki), w kwietniu na tym szlaku jest ok. 600 turystów. Jak coś to czekam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.08.2018 o 10:42, kamfan napisał:

w kwietniu na tym szlaku jest ok. 600 turystów.

a tam w kwietniu to juz wiosna ? czy moze ciezka zima ? szczerze nie wiem, nawet u nas wtedy bywa róznie.... A to robi roznice przy pakowaniu klamotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zupełnie inna strefa klimatyczna, więc nie ma sensu porównywać tego do Polski. Tam problemem jest nie tylko zima, ale również monsuny. Sezon turystyczny ma 2 szczyty - kwiecień i październik. Wtedy pogoda jest najstabilniejsza - w Kathmandu ok. 26-30 st. C, 90% słonecznych dni. W kwietniu w wysokich górach (powyżej 4500 m n.p.m.) może być trochę śniegu, ale powyżej tej wysokości jest tylko podjazd na Thorung La czyli nie powinno to być dużym problemem.

Poniżej przykładowe zdjęcia z youtube z kwietnia. Akurat na tym filmiku nie było śniegu na Thorung La.

Trasa która planuję czyli Annapurna Circuit i Górny Mustang to jest klasyka, 99% turystów ją pokonuje (pieszo i rowerowo). Jak ktoś jest zainteresowany jak wygląda to wystarczy poszukać w google lub youtube, jest kilkadziesiąt relacji, które dokładnie ją opisuje. Obraz mówi więcej niż 1000 słów :)

IMO tam jest dużo bezpieczniej niż w niektórych dzielnicach europejskich stolic. Warunki turystyczne są całkiem przyzwoite, powiedziałbym, że standard zbliżony do starszych polskich schronisk. Tylko kondycję trzeba mieć, bo z doświadczenia powyżej wysokości 3000 m n.p.m naprawdę ciężej się jeździ, więc jak nie zamierzasz trenować w zimie to lepiej nie jechać ;)

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady to były pająki na zewnątrz, a nie w schronisku :) Wiadomo, że tam luksusów nie ma, ale jak ktoś wędrował po Bieszczadach to raczej szoku nie zazna. Natomiast jeżeli spodziewa się hoteli jak na zachodzie to zdecydowanie nie jest wyprawa dla takich osób, ale tego chyba nie muszę tłumaczyć? To jest przygoda życia (zwłaszcza dla kogoś kto rozumie/czuje "filozofię gór"), a nie wakacje pod palmami.

https://www.greathimalayatrails.com/teahouse-trekking-nepal/

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

..akurat te były na zewnątrz .. ;)  Pamietam mój wyjazd na pustynie zachodnia i nocleg w oazie,nawet nie chce wiedzieć co mnie pogryzło w nocy ale chyba było tego sporo ,miałem dużo dziwnych opuchnięć..do tego rano trzeba buty sprawdzić  . Śpiwór z moskitiera miłe widziany ,nie duży wydatek a nocą nic nie przylezie  się zagrzać i coś przekąsić ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Ekipa się wykruszyła, planu na 2019 nie udało się zrealizować. NOWY TERMIN TO PAŹDZIERNIK 2020. Ja jestem zdecydowany na 100% i proszę o kontakt wyłącznie osoby zdecydowane - można od razu kupować bilety, bo ceny są bardzo dobre. Szukam 1-2 osoby, wyprawa na 2-3 tygodnia. Długość wyprawy i dokładny termin do ustalenia, przy 3 tygodniach można zaliczyć jeszcze Mustang.

Szukam osób, które jeżdżą w górach (nie musi to być enduro, ale górskie trasy o trudności BikeMaratonu powinny ogarniać). Fajnie jakby miały doświadczenie w wyprawach rowerowych - ale nie jest konieczne. Jak napiszecie posta to podajcie od razu profil do Stravy, ja chętnie podam swój.

Wyprawa to nie wyścig, tempo będzie spokojne, ale warto mieć dobrą kondycję, bo minimalizuje to prawdopodobieństwo problemów z aklimatyzacją. Przed wyprawą chcę się spotkać na 1-2 dni w polskich górach na szosie lub MTB, żeby porównać swój poziom kondycji. Szukam osób odpowiedzialnych czyli takich, które wiedzą, że wspólna wyprawa oznacza, że wspólnie startujemy i wspólnie kończymy jazdę na rowerze, nikogo samego nie zostawiamy na trasie!

Więcej szczegółów na priv.

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć Kamfan. Mam pytanie dotyczące roweru jakim chcesz to pokonać. Możesz coś więcej napisać? Da radę to na sztywnym widelcu przejechać? Pytam o sztywny dlatego, żeby zminimalizować wagę transportu, no i może łatwiej będzie takie podjazdy pokonywać (ale co ze zjazdami?). Napiszesz coś ze swojego doświadczenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to jest jazda z sakwami, więc na sztywnym dasz rady, bo prędkości nie są duże. Jednak ze względu na wygodę i bezpieczeństwo polecam dobry amortyzator (kwestia wagi jest zupełnie pomijalna). Jakbyś był zainteresowany to pisz, bo z oczywistych powodów wyprawa przesunęła się na PAŹDZIERNIK 2021, ja cały czas jestem zdecydowany na 100%.

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem i nigdy nie będę :D.

 

W dniu 16.02.2020 o 22:07, kamfan napisał:

Przed wyprawą chcę się spotkać na 1-2 dni w polskich górach na szosie lub MTB, żeby porównać swój poziom kondycji.

Może się czepiam, ale dolna granica, czyli 1 dzień to tylko 24 h. Nieważne. Życzę udanej wyprawy, bo zdjęcia/filmiki z takich eskapad fajnie się ogląda ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...