Skocz do zawartości

[Obręcze] Chiński karbon z ali ?


szymon013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za jakiś czas będę zmieniał koła do mojego 29'. Z początku myślałem o całych kołach kupionych w polskim sklepie, na obręczach aluminiowych.

Ostatnio pomyślałem, aby kupić obręcze karbonowe na aliexpress i dać do serwisu, żeby złożyli mi na nich koła np. na piastach dt swiss 350s. Jeżdżę głównie maratony, ważę 66kg.

Myślicie, że taki zakup będzie rozsądny, czy lepiej jednak aluminiowe w polskim sklepie ? Jak jednak karbon, to jakich sprzedawców na aliexpress polecacie ?

 

Z góry dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj na Ali bo to loteria. Ale z całym przekonaniem polecam kupno chińskich obręczy karbonowych bezpośrednio u producentów którzy mają już renomę w światku rowerowym, np.:

LightBicycle: https://www.lightbicycle.com/

albo Nextie: https://www.nextie.net/

Sam mam w fullu XC 29er koła złożone na obręczach Nextie, przejeździłem już prawie 3 sezony i absolutnie nic się z nimi nie dzieje, a są nieporównywalnie sztywniejsze niż gdyby były na obręczach alu i to przy masie 1424g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obręcze karbonowe np. 35mm pod szytkę z lightbicycle to koszt 2x180$ plus ewentualne cło. Trochę dużo. Razem z piastą np. dtswiss 350, szprychami i montażem wyjdzie lekko 2500zł. To już nie jest tanio. Może jednak ktoś zna jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę na aliexpress, który ma obręcze dobrej jakości? Cena za obręcz byłaby dwa razy niższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak obręcze na ali, 28 otwórów, asymetryczne, waga 310g . W serwisie jak mi składali koła, powiedzieli że obręcze są bardzo dobre i sami takie będę kupować na przyszły sezon ( podsyłałem im linka do sprzedawcy na ali) . Łącznie koła kosztowały około 2450zł, waga 1360g, na piastach dt 350 straight pull i szprychami sapim d-light. na razie jeżdżę i jestem bardzo zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szymon013 napisał:

Kupiłem jednak obręcze na ali, 28 otwórów, asymetryczne, waga 310g . W serwisie jak mi składali koła, powiedzieli że obręcze są bardzo dobre i sami takie będę kupować na przyszły sezon ( podsyłałem im linka do sprzedawcy na ali) . Łącznie koła kosztowały około 2450zł, waga 1360g, na piastach dt 350 straight pull i szprychami sapim d-light. na razie jeżdżę i jestem bardzo zadowolony.

 

I jaki to był sprzedawca na ali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, szymon013 napisał:

Dzięki, a jak wyglądała sprawa z cłem, naliczyli coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Zielonej Górze jest jeden fachowiec, który składa koła i on też poleca flyxii. Przeglądają ich stronę najbardziej by mi pasowała ta opcja:

http://www.flyxii.com/PRODUCTSDetial?product_id=168&brd=1. Z ubezpieczniem od cał wyjdzie 230$. Lightbicycle  to koszt min 360$ nie wiem czy warto, aż tyle dopłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało informacji na stronach Flyxii o ich obręczach. Możliwe że skusił bym się na FLX-RIM-MC10 (29"), ale o materiale jest ogólnikowo "Toray", OK, ale który, 500, 700, 800, 1000? Nawet nie podano szer. wewnętrznej, jest podana zewnętrzna 35mm, więc wewnątrz prawdopodobnie 28-30mm.

@Arni220, wiesz może jak czytać informację o ilości otworów na szprychy? Są podane do wyboru tylko zestawienia przód/tył, czy to znaczy że podana cena jest za komplet obręczy a nie za 1 szt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 00:44, Anchor napisał:

U mnie w Zielonej Górze jest jeden fachowiec, który składa koła i on też poleca flyxii. Przeglądają ich stronę najbardziej by mi pasowała ta opcja:

http://www.flyxii.com/PRODUCTSDetial?product_id=168&brd=1. Z ubezpieczniem od cał wyjdzie 230$. Lightbicycle  to koszt min 360$ nie wiem czy warto, aż tyle dopłacać?

I masz zamiar bawić się w naklejanie szytek? Czy nie zauważyłeś że nie są na oponę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dankams2 napisał:

I masz zamiar bawić się w naklejanie szytek? Czy nie zauważyłeś że nie są na oponę?

Tak, nie wiem czy wiesz, ale już nie trzeba kleić, wystarczy kupić taśmę do mocowania szytek. W sumie temat to już nieaktualny, bo udało mi się kupić używane koła karbonowe Ursus ts37 w cenie tych chińskich karbonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...