Skocz do zawartości

[naprawa] jak naprawić ten błotnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem super błotnik za 120 zeta marki Topeak i połamał mi się na pierwszej jeździe. Kleiłem go 10 razy Superglue, ale klej też poległ. Macie jakieś pomysły jak z pomocą Castoram/Obi usztywnić taki plastik? Myślałem o jakichś nakładkach z dwoma otworami i śrubach/wkrętakach i zrobić w plastiku otwory dla tych śrub. Może coś lepszego?

Złamany jest w części nieruchomej, jak na poniższym zdjęciu:

s-l1600_-_Copy_-_Copy.jpg.fc8dcf217cf688b16f6125cf930810ce.jpg1.jpg.1ec91356f4cd55753034f8ffbd0812be.jpg 

idą deszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie skleisz tego solidnie. Ja bym próbował w ostateczności np Poxipol. Kleje Cyjanoakrylowe się do tego nie nadają bo powierzchnie muszę bardzo mocno do siebie przylegać. 

Ja bym to mocował jakąś płytką z śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywierć po 2 otwory, przeciągnij coś przez to, nawet trytę + do tego sklej go żywica, w sensie całe ten element nią obsmaruj. Lub jakiś inny dobry klej do plastiku,  który jest koniecznie elastyczny po zaschnięciu, kropelki/superglue i inne wynalazki się tutaj nie sprawdzą.

Dobra taśma naprawczą też możesz spróbować, taka Gorilla naprawdę mocno łapie lub jakieś inne od 3M poszukać, jak 3M dwustronna(VHB) potrafi GoPro utrzymać na kasku, to jak dobierzesz inną dobra taśmę nadająca się do takiego zastosowania, też go utrzyma.

Żeby lepiej klej/taśma trzymała, możesz lekko zetrzeć plastik papierem ściernym.

Siatką taką do elewacji też możesz to owinąć i na to klej.

Jak to dobrze zrobisz i odpowiednim klejem, to nie ma opcji że puści w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wymyślacie. Są dwa rodzaje poxipolu, jeden metaliczny drugi ten. Rozrabialem to 4 razy, za każdym razem tak wychodziło. Może tak to wygląda bo w jednym miejscu nałożona gruba warstwa w innym maznięte tylko. Na to pojdzie taśma izolacyjna czarna i bedzie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...